Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2013 m. birželio 13 d.

VĮ miškų urėdijų aukcionuose ir vėl nenupirkta visa apvalioji mediena


Šių metų birželio 11 d. 12 val. apvaliosios medienos elektroninėje pardavimų sistemoje (AMEPS) buvo paskelbti 2013 m. II pusmečio medienos aukciono rezultatai parodė, kad apvaliosios medienos pirkėjai vėl nenupirko visos pasiūlytos apvaliosios medienos.

Pirkėjai aktyviai dalyvavo tiek aukcionuose Pusmetinėms sutartims sudaryti, tiek ir aukcionuose Ilgalaikėms sutartims sudaryti – sistemoje registruota per 1700 pasiūlymų. Visuose aukcionuose buvo parduota virš 90 proc. apvaliosios medienos ir 54 proc. kirtimo atliekų. Paklausiausi buvo eglės, pušies, uosio popiermedžiai, taip pat beveik visi pjautinieji rąstai - beržo, eglės, pušies, ąžuolo rąstų jų parduota virš 90 proc. Kiek daugiau liko neparduota malkinės medienos atitinkamai 5,9 proc., drebulės ir beržo popiermedžių atitinkamai po 6,7 ir 5,7 proc. Daugiausiai liko nenupirkta kirtimo atliekų, kurių buvo nupirkta tik 54 proc.
Įvykusio aukciono vidutinė apvaliosios medienos pardavimo kaina yra apie 131 Lt/ktm ir yra mažesnė už 2011 m. - 140 Lt/ktm vidutinę apvaliosios medienos kainą, ir pagrindinių sortimentų yra apie 10 proc. mažesnė nei Estijoje ir Latvijoje, Lenkijoje (4,5 grafikai).
Tikslinga pažymėti, kad Apvaliosios medienos elektroninė pardavimų sistema ir toliau prisideda prie sėkmingo elektroninių sistemų vystymo ir paslaugų gerinimo šalyje.
Reikėtų priminti Generalinės miškų urėdijos pastangas, kad vertinant 10-ies metų laikotarpį miškų urėdijų medienos pardavimai įmonėms, eksportuojančioms medieną, sumažėjo 300%.

 
Statistikos departamento duomenimis medienos gamybos ir medienos eksporto santykis Lietuvoje yra mažiausias lyginant su Latvija ir Estija. Šio oficialaus šaltinio duomenimis per 2012 metų I pusmetį iš šalies buvo eksportuota 720 tūkst. ktm (2011 m. tuo pačiu metu 1033 tūkst. ktm), iš kurių 138 tūkst. kubinių metrų sudarė miškų urėdijų medienos pardavimai įmonėms išvežančioms medieną iš šalies. Reikia pabrėžti, kad medienos eksportas iš valstybinių miškų pagamintos medienos mažesnis nei 12 proc., o šis medienos kiekis buvo daugiausia popiermedžiai, kurie Lietuvoje neapdirbami.

 

Generalinė miškų urėdija nuolat siūlo Lietuvos medienos perdirbėjams sudaryti su miškų urėdijomis ilgalaikes sutartis, kaip pastovų medienos tiekimo garantą. Miškų urėdijos 2012 metams buvo sudariusios ilgalaikių sutarčių 1,59 mln. ktm medienos kiekiui, kuris keletą metų beveik nesikeičia, todėl teigti, kad vidaus rinka visiškai nėra apsaugota nuo žaliavos eksporto yra neadekvatu. Pavyzdžiui, įmonės, sudariusios ilgalaikes sutartis su miškų urėdijomis, užsitikrina ilgalaikį medienos tiekimą 10 – čiai metų, ko galbūt negalima teigti apie privačius miško savininkus, kurie medieną parduoda tam, kas pasiūlo didesnę kainą.  

 

Vykdant ilgalaikes sutartis, miškų urėdijos rinkoje patiria nuostolių, kadangi laiku negali reaguoti į kainų didėjimą ir dėl to Lietuvoje apvaliosios medienos kainos valstybiniuose miškuose yra šiek tiek (apie 5-6%) mažesnės nei Estijoje, Latvijoje, Lenkijoje.

 

Estijos, Latvijos, Lietuvos, Lenkijos apvaliosio medienos kainų palyginimas (4,5 grafikai)

 

 

 

 

Šaltiniai: www.gmu.lt; www.rmk.ee(perskaičiavimui, naudojant vidutinį 1 EUR -3,45 LTL); www.data.csb.gov.lv; http://mezi.lv/; http://www.lvm.lv/lat/; www.lasy.gov.pl

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2013 06 13
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai