Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2014 m. birželio 27 d.

Panevėžio miškų urėdijos teritorija – puiki vieta poilsiui

Panevėžio miškų urėdijos gamybos inžinieriaus Giedriaus Bronušo teigimu, miškininkai šiuo metu atostogauja: „Paukščiai vaikus peri, gyvūnai mažylius veda – nieko miške daryti negalima“.
O ir uogautojų bei grybautojų Panevėžio apylinkėse nedaug – žemuogių beveik nebuvo, mėlynės prisirps tik po kokios savaitės, avietės dar neprinoko, grybai taip pat neauga, nes miškuose labai šlapia.
„Vasarą miškininkai gali atsipūsti, nes medienos pardavimo sutartys – pusmetinės. Kaip tik pusmetis baigėsi, sutartis įvykdėme, kitas pusmetis prasidės nuo liepos, tad birželis ir liepa – laikas, kai žvėrys, paukščiai gali ramiai gyventi. Miškininkai miškuose darbuotis pradės rudeniop“,- sako G.Bronušas.
Tiesa, tvarką Panevėžio miškų urėdijos teritorijoje įrengtose poilsiavietėse miškininkams tenka palaikyti nuolatos, vasarą – ypač. Laimė, žmonės tapo sąmoningesni ir poilsiauja kultūringiau.
O pasigirti lankytinomis vietomis Panevėžio miškų urėdija tikrai gali. Lankytojų dėmesį patraukia mokomasis pažintinis Girinio takas, įrengtas 2003 metais Krekenavos girininkijos Varnakalnio miške. Juo keliaujant galima susipažinti su labiausiai Lietuvos miškuose paplitusiomis medžių rūšimis, pagrindiniais miško priežiūros ir apsaugos darbais, svarbiausiomis miškininkystės sąvokomis. Galima išmokti pamatuoti augančio ir nukirsto medžio medienos tūrį, apžiūrėti medelių apsaugos nuo miško žvėrių priemones, medienos pavyzdžius.
Čia yra ir 2012 m. baigtas rengti 600 metrų pažintinis Miško takas, kuris vingiuoja Krekenavos girininkijos mišku nuo Pašilių stumbryno į miško gilumą. Einant taku atskirose jo atkarpose galima rasti 10 stendų, kuriuose pateikiama daug informacijos apie Lietuvos miškams būdingą gyvūniją ir augaliją. Tai puiki vieta atsipūsti, pasigrožėti gamta, pasiklausyti paslaptingų miško garsų. Vidurinėje tako dalyje miško svečių laukia pavėsinė su atvira lauko aikštele. Nors miško takas pritaikytas pėstiesiems, juo galima keliauti ir dviračiais.
Panevėžio miškų urėdijos teritorijoje esančiame Pašilių stumbryne gamtos mylėtojams sudaryta unikali galimybė iš arti gėrėtis stumbrais.

Apie urėdiją
Urėdija administruoja 39,2 tūkst. ha valstybinės reikšmės miškų ir 8,5 tūkst. ha miškų, rezervuotų grąžinti miško savininkams.
Urėdijoje yra 11 girininkijų. Be to, urėdijos sudėtyje yra medelynas ir medienos ruošos padalinys. Vidutinis girininkijos dydis – 3,3 tūkst. ha.
Vyrauja minkštųjų lapuočių medynai, kurie užima 49 proc. Medynų ploto, spygliuo0čiai – 47 proc. Ir kietieji lapuočiai – 4 proc. Didžiausią plotą – 11,2 tūkst. ha (32 proc.) – užima beržynai.
Urėdija turtinga ne tik saugomomis teritorijomis, našiais medynais, aukštapelkėmis, bet ir išlikusiais unikaliais miško sklypais, kurie dar nepažeisti žmogaus veiklos ir juose išsaugotos pirmykščio miško savybės ir biologinė įvairovė.

Parengta pagal „Vakaro žinias“

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2014 06 27
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai