Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2012 m. lapkričio 13 d.

Baltijos Asamblėjos medaliu apdovanotas Lietuvos miškininkas

Lapkričio 8 dieną Vilniuje vykusi 31-oji Baltijos Asamblėjos sesija prasidėjo Baltijos valstybių bendradarbiavimui nusipelniusių asmenų apdovanojimais. Šįmet tarp apdovanotųjų - ir miškininkas, akademikas prof. habil. dr. Leonardas Kairiūkštis.

Pats akademikas tai kukliai sieja su Jeilio universiteto (JAV) paskelbtu 132 pasaulio valstybių įvertinimu saugant miškus, kur Lietuva - pirmoji. Tačiau produktyvią L.Kairiūkščio mokslinę veiklą, net ir nesusipažinus su ja išsamiau, puikiai apibūdina pelnytas jo pripažinimas ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje. Leonardas Kairiūkštis yra Lietuvos Mokslų akademijos tikrasis narys, Švedijos Karališkosios žemės ūkio ir miškų akademijos užsienio narys, Petro mokslų ir menų akademijos Sankt Peterburge tikrasis narys, Pasaulio mokslininkų Federacijos narys, Nacionalinės geografijos draugijos narys, Habilituotas biomedicinos mokslų daktaras. Nuo 1956 m. dirbo Lietuvos miškų institute, 1956-1957 m. – Miško biologijos ir miškininkystės laboratorijos vedėjas, 1958-1969 m. – instituto direktoriaus pavaduotojas, 1970-1984 m. ir 1988-1992 m. direktorius, 1992-1997 m. – Ekologijos ir miškininkystės laboratorijos vedėjas. 1972-1984 m. dar buvo ir Lietuvos MA Chemijos ir biologijos mokslų sk. Akademikas sekretorius. 1984-1987 m. dirbo Tarptautiniame taikomosios sisteminės analizės institute Austrijoje. Nuo 1997 m. - tarptautinio žurnalo "Baltic Forestry" vyriaus. redaktorius. Yra keturių išradimų autorius.
1928 m. gruodžio 28 d. Papiškių kaime (Rokiškio raj.) gimęs mokslininkas aktyvią veiklą tęsia ir dabar. Šių metų lapkričio 8-9 dienomis kartu su akademine asociacija "Consilia academica" Rokiškio dvaro rūmuose ir Pandėlio gimnazijoje dalyvavo konferencijose "Kad Lietuva neišsivaikščiotų". Susirinkusiesiems beliko tik žavėtis akademiko, Rokiškio krašto garbės piliečio Leonardo Kairiūkščio kompetencija, nuovokumu, pilietiškumu.
Baltijos Asamblėjos medaliais nacionalinių Baltijos Asamblėjos delegacijų ir Baltijos Asamblėjos Prezidiumo sprendimu šiais metais medaliais taip pat apdovanoti: akademikas prof. habil. dr. Laimutis Adolfas Telksnys, prof. dr. Dalia Kiseliūnaitė, Violeta Butkienė.

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2012 11 13
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai