Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2013 m. birželio 7 d.

Vėlyvas pavasaris nesutrikdė miškasodžio

 „Mūsų girios“ 2013/05

Gegužę miško sodinimo darbai paprastai jau būna baigti, o šiemet vėluojantis pavasaris gerokai pristabdė miškininkų darbus.
Tad nenuostabu, kad tik gegužės 7 d. į miško sodinimo talką Vilniaus miškų urėdijos Juodšilių girininkijoje atvyko 17 užsieniečių studentų. Tai pagal tarptautinių mainų programą Vilniaus ir Vilniaus Gedinimo technikos universitetuose besimokantys studentai iš Ispanijos, Prancūzijos, Vokietijos, Italijos, Kroatijos, Slovakijos, Lenkijos ir Azerbaidžano, kuriuos „ESN Lithuania“ organizacija pakvietė dalyvauti viename iš socialinių projektų „Erasmus Forest“. Po Juodšilių girininkijos girininko Genadij Josif Moroz instruktažo, padedant girininkijos darbuotojams, per pusdienį buvo apsodintas parinktas plotas.
Juodšilių girininkijos darbuotojai iš smalsių studentų sulaukė daugybės klausimų apie miškininkų darbus ir Lietuvos miškus.

Anykščių miškų urėdijos Kavarsko girininkijoje gegužės 7 d. sodinti miško buvo atvykę Anykščių Dariaus ir Girėno 1-osios kuopos jaunieji šauliai. Kai kurie iš jų medelius sodino pirmą kartą. Juos Kavarsko girininkijos girininkas Valdas Juodviršis pamokė, kaip teisingai pasodinti medį, kokio dydžio tarpus palikti tarp eglaičių, kad jos gražiai augtų ir nestelbtų viena kitos. Medelis po medelio – ir iki pietų buvo apsodinta nemaža kirtavietės dalis. Jaunieji talkininkai su miškininkais prie laužo aptarė miško augimo ypatumus, dalinosi įspūdžiais.
Alytaus miškų urėdijos Dzirmiškių girininkijos girininkas Juozas Kašelionis balandžio 25 d. pakvietė Alytaus rajono Miroslavo vidurinės mokyklos jaunuosius miško bičiulius ir Talokių pradinio ugdymo skyriaus mokinukus į miško sodinimo talką, kurioje jaunieji talkininkai pasodino apie 2000 pušies sodinukų.
Druskininkuose, Ratnyčios parapijos kultūros parko upelio slėnyje Lietuvos Persitvarkymo sąjūdžio 25-mečio proga pasodinti 25 ąžuoliukai. Druskininkų fotografų klubo ir parapijos klebono kunigo Žydriaus Kuzino iniciatyva surengtoje talkoje dalyvavo Druskininkų savivaldybės, Druskininkų miškų urėdijos, fotografų klubo atstovai, parapijos bendruomenė. Druskininkų miškų urėdijos Grūto girininkijoje, šalia Vieciūnų, balandžio 29 d. pasodino 0,3 ha miško JMB būrelio „Sakalėliai" nariai, Latežerio girininkijoje „Atgimimo" mokyklos kolektyvas pasodino 1,6 ha miško.
Kiekvieną pavasarį gausaus miškasodžio talkininkų būrio sulaukia Dubravos EMM urėdijos miškininkai. Šį pavasarį numatyta atkurti apie 160 ha miško, apie 80 ha papildyta ankščiau sodintų želdinių. Vaišvydavos girininkijoje balandžio 27 d. surengtoje miškasodžio talkoje medelius sodino Nacionalinės mokėjimo agentūros darbuotojai, gegužės 3 d. – Saulės gimnazijos gimnazistai ir Kauno apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Panemunės policijos komisariato bei Kelių policijos valdybos Tarptautinės policijos asociacijos Kauno poskyrio darbuotojai. Kasmet šioje girininkijoje girininkas Kęstutis Bacvinka, eiguliai Julius Kurlavičius bei Saulius Bučys sulaukia talkininkų ir iš Kauno RAAD, NMA Kauno rajono skyriaus, Panemunės bendruomenės. Ežerėlio girininkijoje gegužės 3 d. mišką sodino klinikinių tyrimų kompanijos UAB ,,Odintiles" darbuotojai.
Kauno miškų urėdijoje šiemet bus atkurta 217,8 ha ir 3,5 ha įveista naujo miško. Kauniečiams talkino kelios dešimtys savanorių iš Kauno rajono seniūnijų, Kauno rajono policijos komisariato, Kauno TU gimnazijos, Juozo Urbšio katalikiškosios mokyklos, Kauno Jono Jablonskio gimnazijos ir Kauno auklėjimo darbų kolonijos.
Kazlų Rūdos MM urėdijos Kazlų Rūdos girininkijoje balandžio 26 d. surengtoje miško sodinimo talkoje dalyvavo LR Seimo narys, krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, divizijos generolo S. Raštikio Lietuvos kariuomenės mokyklos Kazlų Rūdos poligono, Marijampolės rajono apylinkės prokuratūros, Marijampolės RAAD Kazlų Rūdos agentūros, Kazlų Rūdos savivaldybės darbuotojai, Kazlų Rūdos klebonas Renaldas Janušauskas, Kazlų Rūdos švietimo įstaigų atstovai, dabartiniai ir buvę miškų urėdijos darbuotojai. Pasodinta 2 ha mišraus miško. Šiemet miškų urėdija numačiusi pasodinti 135 ha miškų, iš jų – 18 ha įveisti ne miško žemėse.
Kupiškio miškų urėdijos Kupiškio, Alizavos ir Subačiaus girininkijose miško sodinimo savaitės renginiuose miškų urėdijos darbuotojai su talkininkais – rajono policijos darbuotojais, ugniagesiais, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos vietos skyriaus nariais, jaunaisiais miško bičiuliais pasodino 1,9 ha mišraus miško, iš jo – 1,6 ha įveisė miško žemėje.

Rokiškio miškų urėdijoje miškasodis startavo balandžio 22 d., o balandžio 29 d. jau buvo įsibėgėjęs visose girininkijose. Pavasarį miškų urėdijoje atkurta 198,8 ha miško ir 9,3 ha įveista perduotuose žemės ūkiui netinkamuose plotuose. Šiemet 5,1 ha kitų medžių rūšių kirtaviečių bus atkurta ir ąžuolynais.

Šalčininkų miškų urėdijos Visinčios girininkijoje gegužės 7 d. į miškasodžio talką buvo atvykę Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijos ,,Šalčios žemės” tunto skautai su mokytojais Kęstučiu Pilecku ir Gintautu Norkūnu bei Šaulių sąjungos Vilniaus apskrities karaliaus Mindaugo šaulių 10 rinktinės Šalčininkų 11 kuopos šauliai. Urėdijos vyriausiasis miškininkas Darius Žutautas ir Visinčios girininkas Giedrius Jasionis, girininko pavaduotoja Anželika Matulevič, eigulys Rišard Voitechovič supažindino talkininkus su ąžuoliukų ir eglaičių sodinimo ypatumais. Bendromis jėgomis pasodinta apie 1500 ąžuoliukų ir eglaičių. Tikimasi, kad po kelerių metų čia sužaliuos ąžuolynas. Urėdijos miškininkai, atsidėkodami už nelengvą darbą, talkininkus pavaišino keptomis ant laužo dešrelėmis, saldumynais, kiekvienam įteikė po knygą ,,Žalieji Šalčios žemės debesys”.
Tauragės miškų urėdija šiemet 12-oje girininkijų atkurs 365 ha miško ir pasodins 12 ha ten, kur jis anksčiau neaugo. Tam šį pavasarį urėdijai prireikė per 1,1 mln. sodmenų. Tradiciškai Tauragės miškų urėdijos Šilinės girininkijai sodinti mišką padėjo girininkijos teritorijoje įsikūrusio Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuoto pėstininkų bataliono kariai, apsodinę 1,4 ha biržę.
Šių metų kovą pasirašius bendradarbiavimo sutartį tarp Tauragės miškų urėdijos ir Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos, į Balskų girininkiją gegužės 2-osios popietę atvyko 20 bibliotekininkų su direktoriumi Sigitu Kancevyčiumi. Miško kirtavietėse jų laukė želdinimo darbams pasirengę Balskų girininkijos girininkas Vidas Jasaitis, jo pavaduotojas Vidmantas Pakalniškis, eiguliai Jonas Zeveckas, Vaidotas Garbenis. Dviejose kirtavietėse talkininkai pasodino 300 ąžuoliukų ir per 2000 eglaičių. Tikimasi, kad bendradarbiavimas tarp miškų urėdijos ir viešosios bibliotekos plėsis ir bibliotekininkų talkininkavimas sodinant mišką taip pat taps gražia kasmetine tradicija.

Trakų miškų urėdijos Ropėjų girininkijoje gegužės 3 d. popietę Lietuvos žaliųjų partijos nariai, prisidėdami prie miškų išsaugojimo, kartu su miškų urėdu Vygantu Mierkiu, vyriausiuoju miškininku Dainiumi Taukiu, girininku Kęstučiu Mikulsku organizavo medelių sodinimo akciją.Žalieji pasodino apie 2000 pušų sodinukų.
Valkininkų miškų urėdijoje šiemet planuojama atkurti apie 253 ha kirtaviečių. Dėl vėlyvo pavasario tik balandžio 26 d. pradėti kasti šiltnamyje išauginti beržo ir juodalksnio sodmenys ir ruošti sodinimui. Į Vėžionių girininkiją sodinti miško buvo atvykęs Varėnos rajono savivaldybės meras Vidas Mikalauskas ir per 30 talkininkų iš savivaldybės, kitų organizacijų. Talkininkai apsodino pušaitėmis 1,6 ha škvalo išverstų kirtaviečių. Pirčiupių girininkijoje talkininkai pasodino 2,5 ha eglynų ir juodalksnynų biržių.
Varėnos miškų urėdija šiemet atkurs 201,7 ha miško: 184,2 ha želdiniais, 16 ha – žėliniais ir 1,5 ha mišriu būdu. 63,7 ha kirtaviečių bus atkurta ES fondų lėšomis. Šį pavasarį atsodinti škvalo nuniokoti plotai. Pirmoji miškasodį pradėjo Glūko girininkija, kurioje reikėjo apželdyti 132,2 ha kirtaviečių. Padėti balandžio 30 d. popietę atvykęs gausus būrys talkininkų iš Vilniaus RAAD apsodino 1,3 ha biržę. Tikimasi tęsti bendrų miškasodžio talkų tradicijas su aplinkosaugininkais.
Veisiejų miškų urėdijoje planuojama atkurti 106 ha kirtaviečių ir įveisti 10 ha naujo miško. Miškasodis pradėtas balandžio 22 d. Mišką sodino UAB ,,Loginta“, ŽŪB ,,Ančia“, UAB ,,Lupus“, Artūro Virbicko įmonės, Vitalio Aleknavičiaus individualios įmonės ir Virginijaus Borutos medienos ruošos įmonės darbuotojai. Miškasodžio metu medelyne dirbo 3 girininkijos darbuotojai bei apie 40 samdomų įmonių darbininkų
Ukmergės miškų urėdijoje į Pašilės miške įkurdintą 24 ha medelyną buvo galima įvažiuoti tik balandžio 25 d. Iki to laiko medelyne laikėsi įšalas. Per 70 proc. želdintinų kirtaviečių taip pat buvo šlapios, kai kur neįvažiuojamos. Todėl balandžio pabaigoje miškasodis dar nebuvo prasidėjęs. Šturmuoti visu tempu teko atšilus orams gegužės pradžioje. Prieš sodinimą sodinukai dar merkiami į hidrogelio vonią, kad jų šaknys, kol pasieks mišką, neapdžiūtų. Kaip ir kasmet, miškų urėdijoje nestingo talkininkų. Siesikų girininkijoje balandžio 30 d. 0,5 ha miško pasodino rajono Policijos komisariato darbuotojai, Šešuolių girininkijoje gegužės 2 d. talkino parduotuvių tinklo „Rimi“ darbuotojai. Želvos girininkijoje gegužės 9 d. surengta bendra Ukmergės miškų urėdijos ir UAB „Likmerė“ talka, kurioje dalyvavo daugiau nei 100 talkininkų. Taujėnų girininkijoje gegužės 10 d. mišką sodino miškų urėdijos administracijos darbuotojai, gegužės 14 d. – šalies žiniasklaidos atstovai. Iš viso Ukmergės miškų urėdija šiemet planuoja atkurti 322 ha miškų, iš jų 285,5 ha teks atsodinti, 35 ha bus palikti savaiminiams atžėlimui. Dar 27 ha ketinama įveisti ne miško žemėse.

Parengta pagal miškų urėdijų informaciją

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2013 06 07
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai