Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2013 m. kovo 8 d.


Kauno savivaldybė su urėdijomis pasidalins valstybinių miškų plotus


Naujienų agentūra ELTA,
2013 03 06

Ligi šiol Kauno miesto savivaldybė miesto ribose prižiūri apie 2000 ha valstybinio miško, tačiau nė vieno hektaro iš to ploto ji nevaldo patikėjimo teise. Todėl miško priežiūrai, tvarkymui savivaldybė negali pasinaudoti Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis. Vyriausybėje gimė planai, kaip ištaisyti tokią situaciją, kad miškai, kurie miestiečiams tarnauja kaip parkai, poilsio, sporto, sveikatingumo vietos, taptų savivaldybių nuosavybe.

Kauno tarybos kolegijos posėdyje trečiadienį gautas ir dalies miesto politikų pritarimas, kad tokia galimybe Kauno savivaldybė pasinaudotų.

"Iš aplinkosaugos programos šįmet galime skirti pusę milijono litų perimamų miško plotų Lampėdžiuose, Ąžuolyne, Aukštuosiuose Šančiuose, Vytauto parko teritorijoje ir Pažaislyje priežiūrai bei tvarkymui. Kauno savivaldybė galėtų turėti 343 ha tokių plotų", - teigė Kauno miesto savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Radeta Savickienė.

Panemunės šilas - didžiulis apie 400 ha masyvas - priklausytų Dubravos urėdijai. Anot R. Savickienės, iš mažų plotelių naudos nėra, todėl jos tokių miško plotelių ir nenori, nes ūkininkauti čia sunkiau, prie kai kurių vietų net ir privažiuoti neįmanoma. "Dėl diskusinių plotelių dar turės būti apsispręsta, jeigu jų nenorės nei savivaldybė, nei urėdijos. Tokiais valstybinio miško ploteliais gal rūpintųsi pati Aplinkos ministerija", - sakė ji.

Pasak savivaldybės tarybos Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkės Editos Gudišauskienės, kad kiekvienas konkretus miško plotas turi turėti konkretų šeimininką, akivaizdžiai parodė situacija po škvalo, praūžusio per Kauną 2010-ųjų vasarą ir daug bėdos pridariusio miesto parkuose bei miškuose.

"Aiškiai tuomet pamatėme, kad reikia perimti miškus, nes nieko negalime tvarkyti, kol neturime nuosavybės teisių. Kvietėme gyventojus į talką mainais už medžių išvartas. Bet urėdija uždraudė: nieko neimkit, jokių malkų nerinkit ir tvarkos čia nedarykit. Be to, strateginių fondų parama, kurią savivaldybė tikriausiai gautų, jei būtų miško savininkė, galėtų būti naudojama ne vien miško priežiūrai ar tvarkymui, bet ir miško atsodinimui," - sakė E. Gudišauskienė.

Kolegijoje kilo ir diskusijų, o kas turėtų valyti padalintus miškų plotus? Savivaldybė, - kaip iki šiol valanti? Ar urėdija, kuriai miškas priskirtas? Juolab, kai Dubravos urėdija irgi žada viską tvarkysianti, darysianti jai paskirtuose plotuose su sąlyga, kad savivaldybė įsipareigos ten ir toliau rinkti šiukšles. Panašiai gali būti nusiteikusi ir Kauno urėdija.

"Matyt, taip ir bus, - valymu ir toliau rūpinsis savivaldybė, nes jei neprisiimsime tos prievolės, tai "bambalis" po "bambalio" ir bus kalnai šiukšlių mūsų miškeliuose", - perspėjo Kauno meras Andrius Kupčinskas.

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2013 03 08
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai