Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2013 m. liepos 18 d.

Atliktas neplaninis antžeminių automatinių miško gaisrų stebėjimo sistemų patikrinimas

        
Aplinkos ministerijos pavedimu šiais metais gegužės – birželio mėn. 24-iose valstybės įmonėse miškų urėdijose ir Kuršių nerijos nacionaliniame parke buvo atliekamas neplaninis antžeminių automatinių miško gaisrų stebėjimo sistemų (toliau – Sistemos) patikrinimas, pasitelkus kompetentingus nepriklausomus ekspertus. Patikrinimą atlikusių darbo grupių ir nepriklausomų ekspertų pateiktos išvados patvirtina, kad visos miško gaisrams stebėti įdiegtos Sistemos tiek šviesiu, tiek tamsiu paros metu automatiškai fiksuoja gaisrų židinius ankstyvoje jų stadijoje. Patikrinimų metu atskirais atvejais buvo užfiksuoti imitacinių gaisrų židiniai ir kur kas didesniu, nei numatyta techninėse  sąlygose, atstumu: VĮ Kaišiadorių miškų urėdijoje dienos metu – už 29 km, VĮ Kretingos miškų urėdijoje nakties metu – už 37 km.

Sistemų patikrinimo išvados pateiktos Aplinkos ministerijai, Nacionalinei mokėjimo agentūrai prie Žemės ūkio ministerijos, Generalinei prokuratūrai.

Organizuoti neplaninį patikrinimą prireikė po to, kai Viešųjų pirkimų tarnyba žiniasklaidoje išplatino informaciją, kad organizuodama Sistemų diegimą Generalinė miškų urėdija neva nepasiekė viešojo pirkimo tikslo, neįsigijo reikalingų prekių ir paslaugų, įdiegtos Sistemos neaptinka gaisro židinių tamsiu paros metu ir t.t. Dirbtinai žiniasklaidoje sukeltą triukšmą galima vertinti kaip kvalifikuotai parengtą akciją pagal „triukšmo“ technologiją, kurią yra taikliai apibūdinę Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto specialistai.

Apmaudu, kad sėkmingai įdiegus pažangią miško gaisrų stebėjimo technologiją ir pasinaudojus ES finansine parama, net ir trečiaisiais po darbų užbaigimo metais tenka eikvoti lėšas patikroms ir atitraukti darbuotojus nuo tiesioginių darbų.

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2013 07 18
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai