Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2012 m. gegužės 14 d.

Tarptautinis konkursas „Jaunimas Europos miškuose“

2012 m. gegužės 10 d. Kaune, Aleksandro Stulginskio universitete, įvyko konkurso „Jaunimas Europos miškuose“ nacionalinis etapas, kurį organizavo VšĮ „Lututės“ leidykla. Konkurso nugalėtojais tapo Kupiškio r. Šepetos Almos Adamkienės pagrindinės mokyklos Jaunųjų miško bičiulių būrelio „Pelkinukai“ komanda.
Konkursas „Jaunimas Europos miškuose“ (angl. Young People in European Forests – YPEF) suteikia galimybę jaunimui įgyti naujų miškininkystės ir aplinkos apsaugos žinių, bendradarbiauti su kitų Europos Sąjungos šalių miško bičiuliais. Tai puiki priemonė, skatinanti domėtis ne tik savo respublikos, bet ir kitų Europos šalių miškais, biologine įvairove. Dalyvaudami tarptautiniame konkurse jaunieji gamtininkai gilina žinias apie visos Europos aplinkos apsaugą ir tvarią miškininkystės plėtrą, skatinami informuoti visuomenę apie biologinę įvairovę ir jos nykimo priežastis, skleisti gamtosaugines idėjas.
Pasak tarptautinio konkurso YPEF globėjo Europos aplinkos komisaro dr. Janezo Potočniko, labai svarbu atkreipti dėmesį į miškų apsaugą, ypač tuo sudominti jaunąją kartą. „Man didžiulį įspūdį padarė žinia, kad jauni žmonės domisi mišku ir ekologiniu ugdymu. Miškai išties labai svarbūs Europos aplinkai. Ypač svarbūs biologinei įvairovei ir ekosistemų, nuo kurių esame priklausomi, apsaugai. Sveikinu šią iniciatyvą ir esu laimingas galėdamas globoti šį renginį“, – linkėdamas sėkmės tarptautinio konkurso dalyviams sakė Europos aplinkos komisaras dr. J. Potočnikas.
Dalyvauti tarptautiniame YPEF konkurse apie miškus ir miškininkystę Europoje jaunieji gamtininkai buvo pakviesti 2011 m. gruodžio 7 d. YPEF komisijos susitikimo Varšuvoje metu. Renginio metu dalyvausiančios konkurse pareiškė vienuolikos šalių organizacijos iš Austrijos, Čekijos, Estijos, Vokietijos, Vengrijos, Latvijos, Lenkijos, Portugalijos, Rumunijos, Slovėnijos ir, žinoma, Lietuvos. Vėliau prie jų prisijungė dar aštuonios šalys.
Norintys dalyvauti tarptautiniame konkurse iki š. m. kovo 1 d. turėjo užsiregistruoti ir iki gegužės 10 d. pasirengti nacionaliniam etapui. Konkurso dalyviai – 8–12 klasių mokiniai. Nacionaliniame etape dalyvavo 6 komandos: Anykščių r. Viešintų pagrindinės m-klos (JMBB „Atžalynas), Druskininkų „Saulės“ pagrindinės m-klos (JMBB „Sakalėliai“), Kupiškio r. Šepetos Almos Adamkienės pagrindinės m-klos (JMBB „Pelkinukai“), Šilalės r. Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijos (JMBB „Aš – miško bičiulis“) ir 2 komandos iš Trakų r. Onuškio pagrindinės m-klos (JMBB „Bebriukai“).
Kiekviena komanda, kurią sudarė 3 nariai, turėjo įvykdyti 2 užduotis – sukurti 1–2 min. pristatymą apie savo būrelį ir vietovę, iš kur atvyko, bei išspręsti testą apie Europos miškus. Testą sudarė 50 klausimų, iš kurių 12 buvo apie visos Europos miškus ir po 2 klausimus apie kiekvienos dalyvaujančios šalies miškus. Spręsdami testą jaunieji gamtininkai turėjo parodyti, ne tik ką žino apie Europos miškus, bet ir anglų kalbos žinias, nes testas buvo parengtas anglų kalba.
Nacionalinio etapo dalyvių darbus vertino komisija, sudaryta iš Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos, miškininkų, mokslininkų atstovų.
Po įtemptos kovos I vietą užėmė Kupiškio r. Šepetos Almos Adamkienės pagrindinės m-klos JMBB „Pelkinukai“ komanda, II vietą – Trakų r. Onuškio pagrindinės m-klos JMBB „Bebriukai“ komanda. III vieta atiteko Druskininkų „Saulės“ pagrindinės m-klos JMBB „Sakalėliai“ komandai.
Nugalėtojų komandos iš Europos šalių dalyvaus finaliniame Europos etape, kuris vyks 2012 m. rugsėjo 26–27 d. Sagadyje (Sagadi) Estijoje. Lietuvai atstovaus Dominykas Tunaitis, Monika Mažeikaitė ir Mangirdas Kežys, kuriuos konkursui rengia JMBB „Pelkinukai“ vadovė Janina Daukienė.

Tarptautinio konkurso YPEF nacionalinio etapo vertinimo komisija:

Jaunųjų miško bičiulių sambūrio (JMBS) Rėmimo tarybos (RT) pirmininkas, Generalinės miškų urėdijos urėdo pavaduotojas Petras Kanapienis
Lietuvos miškininkų sąjungos prezidentas, Aleksandro Stulginskio universiteto Miškų ir ekologijos fakulteto dekanas Edmundas Bartkevičius
JMBS RT pirmininko pavaduotoja, Generalinės miškų urėdijos vyriausioji specialistė ryšiams su visuomene, YPEF konkurso tarptautinio etapo komisijos narė Eglė Mankevičienė
Aplinkos ministerijos Miškų departamento Miškų ūkio plėtros skyriaus vyresnioji specialistė Anžela Graževič
YPEF konkurso tarptautinio etapo komisijos narys Mindaugas Maksvytis
Aleksandro Stulginskio universiteto Miškų ir ekologijos fakulteto Miškininkystės katedros docentė, mokslų daktarė Janina Šepetienė
JMBS veiklos koordinatorė Lina Marmaitė-Snitkienė

JMBS informacija

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2012 05 14
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai