Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2013 m. balandžio 22 d.

Miškų urėdų taryba aptarė miškininkams svarbius klausimus

Šių metų balandžio 17 d. vyko miškų urėdų tarybos posėdis, kuriame dalyvavo Generalinės miškų urėdijos vadovybė.
Posėdyje dalyvavo generalinis miškų urėdas Benjaminas Sakalauskas, generalinio miškų urėdo pavaduotojai Petras Kanapienis ir Gintaras Visalga, Generalinės miškų urėdijos vyriausiasis patarėjas Andrius Vancevičius, VĮ miškų urėdijų miškų urėdai. Posėdžiui pirmininkavo Miškų urėdų tarybos valdybos pirmininkas, VĮ Dubravos eksperimentinės mokomosios miškų urėdijos miškų urėdas Kęstutis Šakūnas.
Generalinis miškų urėdas B. Sakalauskas miškų urėdus informavo apie įvykusius LR seimo Ekonomikos ir Aplinkos komiteto posėdžius, kuriuose jis dalyvavo. Minėtuose komitetuose diskutuoti aktualūs klausimai dėl miškų urėdijų generuojamos turto grąžos ir pelningumo normos, dėl prekybos mediena tvarkos, kuri garantuotų pirmenybę mediena aprūpinti Lietuvos gamintojus, dėl miškų urėdijų dalyvavimo biokuro gamybos klasteryje, taip pat galimus biokuro gamybos rezervus (mediena iš jaunuolynų ugdymo kirtimų, melioracijos griovių ir pakelių valymo ir kt.) bei dalies rezervuotų miškų perdavimo miškų urėdijoms galimybes (tai sudarytų apie 60 tūkst. ha).

Generalinis miškų urėdas taip pat kalbėjo apie poreikį patikslinti miškų urėdijų vidinės miškotvarkos projektus dėl miško kirtimo atliekų kiekių nustatymo, dėl neplynų kirtimų apimčių, dėl miško atkūrimo želdymo ir žėlimo būdu apimčių, dėl naujų ir rekonstruotinų miško kelių projektavimo, dėl rekreacinių objektų projektavimo miškų urėdijose. Patikslintų miškotvarkos projektų pagrindu būtų galima inicijuoti Nacionalinės miškų programos pakeitimus, taip pat dalyvauti ES finansuojamuose projektuose.

Vienas iš svarbiausių tarybos posėdžio klausimų buvo dėl VĮ miškų urėdijų darbuotojų darbo apmokėjimo tvarkos. Generalinis miškų urėdas pabrėžė, kad pavyzdinę darbo apmokėjimo tvarką bei miškų urėdijų valdybose patvirtintus nuostatus reikia tobulinti, o jų nuostatas įgyvendinti palaipsniui - iki 2016 m. Nerekomenduojama peržiūrėti darbo sutarčių su darbuotojais, mažinant jų pareigines algas. B. Sakalauskas taip pat pabrėžė, kad atlyginimai turi būti subalansuoti tarp vidutinių darbo krūvių ir specialistų vidutinių darbo užmokesčio vidurkių.

Generalinio miškų urėdo pavaduotojas G. Visalga miškų urėdams pristatė kai kuriuos pasikeitimus Prekybos apvaliąja mediena taisyklėse ir akcentavo, kad sutartys privalomos vykdyti 5 proc. tikslumu bei informavo, kad nuo 2014 m. pradžios aukcionuose numatoma parduoti popieriumi dengtas kirtimo atliekas tarpiniame sandėlyje, priminė, kad pusmetiniuose aukcionuose parduodamos produkcijos pavadinimai turi atitikti medienos standartus. G. Visalga taip pat pabrėžė miškų urėdijų geranoriško bendradarbiavimo su medienos pirkėjais svarbą. Iškilusius pasiūlymus dėl prekybos taisyklių tobulinimo jis rekomendavo aptarti regionuose ir pateikti Generalinei miškų urėdijai, kuri šiuos pasiūlymus apibendrins ir teiks pataisas prekybos taisyklėms.
Generalinio miškų urėdo pavaduotojas P. Kanapienis tarybos posėdžio dalyvius informavo, kad Generalinė miškų urėdija yra pateikusi siūlymus Aplinkos ministerijai dėl Miško atkūrimo ir įveisimo nuostatų pakeitimo, numatant mišraus miško atkūrimo būdo plotuose atskirai apskaityti miško želdinių ir miško žėlinių plotus.

Jis taip pat akcentavo, kad šių metų pavasarį miškų urėdijos beveik visai nesiūlo laisvam pardavimui ąžuolo sodmenų. Taip yra atsitikę dėl to, kad privačių žemių savininkai ąžuolo sodmenų nėra užsakę iš anksto ir nėra sudarę jų išauginimo sutarčių su miškų urėdijomis. Privačių žemių savininkų ąžuolo sodmenų poreikis yra nemažas, kadangi siekiama įveisti ąžuolynų plotus žemės ūkiui nenaudojamose žemėse, pasinaudojant ES finansine parama. Iš Lenkijos siūlomi įvežti ąžuolo sodinukai ne visuomet būna kokybiški, atgabenti iš pietinių regionų Lietuvos sąlygomis prastai auga. Valstybinė miškų tarnyba išduoda leidimus įvežti ąžuolo sodmenis iš Lenkijos tik į Lietuvos pietinėje dalyje esantį Dzūkų – Sūduvos aukštumos ąžuolo kilmės rajoną LT/Ąp4. Tuo tarpu jau šių metų rudenį Lietuvos valstybiniuose miško medelynuose numatoma inventorizuoti nemažus kiekius tinkamų želdinti dvimečių ąžuolo sėjinukų, išaugintų iš gilių, surinktų 2011m., itin gausaus ąžuolo gilių derliaus, metais.
Siekiant spręsti šią problemą ir patenkinti privačių žemių savininkų poreikius bei sudaryti jiems sąlygas įsisavinti ES finansinę paramą, rekomenduojama miškų urėdijoms dalies suprojektuotų ąžuolynų sodinimą valstybinėje žemėje atidėti į šių metų rudenį, tam panaudojant būsimus dvimečius ąžuolo sėjinukus, o šį pavasarį besikreipiančius privačių žemių savininkus aprūpinti turimais kokybiškais ąžuolo sodmenimis.
Posėdžio metu miškų urėdai iškėlė klausimą dėl miškų urėdų kompetencijų nustatymo derinant įvairius projektus bei dokumentus. Diskusijų metu buvo nuspręsta miškų urėdų tarybos valdybos vardu kreiptis į Aplinkos ministerijos Miškų departamentą dėl šio klausimo išaiškinimo.

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2013 04 22
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai