Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2013 m. spalio 16 d.

Švedijos mokslininkų grupė domisi lietuvos miškų biologine įvairove

Šių metų spalio 14 d. Generalinėje miškų urėdijoje lankėsi Švedijos Žemės Ūkio Universiteto ("Miškas-Kraštovaizdis-Visuomenė") Miškų fakulteto mokslininkų grupės atstovai Laima Bučionytė ir Michael Manton, kurie susitiko su generaliniu miškų urėdu Benjaminu Sakalausku ir Generalinės miškų urėdijos specialistais.
Susitikimo metu mokslininkai domėjosi kaip skiriasi Lietuvos kaimyninių šalių požiūriai ir planavimo procesai norint užtikrinti biologinės įvairovės apsaugą ir žmonių gerbūvį. Taip pat domėtasi Generalinės miškų urėdijos vaidmeniu Lietuvos žaliųjų teritorijų planavimo procese, su kokiomis problemomis miškininkai susiduria savo darbe, kaip užtikrinama biologinė miškų įvairovė, kokie ryšiai palaikomi su kitomis organizacijomis bei visuomene.
Generalinis miškų urėdas B. Sakalauskas pažymėjo, kad valstybinių miškų sistemos miškininkai konstruktyviai bendradarbiauja su aplinkosauginėmis organizacijomis planuojant aplinkosauginiu požiūriu vertingų teritorijų išsaugojimą. Griežti FSC standarto aplinkosauginiai reikalavimai valstybiniuose miškuose užtikrina, kad miškų ištekliai naudojami tvariai, miškuose ūkininkaujama pagal tvaraus ir subalansuoto miškų ūkio principus, derinant socialines, aplinkosaugines ir ekonomines miškų funkcijas. Šiuo metu Lietuvos saugomų teritorijų plotas užima apie 16 procentų visos Lietuvos teritorijos. Todėl ne veltui Jeilio (JAV) universiteto mokslininkai atlikdami 15 metų miškų išsaugojimo vertinimą, Lietuvą pripažino geriausiai miškus saugojančia ir tvarkančia valstybe pasaulyje. Biologine įvairove Lietuvos miškai pranoksta daugelio kaimyninių šalių miškus.
Švedijos Žemės Ūkio Universiteto ("Miškas-Kraštovaizdis-Visuomenė") Miškų fakulteto mokslininkų grupės tikslas - susipažinti su Lietuvos teritorinio valdymo sistema, ypač dalimi atsakinga už žaliąsias teritorijas. Mokslininkai tikisi ne tik sužinoti apie Lietuvos teritorijų valdymą, bet ir suteikti galimybę kitoms šalims pritaikyti šias žinias savo pačių teritorijų valdyme ir pagerinti žaliųjų teritorijų būseną.
Ateityje mokslininkai ketina susitikti su Baltarusijos, Kaliningrado, Latvijos, Lenkijos ir Rusijos miškininkais, miestų planuotojais ir kitais natūraliųjų gamtos resursų valdytojais tam, kad galėtų sužinoti apie biologinės miškų įvairovės išsaugojimą ir plėtojimą šiose šalyse.

Informacija apie biologinės įvairovės apsaugą miškuose

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2013 10 16
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai