Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2014 m. kovo 24 d.

Šių metų kovo 14–17 d. siautęs stiprus vėjas padarė nemažai nuostolių Lietuvos miškams

Preliminariais duomenimis dėl kovo 14–17 d. siautusio stipraus vėjo valstybiniuose miškuose buvo išversta ir išlaužyta apie 15 tūkst. m³ medienos. Daugiausia vėjovartų ir vėjolaužų yra Tauragės miškų urėdijoje – 6 tūkst. m³, kiek mažiau Marijampolės – 3 tūkst. m³, Veisiejų – 3 tūkst. m³ miškų urėdijose. Kitose miškų urėdijose preliminariais duomenimis išversta ir išlaužyta mažesni kiekiai medienos. Pagal išankstinius skaičiavimus padaryta virš 300 tūkst. Lt žala valstybiniams miškams. Miškų urėdijų darbuotojai, įvertinę susidariusią padėtį, skubiai likviduos stipraus vėjo padarinius.

Didžiausios miškų vėjavartos Lietuvoje

1993 m. sausio 12 d. vėtra išvertė apie 700 tūkst. m³ medienos. Vėjavartos likviduotos pačiu miškų urėdijų jėgomis. Būtent po šių vėjavartų kilo masinė žievėgraužio tipografo invazija.
1999 m. gruodžio 7–8 d. uraganas „Anatolijus“ išlaužė ir išvertė apie 350 tūkst. m³ medienos. Nukentėjo ir Kuršių nerijos nacionalinio parko miškai, kurių sutvarkymas buvo pavestas ir sėkmingai atliktas VĮ Kretingos miškų urėdijos jėgomis.

2005 m. sausio 8–9 d. uraganas „Ervinas“ išvertė apie 600 tūkst. m³ medienos (tai sudarė apie 12 proc. metinių kirtimo apimties). Nukentėjo Žemaitijos miškų urėdijos, iš jų labiausiai Mažeikių, Joniškio, Telšių, Kuršėnų, Šiaulių miškų urėdijos. Švedijoje uraganas nuniokojo 75 mln. m.³ (90 proc. metinių kirtimo apimčių), Latvijoje 7,4 mln. m.³ (60 proc. metinių kirtimo apimčių), stipriai nuniokojo Vokietijos ir Austrijos šalių miškus. Tada miškų urėdijos susidūrė su darbo jėgos trūkumu, nes daugelis kirtėjų išvyko į Skandinavijos šalis likviduoti audros padarinių. Nepaisant to, uragano padariniai buvo likviduoti.

2010 m. rugpjūčio 8–9 d. škvalas išlaužė ir išvertė apie 900 tūkst. m³. Labiausia nukentėjo pietryčių ir pietų Lietuvos miškų urėdijos (Dubravos, Valkininkų, Prienų, Varėnos, Kauno, Trakų). Siekiant išvengti medienos kokybės praradimo ir užkertant kelią medienos kenkėjų plitimui, labiausiai nukentėjusių nuo audros miškų urėdijų miškuose padarinių likvidavimui buvo pasitelkti ir kitų miškų urėdijų mechanizmai bei papildomi medienos ruošos rangos darbų pajėgumai. Padariniai buvo likviduoti per 8 mėnesius.

2012 m. spalio 6 d. stiprus vėjas valstybiniuose miškuose išlaužė ir išvertė apie 200 tūkst. m³. Vėtros padariniai sėkmingai likviduoti.

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2014 03 24
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai