Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2013 m. birželio 5 d.

Birželio 5-oji – Pasaulinė aplinkos diena

Šiandien, birželio 5-ąją, per Pasaulinę aplinkos dieną, Vilniuje, Donelaičio g. 16, kur gyveno gamtos riteriu tituluotas aplinkosaugos korifėjus Viktoras Bergas, aplinkos ministras Valentinas Mazuronis atidengė šiam žymiam aplinkosaugininkui skirtą memorialinę lentą.
Pasaulinę aplinkos dieną tarptautinė bendruomenė pažymi jau 41-ąjį kartą. Ją minėti buvo nuspręsta 1972 m. Stokholme vykusios Jungtinių Tautų sukviestos pasaulinės konferencijos, skirtos žmonijos aplinkos problemoms ir davusios pradžią darnaus vystymo idėjai, metu. Vienas pagrindinių Pasaulinės aplinkos dienos tikslų, pasak ministro Valentino Mazuronio, – atkreipti visuomenės dėmesį į aktualiausias aplinkosaugos problemas ir skatinti jas spręsti. „Kiekvienas žmogus turi suprasti, kad raginimai rūpintis aplinka nėra tuščios kalbos. Juk aplinka – tai vieta, kurioje jis gyvena, oras, kuriuo jis visą laiką kvėpuoja, vanduo, kurį jis kasdien geria. Ir nesirūpindamas aplinka, jis pirmiausia nesirūpina savimi“, – sako ministras.
Vilniaus gyventojai ir svečiai šiandien kviečiami į Pasaulinei aplinkos dienai skirtą renginį „Kokiu oru mes kvėpuojame“ Europos aikštėje (prie savivaldybės iki 15 val.). Atvykusieji į renginį galės sužinoti, kokių aplinkos oro teršalų koncentracija ir kokiuose miestuose matuojama, susipažinti su pagrindiniais oro kokybės tyrimų duomenimis ir jų vertinimu, tiesiogiai stebėti Aplinkos apsaugos agentūros mobilios laboratorijos, matuojančios teršalų koncentraciją ore, ir Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos mobilios meteorologinės stoties darbą.
Šiemetinės Pasaulinės aplinkos dienos šūkiu Jungtinės Tautos pasirinko raginimą planetos gyventojams maistą vartoti kuo atsakingiau – „Galvok, valgyk, taupyk“. Nors Žemėje dar pakanka išteklių išmaitinti 7 milijardus žmonių, net trečdalis maisto lieka nepanaudota ar iššvaistoma. Todėl ištekliai ir pastangos jam gaminti eikvojami perniek.
Pasaulinei aplinkos dienai skirti renginiai vyksta daugelyje pasaulio šalių, o oficialia jos šeimininke šiais metais tapo Mongolija – šalis, sustabdžiusi aplinką teršiančią kalnakasybą, sodinanti medžius, kovojanti su dykumėjimu. Ulan Batore surengtas iškilmingas minėjimas.
Lietuvoje pagal susiklosčiusią tradiciją per Pasaulinės aplinkos dieną teikiama prestižinė Viktoro Bergo premija. Ši Aplinkos ministerijos įsteigta premija jos sistemos darbuotojams skiriama kas dveji metai už išskirtinius nuopelnus aplinkosaugai. Šiemet premiją pelnė Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcijos Gamtos skyriaus vyriausiasis specialistas dr. Bronius Šablevičius.
Pirmą kartą taip pat bus įteikta ir kita garbinga Aplinkos ministerijos premija, pavadinta vieno iškiliausių XX a. II pusės Lietuvos ichtiologų prof. Juozo Virbicko vardu. Lyginiais metais ji bus skiriama už nuopelnus žuvų išteklių apsaugai ir žvejybos kontrolei, nelyginiais, kaip šiemet, – už nuopelnus žuvininkystės mokslui, visuomenės švietimui ir tausaus žuvų išteklių naudojimo propagavimui.
Minėjimo metu taip pat bus pagerbti pilietinių aplinkosauginių akcijų iniciatoriai, aktyvūs gamtosaugininkai, ekologiško gyvenimo būdo propaguotojai. Apdovanojimai bus įteikti: buvusiai mokytojai, beveik 3 dešimtmečius išdirbusiai Kapčiamiesčio vid. mokyklos direktoriaus pavaduotoja, Birutei Stacevičienei – už informacinio namelio-miško muziejaus įkūrimą ir edukacinę veiklą; Nacionalinės teismų administracijos darbuotojui Antanui Girniui – už pastangas įgyvendinti idėją atsisakyti popierinių dokumentų naudojimo ir pereiti prie elektroninių dokumentų puoselėjant gamtą; Gargždų bendruomenei – už indėlį įgyvendinant Europos kraštovaizdžio konvenciją, įtraukiant visus bendruomenės narius tvarkyti ir puoselėti Gargždų kraštovaizdį; Jurbarko rajono ūkininkams Editai ir Erikui Laiconams – už pasiektą tikslą jų žemę paskelbti saugoma valstybės, kad Margupio šlaituose ir slėnyje būtų išsaugoti kadagynai ir stepinės pievos, kuriose auga daug į Lietuvos raudonąją knygą įrašytų augalų; nardymo centrui „Diugonis“ – už rengiamas šalyje akcijas ežerams valyti; Baltijos aplinkos forumui – už iniciatyvą „Pranešk apie skriaudžiamą gamtą“, kuri suteikia galimybę kiekvienam žmogui elektroniniu būdu greitai ir patogiai pranešti apie pastebėtas aplinkosaugines problemas; Lietuvos gamtos fondui – už projektą pamestai žvejybos įrangai, seniems žvejų tinklams Baltijos jūroje surinkti; TV laidų autoriui Pauliui Korsakui – už idėjos „Pagavai – paleisk“ propagavimą.
Kad aplinkos apsaugai vis daugiau dėmesio skiria ir pramonininkai, rodo tradicinis verslo įmonių konkursas „Pasiekimai aplinkosaugoje“, kurį kasmet rengia Aplinkos ministerija, Lietuvos pramonininkų konfederacija, Aplinkos vadybos ir audito institutas ir Inžinerinės ekologijos asociacija. Nugalėtojų laurais rytoj pasipuoš šio konkurso laimėtojai – AB „Achema“, UAB „Šiaulių vandenys“, UAB „Traidenis“, UAB „Kibiras“ ir UAB „Aq Wiring Systems“.
Geriausiems Aplinkos ministerijos ir jai pavaldžių institucijų darbuotojams, daugiausia pažeidėjų sulaikiusiems aplinkos apsaugos pareigūnams bus įteikti ministerijos garbės ženklai, ministro padėkos ir kiti apdovanojimai.


Aplinkos ministerijos informacija

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2013 06 05
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai