Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2013 m. liepos 23 d.

Kirtimui paruoštame miške apsigyveno jūrinis erelis


Praėjusių metų vasarą Kaišiadorių miškų urėdijos Paparčių girininkijos girininkas Aidas Stepankevičius ir eigulys Marijonas Rapčinskas Kaugonių miške paruošė kitų metų kirtimui brandaus pušyno plotą, pamatavo jį ir sužymėjo medžius. Šiais metais, prieš pradėdamas kirtimo darbus girininkas dar kartą aplankė kirtimui numatytą miško plotą ir buvo nustebintas nauju gyventoju. Vienoje kirtimui pažymėtų pušų buvo nesenai sukrautas didžiulis lizdas. Kirtimus teko sustabdyti, kol bus išsiaiškinta – koks naujas gyventojas čia apsigyveno.
Kaip visada Kaišiadorių miškininkams sutiko padėti patyręs ornitologas, VšĮ "Gamtosaugos projektų vystymo fondo" (GPVF) projektų koordinatorius Deivis Dementavicius. Jis nustatė, kad lizdą susikrovė jūrinių erelių pora, kuri šiemet išperėjo ir užaugino du jauniklius. Pasirodo šią porą ornitologas ilgai stebėjo skraidančius, tačiau niekaip negalėjo rasti kur ji įsikūrusi. Šios poros patelę 2008 m. specialiu žiedu D. Dementavicius paženklino Švenčionių rajone, o dabar ji peri Kaišiadorių miškų urėdijos miškuose už 70 kilometrų nuo gimtojo lizdo. Pora skrenda maitintis į už 11,5 km esančius tvenkinius.
Laiku pastebėtas naujas lizdas laimingo atsitiktinumo dėka išėjo į naudą visiems – ornitologai rado ilgai ieškoto reto paukščio gyvenimo vietą, miškininkai nepradėjo kirtimų ir išsaugojo reto paukščio gyvenimo aplinką ir jūrinių erelių pora galės toliau sėkmingai perėti ir auginti jauniklius.
Jūrinis erelis (lot. Haliaeetus albicilla) - didžiausias Lietuvos plėšriųjų paukščių atstovas. Įrašytas į Lietuvos Raudonosios knygos 3(R) kategoriją (reta rūšis). Tai įspūdingo dydžio paukštis, išskėstų sparnų ilgis gali siekti 2,4 metro. Šiuo metu šių paukščių populiacija Lietuvoje didėja, čia kasmet peri apie 90 porų. Kaišiadorių miškų urėdijos teritorijoje nuolat gyvena ir peri apie 2-3 poras jūrinių erelių.
Glaudus miškininkų ir ornitologų bendradarbiavimas padeda apsaugoti retas paukščių rūšis, sudaro geresnes sąlygas jų gyvenamajai aplinkai ir populiacijos gausai.

Kaišiadorių miškų urėdijos informacija

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2013 07 23
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai