Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2012 m. gruodžio 31 d.

Nuoširdžiai sveikinu visus miškininkus su Naujaisiais 2013-aisiais metais ir noriu pasidžiaugti kartu nuveiktais darbais ir pasiektais rezultatais!

2012 m. pabaigoje Jeilio (JAV) universiteto mokslininkams paskelbus kasmetinį Aplinkos gerovės indeksą, Lietuva pripažinta geriausiai pasaulyje miškus tvarkančia valstybe 1995-2010 metais. Šis svarus įvertinimas, – tarsi apdovanojimas visiems, puoselėjantiems žaliąjį krašto turtą, ir įrodymas, kad Lietuvos valstybinių miškų sistema funkcionuoja puikiai, o žalieji šalies ištekliai – miškų plotai ir medienos tūriai – nuolatos didėja, prieaugis gerokai viršija tiksliai apskaičiuotas kirtimų normas, iškirsti miškai laiku atkuriami, stabiliai ir produktyviai gerėja medynų būklė, mūsų miškai biologine įvairove pranoksta daugelį kaimyninių šalių.
Lietuvoje valstybinių miškų sertifikavimas vykdomas pagal pačius griežčiausius reikalavimus pasaulyje – FSC sertifikatą. Šio sertifikato auditas liudija, kad mūsų šalies valstybiniuose miškuose tvarkomasi itin gerai – laikantis visų nustatytų biologinės įvairovės išsaugojimo ir gausinimo principų.
Per pastarąjį dešimtmetį krašto miškingumas padidėjo nuo 30,9 proc. iki 33,2 proc. Lietuvoje visų rūšių kirtimais per metus yra iškertama 7 mln. kubinių metrų medienos, o kasmetinis prieaugis siekia 16 mln. kubinių metrų medienos, t.y. iškertama mažiau nei 50 proc. prieaugio! Šie skaičiai akivaizdžiai įrodo, kad Lietuvos miškuose tvarkomasi pagal tvaraus, subalansuoto ir darnaus miškų ūkio principus.
Jeigu laiku nebūtų imtasi nuoseklaus valstybinių miškų sistemos reformavimo, nesidžiaugtume tuo, ką šiandien turime. Siekiant, kad valstybinių miškų sistema sėkmingai veiktų ir teiktų šaliai įvairiapusę naudą, reikalinga įvairiapusė ilgalaikė strategija ir stabili miškų valdymo politika. Einame teisingu keliu. Miškininkai – miškų urėdijų vadovai, specialistai, girininkai – atsakingai dirba jiems patikėtus darbus, suprasdami jų reikalingumą ir prasmę.
Dėkoju visiems už atliktus darbus, pasiektus rezultatus ir linkiu nesustoti nelengvame, bet labai prasmingame kelyje. Dirbkime iš visos širdies, rūpestingai prižiūrėkime Lietuvos miškus ir geri darbai tikrai neliks nepastebėti… Visokeriopos sėkmės Jums!

Pagarbiai
Generalinis miškų urėdas
Benjaminas Sakalauskas

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2012 12 31
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai