Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2013 m. sausio 31 d.

Lietuvos miškininkai lankėsi pas savo kolegas Latvijoje

Š. m. sausio 30 d. generalinis miškų urėdas Benjaminas Sakalauskas, jo pavaduotojas Gintaras Visalga, Miško resursų ir prekybos mediena skyriaus vyriausiasis specialistas Gintaras Paltanavičius, Teisės ir personalo skyriaus vyriausioji specialistė Lina Sindaraitė, grupė įvairių šalies regionų miškų urėdijų vadovų – Kęstutis Šakūnas, Rimantas Kapušinskas, Vygantas Mierkis, Stasys Pališkis, Bronislovas Banys, Sigitas Kinderis su atsakomuoju vizitu lankėsi kaimyninėje Latvijoje, kur susitiko su šios šalies valstybinius miškus valdančios AB „Latvijas valsts meži“ valdybos pirmininku Robert Stripnieks, kitais šios bendrovės vadovaujančiais darbuotojais, Latvijos medienos apdirbimo įmonių federacijos direktoriumi Kristansu Klausu. Seminare taip pat dalyvavo AB „Latvijas Finieris“ valdybos pirmininkas Uldis Bikis, UAB „Likmerė“ generalinis direktorius Mindaugas Kasmauskis, kiti šių įmonių darbuotojai. Pasitarimo tema – Ūkininkavimo planavimas Latvijos valstybiniuose miškuose bei miško kirtimų organizavimas mišriuose ir lapuočių medynuose.
AB „Latvijas vaslts meži“ valdybos pirmininkas R. Stripnieks seminaro dalyvius supažindino su Latvijos valstybinių miškų ūkio struktūra, pagrindiniais ūkininkavimo principais, pasiekimais, sunkumais, veiklos perspektyvomis ir planais. Kaip sakė R. Stripnieks, Latvijos valstybinių miškų valdytojai dirba pelningai, iš savo ūkinės veiklos moka nemažus dividendus valstybei. Jo teigimu, AB „Latvijas vaslts meži“ į šalies biudžetą įvairių mokesčių pavidalu sumoka apie 28 proc. per metus nuo gautų pajamų atsižvelgiant į miškų sektoriaus finansavimą iš valstybės biudžeto. Reikia pastebėti, kad mūsų valstybinių miškų valdytojų mokestinė našta yra žymiai didesnė, nes Lietuvos miškų urėdijų įnašas į šalies biudžetą pastaraisiais metais siekia per 40 proc. nuo gautų pajamų.
Latvijos valstybiniuose miškuose metinės kirtimo apimtys siekia 6,8 mln. kub. m. Apie 90 proc. visų pagrindinio naudojimo kirtimų vykdoma miško kirtimo mašinomis. Išvykos į mišką metu Lietuvos delegacija turėjo galimybę mišraus miško kirtimo biržėje pamatyti kaip dirba medkirtė, įsitikinti kaip ši mašina pakankamai greitai kerta ne tik spygliuočius, bet ir lapuočius.
Latvijos valstybiniuose miškuose dirba per 250 miško kirtimo mašinų (harvesterių).
Latvijoje didžioji dalis medienos apskaitoma nepriklausomų matuotojų (apie 80 proc.). Medienos apskaitai Latvijos valstybiniuose miškuose 1-am mln. m³ tenka 20 specialistų, Lietuvos valstybiniuose miškuose – 120 specialistų, nes mūsų šalyje mažai medienos apskaito nepriklausomi matuotojai.
Latvijoje 90 proc. kirtaviečių atkuriama želdinimu, 10 proc. žėlimu.
Vykdydami ES direktyvas, mūsų kaimynai didelį dėmesį skiria miško kirtimo atliekų ruošai biokurui. Skirtingai nuo mūsų, šioje šalyje biokuras apskaitomas kilovatvalandėmis pas vartotoją priėmimo metu. Kad parduodama žaliava būtų geresnės kokybės, ji apie pusę metų laikoma lauko sandėliuose krūvose, iš kurių didžioji dalis dengiama specialiu popieriumi.
Apie AB „Latvijas Finieris“ patirtį formuojant geros partnerystės ryšius su žaliavos tiekėjais papasakojo šios kompanijos valdybos pirmininkas U. Bikis. K. Klauss kalbėjo apie Latvijos medienos apdirbimo įmonių federacijos veiklą ir organizacijos įtaką šios ūkio šakos konkurencingumui didinti.

Nuotraukų galerija


     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2013 01 31
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai