Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2013 m. balandžio 29 d.

Pasaulio energetikos tarybos Lietuvos komiteto apdovanojimas

2013 m. balandžio 19 d. konferencijų centre "Dainava" įvyko Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos visuotinis ataskaitinis asociacijos narių susirinkimas, kuriame dalyvavo 32-jų asociacijos įmonių vadovai, ministrai, seimo nariai, kiti svečiai.
Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos susirinkime  apžvelgta esama ir prognozuojama šilumos ūkio būklė, išvardinti aktualiausi šilumos ūkio sektoriaus klausimai, pristatyta ataskaita apie asociacijos 2012 metų veiklą ir 2013 metų veiklos programą.
Susirinkimo metu Pasaulio energetikos tarybos Lietuvos komiteto pirmininkas Rymantas Juozaitis iškilmingai įteikė generaliniam miškų urėdui Benjaminui Sakalauskui Lietuvos energetikų garbės ženklą, ant kurio įamžintas užrašas „ATKAKLUS DARBAS VISKĄ NUGALI“. Šis apdovanojimas B.Sakalauskui įteiktas Pasaulio energetikos tarybos Lietuvos komiteto tarybos 2013 m. balandžio 12 d. nutarimu.
Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos prezidento Vytauto Stasiūno teigimu, rinkoje išsaugojus 500 tūkst. kubinių metrų medienos, biokuro kaina išliko stabili ir neaugo - nekilo šilumos kainos vietiniu kuru šildomuose miestuose ir valstybinis požiūris, dėl kurio mediena buvo ne pusvelčiui atiduota plokštinės medienos gamintojams, o skaidriai parduota ir panaudota šildymui, Lietuvai davė du kartus didesnę pridėtinę vertę ir leido sukurti dvigubai daugiau darbo vietų. Pasak V.Stasiūno, 500 tūkst. kubinių metrų medienos per metus, kuri neskaidriomis sąlygomis neatiteko VMG, pakako aprūpinti pigesne šiluma tokius miestus kaip Mažeikiai, Tauragė, Utena, Šilutė, Raseiniai ir Varėna. Generalinis miškų urėdas B.Sakalauskas teigė, kad labai svarbu, jog ši žaliava atiteko keliems miestams, o ne tenkino tik kelių asmenų interesus.
V.Stasiūno įsitikinimu, jeigu Lietuva pasuks prie biokuro, tai duos papildomų įplaukų į valstybės biudžetą. Pirmiausia - sukurs apie 10 tūkst. papildomų darbo vietų, susijusių su biomasės gamyba, transportavimu, po kūrenimo likusių pelenų tvarkymu ir t.t.

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2013 04 29
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai