Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2014 m. balandžio 29 d.

Pasodintas jubiliejinis ąžuolynas

Ukmergės miškų urėdijos Želvos girininkijoje kartu su nuolatiniais jos talkininkais – Želvos vidurinės mokyklos mokiniais jubiliejinį ąžuolyną sodino aplinkos ministras Valentinas Mazuronis, aplinkos viceministras Linas Jonauskas, Generalinės miškų urėdijos generalinio urėdo pavaduotojas Gintaras Visalga ir atstovė ryšiams su visuomene Lina Sindaraitė, ukmergiškiai Seimo nariai Kazys Grybauskas bei Arūnas Dudėnas, Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento direktoriaus pavaduotojas Juozas Dautartas, Lietuvos miškininkų sąjungos prezidentas Edvardas Bartkevičius, Ukmergės rajono vicemeras Rolandas Janickis, Ukmergės rajono agentūros vedėjas Jonas Čyvas, Valstybinės miškų tarnybos Miškų kontrolės specialistai Kristina Baltrušaitytė, Renatas Kolka, kiti garbūs miškininkų svečiai ir draugai.

5 tūkst. ha ąžuolų – daugiau nei pusę visos Ąžuolų atkūrimo ir įveisimo programos užduoties, kurią šalies miškininkai vykdo nuo 2009 metų.

Iki 2020 metų jie ketina pasodinti 9 tūkst. ha ąžuolynų.

Pasodino simbolinį hektarą

Visoje šalyje ąžuolynų atkūrimo programą simbolizuojantis ąžuolų hektaras, vakar pasodintas Medinių miške. Septynerių metų Otilija mišką sodino pirmą kartą savo gyvenime.

„Paprastai pradinukų į talkas dar nesivedame. Bet Otilija taip norėjo, taip prašė, kad negalėjome jos nepaimti“,- prisipažino talkininkus – jaunuosius miško bičiulius, Želvos vidurinės mokyklos mokinius atlydėjusi jų mokytoja Rasa Povylienė.

Želvos vidurinės mokyklos mokiniai – nuolatiniai Želvos girininkijos talkininkai ir draugai. Tad ir šį kartą sugužėjo jų visas būrys. Tačiau šį kartą buvo šventė - ne darbas. Talkininkų buvo tiek daug, kad kiekvienam pasodinti tereikėjo tik po vieną ryšelį ąžuolų.

„Aš pasodinau pusantro“,- džiaugėsi Otilija.

„Šis ąžuolynų hektaras – tai visų jūsų prasmingų darbų simbolis“,- Ukmergės ir visos šalies miškininkus pasveikino aplinkos ministras Valentinas Mazuronis.

Simbolinį ąžuolynų hektarą papuošė ir įamžino medžio skulptoriaus Valentino Butkaus medžio skulptūra.  

Pasodintas vietoj eglių 

Penkitūkstantasis valstybinių miškų ąžuolų hektaras Medinių miške pasodintas biržėje, kur ankščiau augo eglynas.

„Šį, Medinių, mišką vietiniai žmonės vadina ąžuolynu - jame tarp eglių ir kitų spygliuočių bei lapuočių auga ir stotingi gražūs ąžuolai. Vadinasi, ši augavietė tiks ir ąžuolams“, - kodėl ąžuolams parinkta būtent ši biržė paaiškino Ukmergės miškų šeimininkas – Ukmergės miškų urėdas Vigantas Kraujalis.

Ukmergės miškų urėdija ąžuolus sodina ne tik Medinių - visuose miškuose. „Jeigu tik augavietė tinkama sodinti ąžuolui, visada sodiname jį“,- sakė Ukmergės miškų urėdijos vyriausiasis miškininkas Vilius Palionis. 

Simbolinis šių metų balandžio 28 d. pasodintas 5-tūkstantasis Lietuvos ąžuolynų hektaras  – šįmet yra devintas Želvos girininkijoje pasodintų ąžuolų hektaras,  Ukmergės miškų urėdijoje - 55-tas. „Šįmet pasodinome 55,5 ha ąžuolynų, pernai - 46,9 ha, užpernai - 59,2 ha. Nuo 2009 metų pasodinome 300 ha ąžuolynų“,- suskaičiavo Ukmergės miškų urėdijos vyriausiasis miškininkas.

Penki tūkstančiai -  daugiau nei pusė

Ąžuolas – viena vertingiausių vietinių miško medžių rūšių. Lietuvoje yra nemažai jam tinkamų augaviečių, tačiau, Valstybinės miškų tarnybos duomenimis, 2005 metais ąžuolynai užėmė tik nepilnus 2 procentus visų miškų plotų.

Tai lėmė kompleksas ąžuolui nepalankių veiksnių: ligos ir kenkėjai. Ypač nemažai ąžuolynų praretino prieš keletą metų prasidėjusi mokslo nepaaiškinama džiūtis.

Todėl 2005 metais buvo priimta Ąžuolų atkūrimo ir įveisimo programa, pagal kurią valstybinius miškus auginančios šalies miškų urėdijos įsipareigojo iki 2020 metų turimų ąžuolynų plotus padidinti 2,4 proc. -  papildomai įveisti apie 9 tūkst. ha naujų ąžuolynų.

5 tūkst. ha ąžuolų – daugiau nei pusė šios programos užduoties.

„Nuo 2006 metų vyko programos vykdymo paruošiamieji darbai – rinkome sėklas, auginome sodmenis. Nuo 2009 metų programą jau pradėjome vykdyti konkrečiai, tai yra pradėjome sodinti ąžuolynus. Ir štai šįmet jau įpusėjome. Tad iki 2020 metų savo įsipareigojimus tikrai įvykdysime  “,- neabejojo generalinio miškų urėdo pavaduotojas Gintaras Visalga.

Ukmergės miškų urėdijos informacija

Nuotraukų galerija


     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2014 04 29
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai