Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2013 m. spalio 30 d.

Miškininkams suteikti Lietuvos šviesuolių vardai

Šių metų spalio 29 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje vyko M.K.Čiurlionio fondo ir Japonijos ambasados Lietuvoje renginys „Šviesuolis 2013“, skirtas pagerbti ir apdovanoti Lietuvai nusipelniusius asmenis.
„Šviesuolio“ apdovanojimai buvo įteikti nesavanaudiškai Lietuvai dirbantiems miškininkams – ilgamečiam VĮ Šilutės miškų urėdijos miškų urėdui Stepui Bairašauskui ir buvusiam ilgamečiam VĮ Jonavos miškų urėdijos miškų urėdui Vytautui Daukševičiui. Apdovanoti miškininkai pagerbti ne tik dėl jų asmeninio indėlio atkuriant, įveisiant, saugant bei puoselėjant jų vadovaujamų miškų urėdijų miškus, bet vienas iš pagrindinių kriterijų buvo Jeilio (JAV) universiteto įvertinimas, kad Lietuvos miškai tvarkomi ir saugomi geriausiai pasaulyje.
Kiti trys apdovanojimai įteikti Lietuvos ir Japonijos kultūros, verslo ir diplomatijos srityse ryšius plėtojantiems asmenims - Lietuvos kultūros ministrui Šarūnui Biručiui, Mstislavo Rostropovičiaus paramos ir labdaros fondo „Pagalba Lietuvos vaikams“ pirmininkei muzikei Rasai Kubilienei ir Lietuvos ambasadoriui Japonijoje Dainiui Petrui Kamaičiui.
Renginyje dalyvavo ir nominantus pagerbė nepaprastoji ir įgaliotoji Japonijos ambasadorė Lietuvoje Kazuko Shiraishi bei M.K. Čiurlionio fondo garbės prezidentas Valdemaras Razumas.
Šviesuoliams buvo įteiktos specialios taurės dekoruotos M.K.Čiurlionio kūrinių motyvais.
M.K.Čiurlionio fondas įkurtas 1997 metais. Jo atsiradimas siejamas su siekiu garsinti iškiliausio Lietuvos menininko M.K.Čiurlionio kūrybą, skleisti jo menines idėjas ir populiarinti Lietuvos kultūrą. Kasmet fondo iniciatyva visuomenė pakviečiama atsigręžti į vis naujas asmenybes, kurios savo darbu, kūryba garsina Lietuvos vardą, puoselėja kultūros paveldą ar nuveikia ką nors reikšmingo visuomenei.
Praėjusiais metais Mikalojaus Konstantino Čiurlionio fondas pagerbė labiausiai nusipelniusius Lietuvos miškininkus. „Šviesuolis 2012“ renginyje apdovanotos tokios iškilios asmenybės kaip pirmasis Lietuvos miškų ūkio ministras profesorius Vaidotas Antanaitis, ilgametis Lietuvos žemės ūkio universiteto Miškų fakulteto dekanas Pranas Džiaukštas, akademikas Leonardas Kairiūkštis, Lietuvos žemės ūkio universiteto profesorius Antanas Juodvalkis, miškininkas, ilgametis Rokiškio miškų urėdijos darbuotojas Stanislovas Šakūnas, ilgametis Kretingos miškų urėdijos Šventosios girininkijos girininkas Rimantas Antanas Kviklys, ilgametis Ignalinos miškų urėdas Edmundas Kapturauskas, Dzūkijos krašto puoselėtojas, ilgametis girininkas Vytautas Stacevičius. Pagerbti ir anapilin išėję miškininkai šviesuoliai, tai 1924 m. naujai įsteigtos Žemės ūkio akademijos rektorius profesorius Povilas Matulionis bei garbus miškininkas, buvęs generalinio miškų urėdo pavaduotojas Zdislovas Truskauskas. Prof. P.Matulioniui skirtas apdovanojimas saugomas jo vardo muziejuje Kupiškio miškų urėdijoje.
M.K.Čiurlionio fondo įsteigtu apdovanojimu „Lietuvos šviesuolis“ už iškilius darbus apdovanoti: medikas, diplomatas Antanas Vinkus, filosofas Algirdas Gaižutis, teatro režisierius Julius Dautartas, kunigas Algirdas Dauknys, muzikas Gintaras Rinkevičius, aktorius Vladimiras Jefremovas, dailininkas Anatolijus Stiško.

Televizijos laida  „Šviesuoliai 2012“

Nuotraukų galerija


     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2013 10 30
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai