Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2013 m. rugpjūčio 14 d.

Miškininkų kūryboje – meilė gamtai ir savo darbui


2012 metais Jeilio universiteto (JAV) mokslininkų atlikto tyrimo išvados skelbia, kad pastaruosius penkiolika metų Lietuva yra viena iš geriausiai miškus sauganti šalis pasaulyje. Šis pasiekimas – tai atsidavusio, nuoseklaus ir racionalaus valstybinės miškų sistemos tarnautojų darbo nuopelnas. Svarbiausią vaidmenį tvarkant ir prižiūrint miškus, be abejo, vaidina šalies urėdijų ir girininkijų darbuotojai, savo rankomis sodindami ir prižiūrėdami medžius, tvarkydami miškuose paliktas šiukšles, prižiūrėdami rekreacijos vietas, atlikdami daugelį kitų paprastiems žmonėms nematomų darbų.

Nuo seno žinoma, kad gamta – didžiausias kūrybinės veiklos įkvėpimo šaltinis. Todėl nenuostabu, kad tarp miško puoselėtojų neretai pasitaiko talentingų fotografų, tapytojų, poezijos ir prozos žodžio meistrų.
Per ilgus metus šių ir kitų gamtos menininkų sukauptus kūrinius dažniausiai išvysta tik artimiausios aplinkos žmonės. Anksčiau miškininkų kūrybos darbų eksponavimo ir laureatų apdovanojimo šventes Generalinė miškų urėdija organizuodavo kartu su Druskininkų miškų urėdija Miško muziejuje - mokymo ir informacijos centre “Girios aidas“ .Šiemet Generalinė miškų urėdija kartu su Aplinkos ministerija nusprendė sulaužyti šią tradiciją ir pakvietė visus kūrybinį pašaukimą turinčius miškininkus, pasinaudojant šiuolaikinėmis technologijomis, savo darbus pristatyti viešai.
Fotografuojantys, rašantys, tapantys ir medžio drožyba užsiimantys šalies urėdijų darbuotojai buvo pakviesti dalyvauti kūrybiniame konkurse tema „Miškininkas“. Daugiau nei 90 kūrybos darbų fotografijų, drožinių fotografijų, tapybos fotografijų, tekstinių kūrinių autoriai patalpino tinklapyje www.valstybiniaimiskai.lt

Generalinė miškų urėdija kviečia visus interneto lankytojus peržiūrėti ir įvertinti miškininkų kūrybos darbus, atiduodant savo balsus (už 5 kiekvieno tipo (fotografija, drožyba, tapyba, tekstinė kūryba) kūrybos darbus iki 5 balsų, bet ne daugiau kaip 5 kartus iš vieno kompiuterio).
Konkurso metu renkama 30 geriausių fotografijų, 5 drožybos, 5 tapybos ir 5 tekstinės kūrybos darbai.
Geriausi kūrybos darbai bus eksponuojami rugsėjo 27 d. rengiamos Kūrybos dienos šventės metu Druskininkų miškų urėdijos Miško muziejuje - mokymo ir informacijos centre “Girios aidas“.
Pasak Generalinio miškų urėdo, konkurso tema pasirinkta neatsitiktinai. „Norime atkreipti dėmesį į miškininko profesiją, supažindinti su įvairiais miškininkų darbais, vaizdžiai parodant sudėtingą miško gyvastį,“ – sakė B. Sakalauskas.

Už labiausiai patikusius darbus portale www.valstybiniaimiskai.lt galima balsuoti iki šių metų rugsėjo 2 d. Nepraleiskite progos pasigrožėti mūsų šalies gamtos grožiu ir susipažinti su jį puoselėjančių žmonių darbu. Balsavimo rezultatus matysime tik pasibaigus balsavimui, tačiau jau šiandien savo balsus atidavė daugiau nei 500 interneto lankytojų – sako kūrybos darbų konkurso koordinatorė Lina Sindaraitė.

Generalinės miškų urėdijos prie Aplinkos ministerijos informacija

Kontaktinis asmuo:
Lina Sindaraitė
Tel. (8-5) 273 3997

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2013 08 14
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai