Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2012 m. liepos 12 d.

Pakartotinis aukcionas ir Prekybos mediena taisyklių pakeitimai


Šių metų liepos 12 d. 10 val. apvaliosios medienos elektroninėje pardavimų sistemoje buvo paskelbti pakartotinio medienos aukciono rezultatai. 13 miškų urėdijų aukcionai vyko pusmetinėms sutartims sudaryti ir 5 miškų urėdijose aukcionai ilgalaikėms sutartims sudaryti.
Aukcione buvo nupirkta 43 proc. visos siūlytos medienos. Paklausiausi buvo karčių mediena, jų parduota 82 proc., antri pagal perkamumą buvo pjautinieji rąstai – 77,8 proc., trečioje vietoje popiermedžiai – 58 proc. Mažiausiai paklausios buvo kirtimo atliekos ir malkinė mediena, jų pardavimo apimtys sudarė atitinkamai 17 proc. ir 24 proc. Po šių įvykusių aukcionų beveik visos miškų urėdijos galutinai galės patikslinti ilgalaikių sutarčių kainas ir sėkmingai jas pasirašyti.
Aplinkos ministrui 2012 m. liepos 2 d. įsakymais Nr. D1-566 ir Nr. D1-567 patvirtinus Prekybos mediena taisyklių (toliau – Taisyklės) pakeitimus artimiausiu laiku atsiras keletas naujovių, kurias įgyvendinus dar sklandžiau ir greičiau vyks medienos pardavimo aukcionai.
Pirmiausiai trumpėja aukcionų trumpalaikėms sutartims sudaryti pardavimo terminas nuo 7 dienų iki 5 dienų Tai leis minimaliai sumažinti pagamintos medienos pardavimo trukmę ir jos patekimą iki pirkėjo sandėlio.
Kitas labai svarbus Taisyklių pakeitimas, kai iš pirkėjų, kurie dėl apyvartinių lėšų uždelsdavo atsiskaityti 1 – 3 dienas per Taisyklėse numatytą laikotarpį, nebebus reikalaujama išankstinio apmokėjimo už parduodamą medieną.
Trečias Taisyklių pakeitimas apima pačių aukcionų pusmetinėms ir aukcionų ilgalaikėms sutartims sudaryti pardavimo būdą. Nuo šiol jie vyks taip kaip vyko paskutinis 2012 m. II pusmečio aukcionas pusmetinėms ir ilgalaikėms sutartims, t.y. jie bus vykdomi vienos aukščiausios pasiūlytos kainos principu.
Ketvirtas, kone svarbiausias pakeitimas, o kartu ir palengvinimas, tai Taisyklių 13.2 punkte numatyta sąlyga, jei pirkėjas perka medieną keliose miškų urėdijose nuo šiol bus galima pradinį įnašą arba raštišką banko ar draudimo įstaigos sutarties sudarymo garantiją pradinio dydžio vertės už perkamą kiekį, pateikti į bet kurią iš pasirinkto vieno pardavėjo sąskaitą.
Ir toliau galima pasidžiaugti, kad pranašautas komplikuotas Apvaliosios medienos elektroninės pardavimų sistemos veikimas nepasitvirtino. Aukcionų rezultatai parodė, kad sistema veikia sklandžiai ir užtikrina konkurencingumą bei konfidencialumą teikiant pasiūlymus visoms miškų urėdijoms vienu metu.

Nuotraukų galerija


     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2012 07 12
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai