Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
Kalėdos
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2013 m. balandžio 25 d.

Informacinis pranešimas dėl tendencingos informacijos skleidimo

Šių metų balandžio 25 d. generalinis miškų urėdas Benjaminas Sakalauskas raštu informavo Aplinkos ministrą Valentiną Mazuronį dėl LNK žinių laidoje rodytos melagingos ir tikrovės neatitinkančios informacijos apie VĮ miškų urėdijose 2010–2013 m. įdiegtą automatinę antžeminę miško gaisrų stebėjimo sistemą.
Bendrą valstybinės priešgaisrinių priemonių sistemos įgyvendinimą organizuoja Generalinė miškų urėdija prie Aplinkos ministerijos, miškų urėdijos bei nacionalinių parkų direkcijos kartu su savivaldybėmis.
Vadovaujantis Miškų įstatymo nuostatomis, vykdant Lietuvos miškų ūkio ir jos įgyvendinimo strategijos veiksmų ir priemonių planą, 2007 m. parengta Vieningos automatinės miškų gaisrų stebėjimo sistemos Lietuvoje modelio sukūrimo studija. Pripažinta, kad Antžeminių automatinių miško gaisrų stebėjimo sistemų detektorius tikslinga montuoti GSM operatorių bokštuose, kurie ženkliai aukštesni ir turi elektros tiekimą, apsaugos sistemas. Be to, miškų urėdijoms sumažėtų priešgaisrinių bokštų remonto ir sargų išlaikymo išlaidos.
Antžeminėms automatinėms miško gaisrų stebėjimo sistemoms (AAMGSS) įsigyti ir įdiegti pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų programos priemonę „Miškininkystės potencialo atkūrimas ir prevencinių priemonių įdiegimas“ numatyta finansavimo parama. Projekte dalyvavo 24 miškų urėdijos ir Kuršių Nerijos nacionalinis parkas. AAMGSS buvo baigta įdiegti 2013 metais kovo mėn.
Šių metų kovo - balandžio mėnesiais VĮ Ignalinos ir Zarasų miškų urėdijose lankėsi tikrintojų grupės. VĮ Zarasų miškų urėdijoje ne visi dalyviai prisistatė ir užsiregistravo VĮ miškų urėdijos registracijos knygoje, VĮ Ignalinos miškų urėdijoje registracija pavyko tik iš antro karto. Paaiškėjo, kad patikrinimuose dalyvavo Viešųjų pirkimų tarnybos, FNTT atstovai, ekspertai.

Patikrinimas apėmė viešojo pirkimo dokumentaciją (tai jau vykdyta bent 6 kartus kitų institucijų, įskaitant ir VPT) bei laužo deginimą dienos ir nakties periodu.
Pagal VĮ Zarasų miškų urėdo tarnybinį pranešimą, dienos metu kameros-detektoriai užfiksavo laužą (matmenys 10X10 m), nakties metu – nefiksavo, nes laužo dydis buvo nepakankamas - 5X5 m (techninėje specifikacijoje reikalaujamas minimalus fiksavimui – 10X10 m), dulkės ir kt. objektai nebuvo fiksuoti, patikrinimo laikas specialiai atidėliojamas dėl nesuprantamų priežasčių, pakeičiamas. Miškų urėdijų vadovų teigimu, patikrinimas buvo tendencingas ir vykdomas nesilaikant gamintojo bandymų metodikos. 
2013-04-25 jokių išvadų ir oficialių dokumentų Generalinė miškų urėdija nei miškų urėdijos nebuvo gavę, o žurnalistai (Delfi.lt, LNK) jas jau turėjo. 2013-04-25 Generalinėje miškų urėdijoje lankantis TV3 laidai „Srovės“ su tendencingais klausimais (pvz. „kas apšaudė Valiuką“) paaiškėjo, kad tas pats operatorius, turintis išankstines nuostatas, dalyvavo ir VĮ Ignalinos ir Zarasų miškų urėdijose vykdytuose patikrinimuose.

VPT direktorius jau ir anksčiau per informacines priemones tendencingai komentavo tai, kad AAMGSS „netikusi“, nepritaikyta gaisrų stebėjimui ir t.t. Norime pažymėti, kad analogiška sistema įdiegta Vokietijoje nuo 2004 m. ir, kaip ir Lietuvoje, veikia sėkmingai.
Manome, kad šie veiksmai susiję su VPT direktoriaus viešųjų ir privačių interesų konfliktu.
Generalinis miškų urėdas raštu paprašė aplinkos ministrą sudaryti nepriklausomų ekspertų komisiją, kuri atliktų išsamų ir objektyvų patikrinimą, susijusį su AAMGSS.
Taip pat rengiamas kreipimasis į generalinę prokuratūrą ir kitas valstybines institucijas, tikslu apginti Lietuvos valstybės interesus dėl galimai padarytos žalos valstybei minėtais tendencingais, tikrovės neatitinkančiais veiksmais.

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2013 04 25
VĮ miškų urėdijos
Alytaus miškų urėdija
Anykščių miškų urėdija
Biržų miškų urėdija
Druskininkų miškų urėdija
Dubravos emmu
Ignalinos miškų urėdija
Jonavos miškų urėdija
Joniškio miškų urėdija
Jurbarko miškų urėdija
Kaišiadorių miškų urėdija
Kauno miškų urėdija
Kazlų Rūdos mmu
Kėdainių miškų urėdija
Kretingos miškų urėdija
Kupiškio miškų urėdija
Kuršėnų miškų urėdija
Marijampolės miškų urėdija
Mažeikių miškų urėdija
Nemenčinės miškų urėdija
Pakruojo miškų urėdija
Panevėžio miškų urėdija
Prienų miškų urėdija
Radviliškio miškų urėdija
Raseinių miškų urėdija
Rietavo miškų urėdija
Rokiškio miškų urėdija
Šakių miškų urėdija
Šalčininkų miškų urėdija
Šiaulių miškų urėdija
Šilutės miškų urėdija
Švenčionėlių miškų urėdija
Tauragės miškų urėdija
Telšių miškų urėdija
Tytuvėnų miškų urėdija
Trakų miškų urėdija
Ukmergės miškų urėdija
Utenos miškų urėdija
Valkininkų miškų urėdija
Varėnos miškų urėdija
Veisiejų miškų urėdija
Vilniaus miškų urėdija
Zarasų miškų urėdija
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai