Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2014 m. balandžio 11 d.

Šalies valstybinių miškų mišku apaugęs plotas tik didėja

Per pastaruosius 15 metų VĮ miškų urėdijose atkuriama bei įveisiama daugiau miškų negu jų iškertama plynaisiais miško kirtimais.

Duomenys apie valstybiniuose miškuose atkurtų bei naujai įveistų miškų plotą, lyginant su plynaisiais miško kirtimais iškirstais miškais plotu, byloja, kad 1997 metais įvyko esminis lūžis, kai šalies valstybiniuose miškuose yra gerokai daugiau atželdoma, negu iškertama plynaisiais miško kirtimais.

Pasigilinus į statistinius skaičius - 1994–1997 metais vidutinis plynaisiais miško kirtimais iškirstas plotas VĮ miškų urėdijose sudarė 10562 ha, o per tą patį laikotarpį miškų atkūrimas bei įveisimas vidutiniškai siekė tik 7935 ha. Tačiau, jau kitame, 1998–2013 metų laikotarpyje, pasiekta, kad plynaisiais miško kirtimais metinis iškertamas plotas VĮ miškų urėdijose sumažėjo 11 proc. ir sudarė 9498 ha, o miškų atkūrimas bei įveisimas vidutiniškai padidėjo net 30 proc. ir sudarė 10322 ha kasmet. Tai lėmė neplynųjų pagrindinių miško kirtimų ploto dalies, palyginti su visu pagrindinių miško kirtimų plotu valstybiniuose miškuose didinimas, VĮ miškų urėdijų medelynų modernizavimo programos vykdymas, kai buvo atsisakyta mažų, neperspektyvių miško medelynų, o optimizuoto ploto medelynai buvo aprūpinti moderniais mechanizmais ir įrengimais. Reikia pažymėti, kad šiuo metu 37 VĮ miškų urėdijų medelynai aprūpina visas miškų urėdijas reikalingu miško sodmenų kiekiu bei parduoda (teikia) sodmenis privačių miškų bei žemių savininkams.

* didesnis atkurtų bei naujai įveistų miškų plotas (ha), lyginant su plynaisiais miško kirtimais iškirstu miškais plotu valstybiniuose miškuose.

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2014 04 11
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai