Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2013 m. gegužės 13 d.

6–oji aplinkos tvarkymo akcija šalyje buvo skirta miškų švarinimui

Kaip ir kiekvienais metais, visos 42 miškų urėdijos dalyvavo aplinkos tvarkymo akcijoje „Darom“. Šiais metais visuomenė daugiau dėmesio skyrė miškų švarinimui, nes juose praleidžia didžiąją dalį savo laisvalaikio uogaudami, grybaudami ar ilsėdamiesi miškų urėdijų įrengtuose rekreaciniuose objektuose.

Generalinės miškų urėdijos atstovai šiais metais prisidėjo prie Vilniaus miškų urėdijos Verkių girininkijos miškų švarinimo. Vilniaus priemiesčio miškų švarinime dalyvavo Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis, Aplinkos ministerijos viceministrai, kancleris, Miškų departamento atstovai, Aplinkos ministerijos ir įstaigų prie Aplinkos ministerijos darbuotojai.

„Šitoje vietoje turime didelę problemą. Žmonės, kurie gyvena kolektyviniuose soduose, namuose įsivaizduoja, jog už jų sklypo ribos, už jų tvoros baigiasi gyvenimas. Ir meta šiukšles „ant visų mūsų galvų“.  Toks elgesys – visiškas nesiskaitymas. Iš tiesų ruošiam labai stiprius sugriežtinimus šiukšlintojams. Tiek miškų, tiek pakelių. Žinoma, yra didelė problema surasti kas konkrečiai, tačiau labai norint įmanoma atrasti visokių požymių, atsekti, iš kur tos šiukšlės. Tad baudas arba tiksliau – padarytą žalą gamtai tikrai didinsime ne vieną, ne du ir ne penkis kartus. Ir tai nutiks ateinančią savaitę“, - griežtai kalbėjo aplinkos ministras V. Mazuronis (Grynas.lt)

 „Darom“ akcijos metu visos 42 miškų urėdijos miškų švarinimui sulaukė visuomenės pagalbos, tačiau jos tai daro ištisus metus. Kaip sakė Vilniaus miškų urėdijos miškų urėdas Artūras Nanartavičius, miškų švarinimui urėdija kasmet išleidžia apie 50 tūkst. Lt. (kasmet priima 4 sezoninius darbuotojus, pastato konteinerius prie girininkijų ir rekreacinių objektų, specialiai užsako didžiuosius konteinerius statybinėms atliekoms ir patys juos išveža).

Daugiausiai miškai užšlamštinti prie didžiųjų miestų, kolektyvinių sodų ar tų seniūnijų teritorijose, kur nėra konteinerių. Tikimės, kad tokios akcijos privers žmones susimąstyti ir prisidėti prie gražesnės gamtos ir švaresnių miškų išsaugojimo.

 

 

Nuotraukų galerija


     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2013 05 13
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai