Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2013 m. gegužės 2 d.

Gegužės 2 dieną minima ugniagesių globėjo Šv. Florijono diena

Generalinė miškų urėdija visų miškininkų vardu nuoširdžiai sveikina priešgaisrinės apsaugos darbuotojus profesinės dienos proga ir dėkoja už glaudų bei konstruktyvų bendradarbiavimą saugojant bendrą šalies turtą – miškus, linki, kad jų atsakingumas bei profesionalumas visuomet būtų gerbiamas ir vertinamas, kad darbe visada lydėtų sėkmė, o šeimose – laimė ir gerovė.
Ugniagesių profesinės šventės išvakarėse Generaline miškų urėdija kartu su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentu, norėdami atkreipti visuomenės dėmesį į pernykštės žolės deginimo žalą, surengė medelių sodinimo talką, kurios metu buvo pradėta sodinti Šv. Florijono giria. Taip šiais metais bus pažymėta po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo jau 20 metų švenčiama ugniagesių globėjo – Šv. Florijono, sergstinčio nuo gaisrų, diena. Talkos metu priešgaisrinės apsaugos pareigūnai ir miškininkai pasodins per 3 tūkst. pušaičių. Renginyje taip pat dalyvauja Vidaus reikalų ministerijos reprezentacinis pučiamųjų orkestras.
Generalinis miškų urėdas B.Sakalauskas, pasveikino talkininkus ir dėkodamas priešgaisrinės apsaugos darbuotojams už iniciatyvą organizuojant iškilmingą bei prasmingą miško sodinimo talką, įteikė padėkas Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Valstybinės priešgaisrinės priežiūros valdybos Visuomenės informavimo ir analizės skyriaus vedėjai V. Šmigelskienei ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Operatyvaus valdymo valdybos Incidentų valdymo skyriaus vyresniajam specialistui Jan Pavliukoic.
Talkininkus pasveikino Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius vidaus tarnybos generolas R. Baniulis. „Labai norėtųsi, kad mūsų šalies gyventojai, užuot kėlę grėsmę sau ir kitiems bei naikinę gamtą, sodintų medžius ir prisidėtų prie jos puoselėjimo,“ – sako R. Baniulis.
Kiekvieną pavasarį Lietuvoje tyčia padegami nemaži sausos pernykštės žolės plotai. Nenušienautos pernykštės žolės deginimas mūsų šalyje tampa ydinga praktika, dėl to kyla beveik visi pavasariniai miško gaisrai. Deginant pernykštę žolę sudega dešimtys sodybų, ugnis nuolat siaubia miškus ir pievas. Ypač ši problema aktuali Vilniaus apskrityje, kurioje šiemet tokius gaisrus gesinti ugniagesiams teko vykti beveik 200 kartų per parą. Pasak priešgaisrinės apsaugos pareigūnų, gesinant pernykštės žolės gaisrus, didėja žmonių žūčių kituose gaisruose rizika, gaištamas laikas, ugniagesiai gelbėtojai priversti deginti brangų kurą.

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2013 05 02
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai