Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2014 m. balandžio 23 d.

Per šį pavasarį valstybinių miškų pareigūnai organizavo per 320 reidų

Miškų urėdijos kasmet organizuoja prevencines akcijas, kuriomis siekiama užkardyti gamtai daromus pažeidimus. Šiais metais aplinkosaugininkai ir miškininkai suvienijo savo jėgas neteisėtų veiklų prevencijos srityse.
Miškų urėdijose sudarytos mobilios pareigūnų grupės, automobiliuose įrengta papildomi speciali įranga, švyturėliai. Patruliavimą vykdantys miškų urėdijų pareigūnai reaguoja ne tik į pranešimus, gaunamus iš Bendrojo pagalbos centro operatorių, bet ir vykdo aplinkos apsaugos valstybinę kontrolę priskirtoje teritorijoje.
Per du šių metų pavasario mėnesius miškų urėdijos organizavo 329 reidus. Reidų metu Trakų miškų urėdijoje nustatyti bei išaiškinti du, Kaišiadorių, Ukmergės ir Rokiškio miškų urėdijose po vieną savavališko miško kirtimo atvejį. Reidų metu patikrinti 142 medžiotojai ir 80 žvejų mėgėjų: Jurbarko bei Rietavo miškų urėdijų mobilios grupės pareigūnai nustatė ir išaiškino po vieną žvejybos taisyklių pažeidimo atvejį. Šalčininkų ir Trakų miškų urėdijose nustatyta ir išaiškinta po vieną žolės deginimo atvejį, o Raseinių miškų urėdijoje nustatytas bei išaiškintas vienas aplinkos taršos atvejis.
Kovo 12 dieną Aplinkos apsaugos agentūrai pasirašius bendradarbiavimo su Bendruoju pagalbos centru sutartį, piliečiams buvo suteikta galimybė bet kuriuo paros metu paskambinus telefonu 112 pateikti informaciją apie brakonieriavimo atvejus, teršiamą aplinką ar kitus aplinkos apsaugos pažeidimus.
Dažniausiai valstybiniuose miškuose pasitaikantys pažeidimai, kuriuos išaiškina miškų urėdijos valstybiniai miškų pareigūnai yra savavališkas medžių ir krūmų kirtimas, naikinimas arba žalojimas, atliekų tvarkymo taisyklių reikalavimų nevykdymas, savavališkas miško želdinių ir jaunuolynų naikinimas arba žalojimas, išlaužų, išvartų ir nukirstų medžių pasisavinimas, priešgaisrinės miškų apsaugos reikalavimų, miško lankymo taisyklių ir medžioklės taisyklių pažeidimai.

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2014 04 23
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai