Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2014 m. vasario 14 d.

Ten, kur viskas tampa „tvaru“, iš tikrųjų nelieka nieko tvaraus

Vokietijos miškininkų sąjungos suvažiavime

„Mūsų girios“
2014/01

Spalvingame Vokietijos Saksonijos-Anhalto (Sachsen-Anhalt) žemės mieste Vernigerodėje (Wernigerode), išsidėsčiusiame vaizdinguose Harco kalnuose, pernai gegužės 29 d. – birželio 2 d. vyko Vokietijos miškininkų sąjungos suvažiavimas. Jame dalyvavo daugiau kaip 800 miškininkų iš Vokietijos ir kitų Europos šalių. Buvo plačiai aptartos miško naudojimo tvarumo idėjos, prieš 300 metų suformuluotos Saksonijos kalnakasybos viršininko Hanso Karlo fon Karlovico (Hans Carl von Carlowitz).
Miškininkų sąjungos prezidentas Karstenas Vilkė (Carsten Wilke) įžanginėje kalboje atkreipė dėmesį į tarpusavio neatitikimą tarp pridėtinės vertės didinimo žemėnaudoje ir biomasės gamyboje iš vienos pusės bei miško naudojimo klasikine prasme atsisakymo dideliuose plotuose iš kitos. Politikai dažnai ignoruoja medienos perdirbimo ir miško ūkį, nors šie yra svarbūs ekonominiai faktoriai kaimo vietovėse. K. Vilkė sakė, kodėl neturtingose žaliavų žemėse reikia atsisakyti atsinaujinančios žaliavos – medienos. Partijų programose kalbama apie tarptautinę atsakomybę dėl tropinių miškų naikinimo, skundžiamasi dėl medienos stygiaus ir siekiama Vokietijoje toliau siaurinti tvarų miško ūkį. Pranešėjas pabrėžė, kad „čia nesueina galai“ ir kad „tvarus, žiniomis ir patyrimu pagrįstas miško ūkis yra sprendimas, bet ne problema“. Politikai privalo sukurti miškininkams ir privačių miškų savininkams stabilias veiklos sąlygas vietoje dažnai tarpusavyje prieštaraujančių dalinių interesų kratinio.
Kituose pranešimuose pastebėta, kad tvarumo sąvoka nuvalkiojama, ji patiria infliaciją, nes ten, kur viskas tampa „tvaru“, iš tikrųjų nelieka nieko tvaraus. Miškininkai privalo garsiau ir drąsiau skelbti klasikinę tvaraus miško naudojimo sąvoką, nes jie ją sugalvojo. Realybėje ji ,,skęsta“ įvairiausių veikėjų, pasisavinusių tvarumo idėją ir taikančių ją saviems interesams, nedarniame chore.
Vokietijos miškų strategijoje iki 2020 m. pabrėžta, kad greta visų diskusijų apie įvairialypius interesus miške privalo būti išsaugota tvari medienos žaliavos gamyba. Tvarios plėtros tarybos pirmininkė, AB ,,Vokietijos bankas“ direktorė Marlena Tyme (Marlehn Thieme) atkreipė dėmesį į miško ūkio atsakomybę, plėtojant socialinę ir ekonominę tvaraus naudojimo funkciją, ir su ja susijusius iššūkius. Vokietija yra parengusi „Tvarumo kodeksą“ (Deutsche Nachhaltigkeitskodex – DNK), kuriame 20 rodiklių aprašo pagrindinius reikalavimus tvarumo valdymui ir apskaitai visų dydžių įmonėse. DNK pagrindinį dėmesį skiria veiklos skaidrumui, galimybei palyginti ir išmatuoti rezultatus.
Vokietijos miškininkų išsakytos mintys aktualios ir mums Lietuvoje.

Pagal Vokietijos miškininkų spaudą parengė
LMS prezidentas prof. dr. Edmundas Bartkevičius

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2014 02 14
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai