Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2014 m. birželio 26 d.

Prezidentas V.Adamkus apdovanotas už viso gyvenimo nuopelnus

Pirmadienį kadenciją baigusio Prezidento Valdo Adamkaus rezidencijoje jam įteiktas aukščiausias Aplinkos ministerijos apdovanojimas už viso gyvenimo nuopelnus kuriant aplinkos apsaugos sistemą. Buvęs šalies vadovas pripažįsta, kad Nepriklausomybės pradžioje nebuvo daug žmonių, kurie šią sritį suprato. „Kiek aš stebiu situaciją, padaryta labai daug. Aš esu gyvas liudininkas. Nuo to, ką Lietuvoje pamačiau 1972 m. liepos mėnesį, dabar viskas skiriasi kaip dangus ir žemė. Šiandien tikrai padaryta pažanga“, - sakė Prezidentas portalui GRYNAS.lt.
O ką reikėtų aplinkosaugoje keisti? Viena didžiausių problemų V. Adamkus laiko atmosferos taršą, tačiau čia pat pamini, oro užterštumo taip greitai pašalinti nepavyks: „Išmetamųjų dujų problema sunkiai sukontroliuojama šiuo metu,“ - pastebėjo Prezidentas.
Taip pat jis atkreipė dėmesį, kad reikėtų dėti daugiau pastangų mažinant spūstis sostinės gatvėse. „Galiu pasakyti iš savo patirties, kad jeigu nebūtų aplink Čikagą nutiesta apvažiavimų, miestas būtų paralyžiuotas. Lygiai to paties reikia ir Vilniui. Ryte važiuojant į darbą arba vakare grįžtant gatvėse mašinos kilometrais stovi“, - problemą įvardijo V. Adamkus.
Buvęs valstybės vadovas teigė, kad Lietuvos aplinkosaugos sistema intensyviai pradėjo domėtis 1972 metais. Tada ir vėliau jam daugiausiai nerimo kėlė geriamojo vandens kokybė. V. Adamkus pastebėjo, kad tuo metu Lietuvoje nebuvo pareigūnų, kurie būtų supratę ir tuo labiau galėję atsakyti į jam rūpimus klausimus. Panaši padėtis, anot jo, buvo ir kitose Baltijos šalyse. Visgi po Nepriklausomybės, pasak Prezidento, padėtis ėmė gerėti.
Kaip vieną iš gerų aplinkosaugininkų darbo rezultatų Prezidentas įvardijo galimybę žmonėms laisvai prieiti prie vandens. Taip pat V. Adamkus atkreipė dėmesį, kad Lietuvoje turėtų greičiau mažėti šiferio stogų.
Nors kadenciją baigęs Prezidentas ir džiaugiasi gerėjančia situacija aplinkosaugos sistemoje, tačiau kaip vieną iš galimų grėsmių įvardija ketinimą tiesti tiltą į Kuršių neriją.
GRYNAS.lt primena, kad garbingiausias Aplinkos ministerijos apdovanojimas „Už visuomeninę veiklą“ skiriamas visuomeninėms, nevalstybinėms organizacijoms ar jų nariams ir kitiems asmenims už aktyvią visuomeninę veiklą rūpinantis sveika ir švaria aplinka, saugant kraštovaizdį, ekosistemas, gamtos vertybes, biologinę įvairovę, atkuriant gamtos išteklius, mažinant energijos sąnaudas ir klimato kaitos poveikį aplinkai.
Prezidentas V.Adamkus yra pelnęs ir aukščiausiąjį Generalinės miškų urėdijos prie Aplinkos ministerijos apdovanojimą. Jis buvusiam šalies vadovui įteiktas 2009 m. spalį. Tų pačių metų pavasarį Prezidentas pasodino ąžuoliuką „Neregėtos Lietuvos tūkstantmečio ąžuolyne“, kurį dabar prižiūri Kėdainių miškų urėdijos miškininkai. Šiuo albumo „Neregėta Lietuva“ autoriaus inicijuotu Mariaus Jovaišos projektu Prezidentas ypatingai džiaugėsi. Anot V.Adamkaus, miško sodinimas yra viena iš didžiausių vertybių, kurias galime palikti ateities kartoms. Prezidentas, pasodinęs ne vieną medelį visuomet šiltai bendrauja su miškininkais, jam būdingas nuoširdus ir nuolatinis rūpestis šalies miškais.

Parengta pagal www.grynas.lt ir Generalinės miškų urėdijos informaciją

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2014 06 26
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai