Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2013 m. spalio 18 d.

Aptarti ąžuolynų atkūrimo ir įveisimo Lietuvos miškuose klausimai

Šių metų spalio 16 dieną, Kauno miškų urėdijoje vyko seminaras ąžuolynų atkūrimo ir įveisimo Lietuvos miškuose klausimais. Seminarą organizavo Generalinė miškų urėdija ir VĮ Kauno miškų urėdija.
Aleksandro Stulginskio universiteto Miškų ir ekologijos fakulteto profesorius Edvardas Riepšas pristatė ąžuolynų atkūrimo problemas ir ateities viziją. Apžvelgė istorinę Lietuvos ąžuolynų plotų kitimo raidą, ąžuolynų atkūrimą pokario laikotarpyje, pristatė šių dienų ąžuolynų atkūrimo aktualijos bei sėkmingo atkūrimo nuostatas.
Generalinės miškų urėdijos Miško atkūrimo ir apsaugos skyriaus vedėjas Darius Stonis informavo apie Ąžuolynų atkūrimo valstybiniuose miškuose 2009 - 2012 metų programos įgyvendinimo rezultatus bei 2013 - 2014 metais numatomas įgyvendinti ąžuolynų atkūrimo priemones.
VĮ Kėdainių miškų urėdijos miškų urėdas Juozas Girinas pristatė paprastojo ąžuolo praktinės selekcijos, jo medynų atkūrimo ir įveisimo problemas VĮ Kėdainių miškų urėdijoje, nurodė pagrindinius veiksnius, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį vykdant ąžuolynų sodinimo darbus.
Valstybinės miškų tarnybos Miško sėklų ir sodmenų kokybės skyriaus vyriausioji specialistė Jūratė Laukineitienė aptarė ąžuolynų produktyvumo didinimo, sėklinės miško bazės, gilių ruošos 2013 m. aktualijas, pateikė praktinių pastabų dėl šių darbų vykdymo miškų urėdijose.
VĮ Kauno miškų urėdijos miškų urėdas Edmundas Kovalčikas pristatė Ąžuolynų atkūrimo programos valstybiniuose miškuose įgyvendinimo rezultatus VĮ Kauno miškų urėdijoje.
Po seminaro teorinės dalies visi dalyviai aplankė objektus, kuriuose buvo demonstruojama ąžuolo kelias nuo gilės iki išlakaus ąžuoliuko. Raudondvario medelyno Kulautuvos miško daigyne seminaro dalyviai buvo supažindinti su sudėtinga technika, galinčia pasėti giles, pakirsti ąžuoliukų šaknis, supurenti tarpuvagius ir iškasti išaugintus ąžuolo sodmenis su minimaliu darbo jėgos poreikiu ir dideliu našumu. Ąžuolo želdinių plotuose Vilkijos ir Padauguvos girininkijose seminaro dalyviai buvo susipažinti su įvairaus amžiaus ąžuolo miško želdiniais ir apsaugos nuo žvėrių būdais. Buvo aptarti atlikti ąžuolo želdinimo darbai, diskutuota dėl papildomų ar kitokių priemonių būtinumo siekiant dar geresnių ąžuolynų atkūrimo rezultatų.
Generalinės miškų urėdijos generalinio miškų urėdo pavaduotojo Petro Kanapienio, Miškų departamento miškininkystės skyriaus vedėjo Stanislovo Žebrausko bei seminaro dalyvių nuomone, tokie seminarai padeda supažindinti miškų urėdijų specialistus su naujausiais moksliniais ir praktiniais pasiekimais atkuriant ąžuolynų plotus Lietuvos miškuose, todėl tikslinga juos rengti ir ateityje.

Generalinės miškų urėdijos informacija

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2013 10 18
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai