Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2013 m. liepos 26 d.

Kasmetinis Lietuvos paraplegikų asociacijos renginys

Šių metų liepos 26 d. Monciškėse vyko kasmetinis Lietuvos paraplegikų asociacijos (LPA) renginys, kuriame dalyvavo generalinis miškų urėdas Benjaminas Sakalauskas, Kretingos miškų urėdijos miškų urėdas Antanas Baranauskas, ilgametis Šventosios girininkijos girininkas Rimantas Kviklys bei kiti svečiai. 
Generalinis miškų urėdas, kartu su asociacijos nare šventės oradžioje iškėlė asociacijos vėliavą, pasveikino asociacijos narius su gražia švente, palinkėjo ištvermės ir stiprios sveikatos bei ilgamečiam LPA Kėdainių skyriaus vadovui Henrikui Mataičiui ir LPA nariui Viliui Benaičiui įteikė padėkas „už ilgametį darbą rekreacijos ir aktyvaus poilsio veikloje bei nuoširdų bendradarbiavimą su valstybinės miškų žinybos miškininkais“.

2003 metais Generalinė miškų urėdija pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos paraplegikų asociacija, šiuo metu miškų urėdijose yra įrengta ir pritaikyta žmonėms, turintiems judėjimo negalią,  daugiau nei 230 rekreacinių objektų. Miškų urėdijos kasmet tokius objektus pritaiko neįgaliųjų reikmėms pagal jų išsakytus pageidavimus, įrengia automobilių stovėjimo aikšteles, nutiesia lentinius takus, kuriais žmonėms su negalia patogu judėti vežimėliais, taip pat sutankina vaikščiojamąją dangą, pritaiko miško baldus ir pan. Patys neįgalieji dalyvauja projektuojant ir kuriant rekreacinius objektus miškuose, atlieka įvairius nesudėtingus miškų ūkio darbus.


Generalinės miškų urėdijos ir Kretingos miškų urėdijos miškininkų dėka, Monciškėse įrengtas vienintelis Lietuvoje ir visose Baltijos šalyse paplūdimys prie jūros, kuris pritaikytas žmonėms, sėdintiems vežimėliuose – kad ir jie, galbūt pirmą kartą gyvenime, galėtų pasidžiaugti auksiniu smėliu ir jūros bangomis.
Generalinės miškų urėdijos prie Aplinkos ministerijos parengtas ir įgyvendintas projektas, kaip rekreacinius objektus miškuose pritaikyti neįgaliųjų reikmėms, 2006 metais sulaukė palankaus tarptautinio vertinimo ir aktyvaus susidomėjimo. Šis projektas buvo pristatytas Tamperės mieste Suomijoje, vyko Europos Sąjungos viešojo administravimo kokybei skirta 4-oji konferencija. ES šalių miškininkai tokioje konferencijoje dalyvavo pirmą kartą.

Minėtasis projektas 2005 metais laimėjo Vidaus reikalų ministerijos surengtą valstybės ir savivaldybių institucijų gerosios patirties pavyzdžių konkursą ir buvo pripažintas geriausiu. Generalinė miškų urėdija prie Aplinkos ministerijos jį pradėjo vykdyti 2003-aisiais, kuriuos Europos Sąjunga buvo paskelbusi Neįgaliųjų metais. Miškų urėdijų ir neįgaliesiems atstovaujančių visuomeninių organizacijų vadovai diskutavo kaip rekreacinius objektus kuo geriau pritaikyti neįgaliųjų reikmėms, kaip tobulinti rekreacinę įrangą, žmonėms su negalia pritaikyti poilsio aikšteles, jas integruoti į bendro naudojimo poilsio zonas.

Lietuvos paraplegikų asociacija įkurta 1995 metų birželio mėnesį. Jos sumanytoju ir įkūrėju buvo dr. Stanislovas Kutkevičius. LPA vienija neįgalius asmenis, kurie dėl sunkių nugaros smegenų pažeidimų ar traumų (tetraplegija ir paraplegija) bei kitokios fizinės negalios juda neįgaliojo vežimėliu. Nuo pat įkūrimo dienos LPA narių skaičius sparčiai didėjo. 1996 metais asociacijoje buvo tik 89 asmenys, 2001 metais - 316 asmenų, 2013 metais ši organizacija jungia 504 neįgaliuosius iš visos Lietuvos. Jos narių amžiaus vidurkis tik 32 metai. LPA pagrindinis tikslas – atstovauti Lietuvoje gyvenantiems paralyžiuotiems po stuburo traumos, taip pat ir kitos fizinės negalios žmonėms, kurių pagrindinė judėjimo priemonė – neįgaliojo vežimėlis, ir padėti jiems integruotis į visuomenę.

Šventės metu generalinis miškų urėdas Lietuvos paraplegikų asociacijos nariams perdavė aplinkos viceministro Lino Jonausko informaciją, kad Aplinkos ministerija kartu su Generaline miškų urėdija svarsto galimybę Vilniaus regione ant ežero kranto įrengti specialų lieptą, nuo kurio galės žvejoti žmonės, turintys judėjimo negalią.
Miškininkų įkurti rekreaciniai objektai padeda žmogui su įgyta ar įgimta negalia lengviau pasiekti gamtos objektus, pailsėti miške, pasisemti gerų minčių ir greičiau sugrįžti į aktyvų gyvenimą, prisitaikyti jame.


     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2013 07 26
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai