Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2013 m. gruodžio 12 d.

2014 m. I pusmečio aukcionuose nenupirkta visa pasiūlyta mediena

Šių metų gruodžio 10 d. 10 val. apvaliosios medienos elektroninėje pardavimų sistemoje (AMEPS) buvo paskelbti 2014 m. I pusmečio medienos aukciono rezultatai parodė, kad apvaliosios medienos perdirbėjai vėl nenupirko visos pasiūlytos apvaliosios medienos.

Pirkėjai aktyviai dalyvavo tiek aukcionuose Pusmetinėms sutartims sudaryti, tiek ir aukcionuose Ilgalaikėms sutartims sudaryti – sistemoje registruota per 850 pirkėjų, 2013 m. II pusmečio aukcione registruota apie 750 pirkėjų.

Aukcionuose buvo parduota virš 90 proc. apvaliosios medienos ir kirtimo atliekų. Paklausiausi buvo eglės, pušies, uosio popiermedžiai, taip pat beveik visi pjautinieji rąstai - beržo, eglės, pušies, ąžuolo rąstai. Daugiausiai liko nenupirkta: malkinės medienos-10 000 ktm, beržo popiermedžių-10 500 ktm, kirtimo atliekų – 6000 ktm, pjautinųjų eglės, pušies, drebulės, juodalksnio nuo 1500 iki 4000 ktm. Tai rodo, kad Lietuvos perdirbėjai apsirūpina žaliava ir jos dar lieka vėlesniems pardavimams 2014 metais.

Apvaliosios medienos kainos palyginus su 2013 metais neženkliai didėja – pagrindinė to priežastis – didelė konkurencija biokuro ir plokščių medienos sektoriuose. Tikslios apvaliosios medienos kainos bus žinomos patikslinus ilgalaikes sutartis per š.m. gruodžio mėn.

Tikslinga pažymėti, kad Apvaliosios medienos elektroninė pardavimų sistema ir toliau prisideda prie sėkmingo elektroninių sistemų vystymo ir paslaugų gerinimo šalyje.

Generalinė miškų urėdija nuolat siūlo Lietuvos medienos perdirbėjams sudaryti su miškų urėdijomis ilgalaikes sutartis, kaip pastovų medienos tiekimo garantą. Šis žaliavos užsitikrinimo būdas atitinka ES ir Lietuvos teisės aktus.

Miškų urėdijos 2013 metams yra sudariusios ilgalaikių sutarčių 1,8 mln. ktm medienos kiekiui, todėl teigti, kad vidaus rinka visiškai nėra apsaugota nuo žaliavos eksporto yra neadekvatu. Pavyzdžiui, įmonės, sudariusios ilgalaikes sutartis su miškų urėdijomis, užsitikrina ilgalaikį medienos tiekimą 10 – čiai metų, ko galbūt negalima teigti apie privačius miško savininkus, kurie medieną parduoda tam, kas pasiūlo didesnę kainą.

  Generalinės miškų urėdijos pastangomis, vertinant 10-ies metų laikotarpį miškų urėdijų medienos pardavimai įmonėms, eksportuojančioms medieną, sumažėjo 300%.

 Statistikos departamento duomenimis medienos gamybos ir medienos eksporto santykis Lietuvoje yra mažiausias lyginant su Latvija ir Estija. Reikia pabrėžti, kad medienos eksportas iš valstybinių miškų pagamintos medienos mažesnis nei 12 proc. nuo pagaminto kiekio, o šis medienos kiekis buvo daugiausia popiermedžiai, kurie Lietuvoje neapdirbami.

Generalinės miškų urėdijos specialistai pastoviai analizuoja kaimyninių šalių apvaliosios medienos pardavimo kainas bei medienos pardavimo iš jų valstybinių miškų sistemas. Pagal turimus duomenis galima teigti, kad metai iš metų pagrindinių sortimentų kainos Lietuvoje yra apie 6–7 proc. mažesnės nei Estijoje ir Latvijoje, Lenkijoje.

Estijos, Latvijos, Lietuvos, Lenkijos apvaliosios medienos kainų palyginimas
(populiariausi sortimentai)

GMU informacija

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2013 12 12
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai