Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2012 m. vasario 24 d.

Biokuro išteklių Lietuvoje nepritrūks

Atsinaujinančios energetikos išteklių, tarp jų ir biomasės, Lietuvai tikrai užteks dar gana ilgą laiką, todėl kaltinimai dėl miškų iškirtimo yra nepagrįsti, mano Lietuvos biomasės energetikos asociacijos prezidentas Remigijus Lapinskas.
"Atsinaujinančios energijos ištekliai Lietuvoje yra suskaičiuoti pakankamai tiksliai, tokiu būdu tikrai neturėtų kelti problemų pakankamai ilgą laikotarpį vystant šią energetikos rūšį", - spaudos konferencijoje apie energetinius strateginius klausimus kalbėjo jis.
R. Lapinsko teigimu, dažnai pasigirsta kaltinimų, jog "mes per kaminą paleisim visus Lietuvos miškus", todėl tai kelia ekologinę grėsmę šaliai. Jo manymu, tokius komentarus reiktų laikyti nepagrįstais.
"Mano žiniomis, Lietuva yra viena labiausiai tausojanti savo miškus valstybė, nes metinis kirtimas sudaro 50-60 proc. maksimumą nuo prieaugio. Todėl kalbėti apie tai, kad mes kažką iškirsime, yra visiška nesąmonė", - teigė jis.
R. Lapinsko manymu, Lietuva biomasės išteklių turi "daugiau negu reikia", o ir jų kaina drastiškai kilti neturėtų. Įtakos tam turi ir stiprėjanti tarpusavio prekyba biomase su Baltarusija ir Latvija. Šie veiksniai sąlygoja ir didelį šilumos kainų skirtumą - šilumos energija, išgauta iš biomasės, kainuoja apie 20 centų, o iš iškastinio kuro - apie 30 centų.
Savivaldybės, kurios šildosi kūrendamos biokurą, energiją išgauna beveik trečdaliu pigiau nei šilumos tinklai, naudojantys gamtines dujas ar mazutą. Apskaičiuota, kad kūrenant vietinį biokurą šilumos kilovatvalandė atpinga apie 5 centus.
Turint stabilų medienos srautą iš nuosavų miškų, pakankamus rezervinius sandėlius ir investavusi į našią gamybos ir logistikos grandinę, įmanoma savivaldybių šilumos įmones aprūpinti pigiu šilumos šaltiniu, teigia privati miškų valdymo bendrovė „Timbex“, pastaruoju metu investuojanti į alternatyvaus biokuro iš eglių šakų ir kitų miško atliekų tiekimą.
Bendrovė biokurą tiekia Tauragės, Varėnos, Birštono ir Lazdijų šilumos tinklams.
Į biokuro ruošos techniką bei logistiką ji yra investavusi apie 15 mln. litų.
„Iš dalies mūsų pastangos ir šilumos įmonių moderni vadyba leido šiems miestams arba išlaikyti šildymo kainas ankstesnių metų lygyje arba pakelti labai nedaug “, - sakė „Timbex“ komercijos direktorius Rytis Kuliešis. Jo teigimu, šių miestų gyventojai išvengė drastiškų sąskaitų bei gali tikėtis stabilių kainų iki šildymo sezono pabaigos.
Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos (VKEKK) skaičiavimais, mažiausiai už šilumą sausį mokėjo Tauragės, Ignalinos, Molėtų, Utenos, Širvintų, Šilalės, Varėnos, Birštono, Mažeikių gyventojai. Čia kaina svyruoja nuo 20,44 iki 22,56 cento už kilovatvalandę (ct/kWh). Tauragės, Birštono ir Varėnos šilumos tinklams biokurą tiekia „Timbex“.
Lietuvos valstybiniuose miškuose 2012 metais numatoma pagaminti ir parduoti 250 tūkstančių kietmetrių miško kirtimo atliekų, kurių energetinė vertė sudaro 0,5 TWh.

Paregta pagal www.ant.lt, ELTA

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2012 02 24
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai