Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2014 m. balandžio 18 d.

 Medienos aukcionų skaidrumas ištirtas

Generalinės miškų urėdijos sudaryta komisija pasiūlė Prekybos mediena taisyklių projektą – papildyti jas nauju skirsniu „Dėl manipuliavimo AMEPS rinkoje atsakomybės“. Nustačius piktnaudžiavimo medienos rinkoje atvejus, kalti AMEPS dalyviai bus šalinami trejiems metams iš AMEPS. Taip pat, komisijos išvados patvirtina, kad AMEPS sistema yra patikima ir skaidri.

2014 m. kovo 18 dieną naujienų agentūros BNS pranešime buvo paskelbta informacija, kurioje buvo išreikšta abejonė dėl elektroninių medienos skaidrumo, taip pat susirūpinimas, kad viena įmonių laimėjo beveik pusę aukcionų, kuriuose dalyvavo. Siekiant operatyviai išsiaiškinti BNS pranešime nurodytas aplinkybes, Generalinėje miškų urėdijoje prie Aplinkos ministerijos (toliau – GMU) generalinio miškų urėdo įsakymu buvo sudaryta komisija, kuriai buvo pavesta išnagrinėti: a) galimą įsilaužimą į Apvaliosios medienos elektroninę pardavimų sistemą; b) pasiūlymų teikimo statistiką aukcione pusmetinėms ir ilgalaikėms sutartims sudaryti 2014 m.; c) kaip AMEPS priežiūros administratorius, Generalinės miškų urėdijos ir VĮ miškų urėdijų darbuotojai, vykdantys AMEPS tvarkytojų funkcijas, laikėsi AMEPS administravimo taisyklių; d) medienos pirkėjų galimas manipuliavimo apraiškas, teikiant pasiūlymus į aukcioną.

Komisija, įvertinusi tyrimo metu surinktą informaciją, nustatytas faktines aplinkybes, išanalizavusi norminių teisės aktų nuostatas, reglamentuojančias apvaliosios medienos prekybą elektroninėje sistemoje, kitų institucijų taikomas prevencines priemones manipuliavimo rinka srityje, savo išvadose pažymėjo, kad a) jokių korekcijų su 2014 metų I pusmečio ilgalaikėms/pusmetinėms sutartims sudaryti aukcionų dalyvių pasiūlymų duomenimis nebuvo atlikta. Neautorizuotų prisijungimų prie sistemos nurodytu metu nebuvo atlikta; b)  nei vienas sistemos vartotojo tipas (anoniminis lankytojas, pirkėjas, pardavėjas, GMU darbuotojas, administratorius) negali anksčiau laiko pamatyti ilgalaikiame arba pusmetiniame medienos pardavimo aukcione pateiktų pirkėjų pasiūlymų ir paskaičiuotų pasiūlymo eilių tol, kol aukciono būsena neįgyja reikšmės „Pasibaigęs“, c) VĮ miškų urėdijų darbuotojai, Generalinės miškų urėdijos darbuotojai (valstybės tarnautojai), atliekantys atitinkamas AMEPS tvarkytojo funkcijas, aukciono 2014 metų pusmetinėms ir ilgalaikėms sutartims metu neatliko veiksmų, susijusių su konfidencialios informacijos pateikimu (nutekinimu) kitiems AMEPS dalyviams, kurie leistų įtarti AMEPS administravimo taisyklių nesilaikymą. Tačiau komisija atkreipė dėmesį, kad bet kuri išteklių pardavimo rinka, tame tarpe ir medienos pardavimo iš valstybinių miškų, yra neapsaugota nuo apsimestinų sandorių, nuo galimų jos dalyvių (pirkėjų) nesąžiningumo bei manipuliavimo rinka ir, atsižvelgdama į kitų institucijų taikomas prevencines priemones manipuliavimo rinka srityje, pasiūlė papildyti Prekybos mediena taisykles nauju skirsniu - „Dėl manipuliavimo AMEPS rinkoje atsakomybės“.

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2014 04 18
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai