Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2012 m. birželio 14 d.

„Verslo žinios“ paskelbė, kad buvo pateikta tikrovės neatitinkanti informacija

Generalinė miškų urėdija  dėl tendencingos publikacijos kreipėsi į „Verslo žinių“  redakciją. „Verslo žinios“ paskelbė tokio turinio publikaciją:

Šių metų gegužės 21 d. „Verslo žinių“ straipsnyje „Neįveikiami centimetrai“ buvo pateikta tikrovės neatitinkanti bei nekorektiška informacija.

Straipsnyje rašoma, kad „Vyriausybė bene prieš dvejus metus garsiai skelbė apie žygius žadinti miegančiąsias gražuoles, tačiau tokių grasinimų pabūgo nebent urėdai, jie nusprendė, kad intensyviau kirsdami miškus ir dosniau atseikėdami ramybės mokesčio į biudžetą išvengs esminių sektoriaus pertvarkų. Taigi iš visų žadėtų pertvarkų gimė tik platesnis urėdų pjūklas“.

Informuojame, kad per pastaruosius metus kirtimų apimtys praktiškai išliko tos pačios: Lietuvoje 2010 m. faktiškai iškirsta  3,7 mln. m³, 2011 m. – 3,9 mln. m³, 2012 m. planuojama  kirtimo norma – 3,8 mln. m³. Lietuvoje valstybinių miškų sektoriaus kirtimų apimtis tvirtina Vyriausybė. Medienos naudojimo apimtį lemia miškų paskirstymas pagal funkcinę paskirtį, medynų amžiaus struktūra, nustatyti kirtimo amžiai, brandžių medynų plotai, sukauptas medienos kiekis brandžiuose medynuose.

Lietuvos valstybinių miškų sektoriaus iš viso sumokėti mokesčiai už 2010 m. buvo 143 mln. Lt, tame tarpe veiklos ir pelno mokesčiai buvo 51,3 mln. Lt, 2011 m. – 232 mln. Lt, tame tarpe veiklos ir pelno mokesčiai buvo 114 mln. Lt, o 2012 m. prognozuojama, kad iš viso bus sumokėta 209 mln. Lt, tame tarpe veiklos ir pelno mokesčių bus sumokėta 94 mln. Lt. Šių metų mokesčių sumažėjimas siejamas su apvalios medienos kainos mažėjimu.

Miškų panaudojimas dabartinės ir ateinančių kartų ekonominėms, socialinėms ir aplinkosauginėms reikmėms tenkinti yra įvardytas darniu miško ūkiu. Daugialypis miškų vaidmuo yra užtikrinamas reglamentuojant jų funkcijas. Didžioji dalis miškų atlieka keletą funkcijų: akumuliuoja atmosferos anglį, mažina šiltnamio efekto pavojų, švelnina klimatą, grynina orą, teikia žmogui poilsį ir atgaivą, didele dalimi prisideda prie biologinės įvairovės išsaugojimo. Šios funkcijos, lyg tyčia, dažnai yra primirštamos ir svarstyklės stipriai nusveriamos į besąlyginį ekonominių rodiklių didėjimą. Tačiau skaičiai kalba patys už save: kirtimų apimtims išlikus tame pačiame lygyje, sumokėti valstybei mokesčiai padidėjo 50 proc.

GMU informacija

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2012 06 14
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai