Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2012 m. sausio 24 d.

Informacija apie valstybinius miškus pasiekiama iš bet kurios vietovės

Generalinė miškų urėdija įgyvendino projektą „Intelektuali miškų ūkio elektroninių paslaugų informacinė sistema“ (toliau – IMŪEPIS), kuris buvo finansuojamas Europos Sąjungos 2007-2013 metų struktūrinės paramos lėšomis pagal Ekonomikos augimo veiksmų programos prioriteto „Informacinė visuomenė visiems“ priemonę „Intelektualios valdymo sistemos“.
Įgyvendinus projektą, sudaryta galimybė geoinformacinių sistemų sprendimų pagalba surasti informaciją apie valstybinių miškų būklę, miško ir dekoratyvinius sodmenis, miškų atkūrimą, priešgaisrinę padėtį, rekreacinius, lankytinus, saugomus objektus, prekybą mediena bei kitą su miškų urėdijų veikla susijusią informaciją. Tai skatina domėjimąsi miškais, juose esančiais objektais, vidinį ir atvykstamąjį turizmą Lietuvoje, be to, leidžia geriau išnaudoti valstybinių miškų potencialą rekreacinėms ir turistinėms reikmėms. Projektas prisideda prie moderniųjų technologijų plitimo ir panaudojimo šalies ūkyje. Didina valstybinių miškų vertę bei svarbą visuomenės gyvenime.
Intelektualios miškų ūkio elektroninių paslaugų informacinė sistemos prieiga visuomenei pasiekiama adresu www.valstybiniaimiskai.lt.
Pirmoji valstybiniame sektoriujesukurta mobilioji aplikacija „Valstybiniai miškai“ išmaniųjų telefonų vartotojams (Symbian, Android, iOS operacinėms sistemoms). Aplikacijos pagalba mobiliojo ryšio vartotojai turi galimybę bet kuriuo metu prisijungus internetinį ryšį surasti susistemintą, aktualią informaciją apie valstybinius miškus.
Vienas svarbiausių elementų - interaktyvus žemėlapis, kurio pagalba galima rasti informaciją apie miškų urėdijų svarbiausius objektus ir lankytinas vietas.
Projekto įgyvendinimui buvo reikalinga atlikti sistemos analizės, projektavimo, kūrimo ir diegimo darbus bei mokymus, įsigyti ArcGis server Enterprise Standart, ArcGis Server Network Analyst, ArcEditor, ArcGis Network Analyst Microsoft Office SharePoint Server 2007 programines įrangas ir licencijas, Lietuvos georeferencinio pagrindo podelį serveriui, Lietuvos kelių ir gatvių geoduomenų bazės ir integruojamos adresų ir toponimų paieškos paslaugą, informacinės sistemos infrastruktūrą su standartine programine įranga. Vienu metu IMŪEPIS gali naudoti 100 vidinių ir neribotas skaičius išorinių vartotojų.
Nors dar pati pradžia, tačiau sukūrėme ir pastoviai tobuliname informacinę intelektualią sistemą, kurios pagalba Lietuvos ir užsienio gyventojai lengviau suras jiems įdomią ir reikalingą informaciją apie valstybinius miškus. Sukūrus ir įdiegus informacinę sistemą valstybinių miškų miškininkai sulaukia nemažai kritikos ir įvairių nuomonių, kurios kartais būna nepagrįstos, kalbama neįsigilinus į programos sukūrimo esmę ir tikslus. Kai visas pasaulis kalba apie naujų informacinių technologijų diegimą, kai kurių portalų kritikai susirūpinę skleidžia tiesą neatitinkančią informaciją ir suprantama kodėl. Bet koks naujų technologijų valstybiniuose miškuose įdiegimas, didina jų vertę ir konkurencingumą bei tampa viena iš pirmaujančių inovacijų srityje mūsų valstybėje.

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2012 01 24
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai