Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2012 m. kovo 7 d.

2011 m. veiklos ir pelno mokesčio į valstybės biudžetą sumokėta 1,8 karto daugiau

„Vilniaus diena“ informuoja: urėdijose pakilimas.

Miškininkystės sektorius pernai taip pat išgyveno pakilimą. Generalinės miškų urėdijos atstovų teigimu, pernai valstybinių miškų sektoriaus veikla buvo pelninga - neaudituotas pelnas prieš mokesčius siekia 39,2 mln. litų.
Apskritai 2011-ieji buvo sėkmingesni už 2010 m. - veiklos mokesčių ir pelno mokesčio į valstybės biudžetą sumokėta 1,8 karto daugiau. Valstybinių miškų sektoriaus (miškų urėdijų) veikloje naudojamo turto metinė generuojama grąža pernai, palyginti su 2010 m., padidėjo 1 proc. - nuo 17 iki 18 proc. 2010-aisiais veiklos (įskaitant specialiuosius mokesčius) ir pelno mokesčių į valstybės biudžetą buvo sumokėta per 51 mln. litų, o pernai - daugiau nei 92 mln. litų.
Šiemet prognozuojama, kad medienos pardavimo kainos sumažės 10 proc, tačiau bendra 5 proc. pelningumo norma nuo pardavimo pajamų bus išlaikyta.
Per 2011 m. devynis mėnesius visos valstybės valdomos įmonės uždirbo 5,107 mlrd. litų pajamų ir gavo 326 mln. litų grynojo pelno.

Ingrida Šimonytė

Finansų ministrė
Neabejotinai praėjusių metų rezultatai buvo geresni dėl to, kad metai buvo geresni Lietuvos ekonomikai apskritai ir daugumai įmonių, įskaitant ir valstybės valdomas. Todėl šįmet tikimasi, kad valstybės kontroliuojamos įmonės į biudžetą sumokės daugiau nei pusę milijardo dividendų. Ši suma apskaičiuota detaliai įvertinus įmonių veiklos rodiklius ir galimybes sumokėti dividendus nekenkiant įmonių veiklos plėtros planams.
Reikia pasakyti, kad valstybės kontroliuojamų akcinių bendrovių sumokamų dividendų suma nuosekliai auga, nes ši Vyriausybė netaiko ankstesnės praktikos atleisti įmones nuo dividendų mokėjimo. Praėjusiais metais valstybės kontroliuojamos akcinės bendrovės sumokėjo per 85 mln. litų dividendų, o iki krizės sumokėdavo 30-50 mln. Pakeitus Valstybinių įmonių įstatymą pareiga sumokėti tam tikrą dalį pelno į biudžetą nustatyta ne tik akcinėms bendrovėms, bet ir valstybės įmonėms, kurios anksčiau tokių įmokų nemokėjo.
Manome, kad pelningos valstybės kontroliuojamos įmonės turi prisidėti prie biudžeto tikslų siekimo, nes, visų pirma, jų akcininkai yra mokesčių mokėtojai ir jie turi pagrįstą teisę tikėtis grąžos iš savo turto. Tokios biudžeto pajamos bent iš dalies pakeičia mokesčių naštą ir leidžia geriau subalansuoti biudžeto deficito mažinimo krūvį, tenkantį atskiroms visuomenės ir verslo grupėms.
Antra, valstybės kontroliuojamos įmonės yra pačios suinteresuotos tvarkingais valstybės finansais, nes tik tokiu atveju valstybė gali suteikti savo kontroliuojamoms įmonėms paramą (garantijų ar kitais pavidalais), kuri gali būti reikalinga įmonėms vystant savo veiklą ir įgyvendinant strateginius planus. Vakarų valstybių praktika rodo, kad ne tik privatizavimu, bet ir skaidriais įmonių valdymo principais galima pasiekti, jog valstybės kontroliuojamos įmonės veikia iš esmės taip pat efektyviai, kaip veiktų valdomos privataus savininko.
Galimybės privatizuoti didelę dalį valstybės valdomų įmonių yra ribotos, nes kalbame apie infrastruktūrą ar kitaip valstybei reikšmingus objektus. Tačiau net ir tokios specifinės įmonės turi visas galimybes veikti skaidriai ir generuoti maksimalią grąžą akcininkui, jeigu tinkamai formuluojamos užduotys, o įmonių valdymas remiasi profesionalia vadyba.

Info: „Vilniaus diena“, VERSLAS. LYDERIAI 2012-03-07

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2012 03 07
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai