Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2012 m. spalio 8 d.

Miškai – Lietuvos turtas

Toks pagrindinis miško, medžioklės ir aplinkos parodos „Sprendimų ratas 2012“, kuri vyko spalio 4-6 dienomis Aleksandro Stulginskio universitete, šūkis. Tai vienintelė Lietuvoje tokio pobūdžio paroda, kurioje galima susipažinti su besikeičiančia aplinka, naujomis aplinkosaugos idėjomis, miškininkystės, medžioklės ir aplinkos tvarkymo temomis. Ją jau penktus metus rengia Aleksandro Stulginskio universitetas kartu su Aplinkos ministerija ir Medžiotojų ir žvejų draugija.
Kaip per parodos atidarymą sakė aplinkos viceministras Aleksandras Spruogis, „Sprendimų ratas 2012“ iškalbingai atspindi miškų svarbą, šiuolaikinio darnaus miškų ūkio plėtros tendencijas, naujausius technologinius sprendimus. Lietuvoje miškai užima trečdalį jos teritorijos. Tinkamai visus juos tvarkyti nepriklausomai nuo nuosavybės formos, gausinti jų išteklius – vieni svarbiausių šalies miškų ūkio politikos uždavinių“.
Su miškų urėdijų veikla parodos lankytojai galėjo susipažinti Generalinės miškų urėdijos pastatytuose stilinguose medžio namuose. Juose įsikūrė Kėdainių, Raseinių, Valkininkų, Šiaulių ir Rokiškio urėdijų ekspozicijos. Rokiškio miškų urėdija apdovanota už darnios miškininkystės propagavimą ir jai įteiktas parodos „Laureatų medalis“ bei diplomas.
Miškui skirta ir išsami Aplinkos ministerijos ekspozicija. Joje gausu informacijos apie miškus ir jų tvarkymą ne tik miško savininkams ar miškų ūkio specialistams, bet ir platesnei visuomenei. Miško savininkai, be jiems skirtos literatūros, gali gauti ir kvalifikuotą konsultaciją jiems rūpimais miško tvarkymo ar naujo miško įveisimo klausimais. Ekspozicijos lankytojus konsultuoja Aplinkos ministerijos Miškų departamento darbuotojai. Čia galima sutikti ir jaunuosius miško bičiulius.
Labai svarbia užduotimi siekiant išsaugoti miškus ir juos puoselėti Aplinkos ministerija laiko darbą su jaunąja karta. Miškininkų globojamas Jaunųjų miško bičiulių sambūris vienija apie 6 tūkstančius įvairaus amžiaus vaikų, ne tik mylinčių ir globojančių Lietuvos gamtą ir miškus, bet ir savo pavyzdžiu skatinančių tai daryti kitus. Kaip tik tuo tikslu Aplinkos ministerijos stende parodos metu vyksta pramoginės pažintinės akcijos „Piešiu mišką“ ir „Pažink mišką“, kurių visi dalyviai apdovanojami įvairiais prizais.
Parodoje „Sprendimų ratas 2012“, kurios bendras plotas – 2,7 ha, dalyvavo 82 firmos, asociacijos ir organizacijos. Visas tris parodos dienas lankytojų laukė daugybė renginių. Buvo atidaryta tarptautinė medžioklės ir žūklės trofėjų paroda, prasidėjo Lietuvos Respublikos Prezidento taurės žirgų konkūras, Europos tauriųjų elnių kvieslių čempionatas. Šiais metais ypač gausi parodos šviečiamoji programa.

Parengta pagal Aplinkos ministerijos informaciją

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2012 10 08
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai