Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2012 m. gruodžio 6 d.

2013 m. I pusmečio medienos pardavimo aukcionuose parduota 90% medienos

Šių metų gruodžio 5 d. 12 val. apvaliosios medienos elektroninėje pardavimų sistemoje (AMEPS) buvo paskelbti 2013 m. I pusmečio medienos aukciono rezultatai.
Šiame medienos pardavimų konkurse pirkėjai pateikė 2,5 karto daugiau pasiūlymų nei 2012 m. II pusmečio konkurse ir nupirko 90 proc. pasiūlytos pirkti medienos.
Pirkėjai aktyviai dalyvavo tiek aukcionuose Pusmetinėms sutartims sudaryti, tiek ir aukcionuose Ilgalaikėms sutartims sudaryti. Pastaruosiuose buvo parduota 95 proc. apvaliosios medienos. Paklausiausi buvo pjautinieji, ypač beržo, ąžuolo, jų parduota atitinkamai 99 ir 97 proc. Eglinių ir pušinių buvo parduota atitinkamai po 94 proc., mažiausiai paklausi buvo malkinė mediena ir kirtimo atliekos, kurių atitinkamai parduota 74 ir 52 proc.
Įvykusio pardavimo vidutinė apvaliosios medienos pardavimo kaina yra apie 132 Lt už 1 kietmetrį ir tai yra mažiau nei 2011 m. pabaigoje ir 2012 m. pradžioje(142 Lt) už kietmetrį arba 7 proc. mažesnė minėtu laikotarpiu.
Atsižvelgiant į Medienos perdirbėjų asociacijos siūlymą, Generalinė miškų urėdija parengė taisyklių projektą, kad siekiant kuo geriau apsirūpinti mediena vietos perdirbėjams, ilgalaikes sutartis bus galima sudaryti pirkėjams, kurie deklaruos gamybinius pajėgumus Lietuvoje, taip pat siūlys didinti ilgalaikių sutarčių kiekį iki 70 proc. nuo viso pagaminto metinio medienos kiekio. Taip bus sumažinta neigiama įtaka Lietuvos medienos perdirbimo pramonei, kuri atsirado dėl neteisingos miško naudojimo politikos kaimyninėje Latvijos valstybėje.  
Pažymėtina kad, nuo 2013 m. sausio 1 d. siūloma atsisakyti banko ar draudimo įstaigos sutarties sudarymo garantijų ir visiškai pereiti prie piniginio pradinio įnašo administravimo.
Galima pasidžiaugti, kad Apvaliosios medienos elektroninė pardavimų sistema ir toliau prisideda prie sėkmingo elektroninių sistemų vystymo ir paslaugų gerinimo šalyje.

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2012 12 06
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai