Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2014 m. liepos 8 d.

Informacinis pranešimas

Į Generalinės miškų urėdijos prie Aplinkos ministerijos generalinį miškų urėdą Benjaminą Sakalauską kreipėsi „Verslo žinių“ apžvalgininkas Dalius Simėnas.
Apžvalgininkas teiravosi, ar B.Sakalauskas ketina dalyvauti konkurse į generalinio miškų urėdo pareigas. Jam atsakyta, kad „Atsižvelgdamas į šalies miškininkų ir visuomeninių organizacijų (Lietuvos miškininkų sąjungos, Lietuvos girininkų bendrijos ir Girininkų veteranų klubo, Lietuvos žaliųjų judėjimo) raginimus“, B.Sakalauskas rimtai svarsto siūlymą dalyvauti konkurse į generalinio miškų urėdo pareigas. „Mano apsisprendimą dar labiau stiprina pastarosiomis dienomis suaktyvėjusi, dirbtinė, užsakomojo pobūdžio valstybinių miškų komandos veiklos diskreditacija. Nors Aplinkos ministerijos vadovybės išankstinė pozicija aiškiai išsakyta 2014-06-19 d. dienraštyje „Verslo žinios“: „...vargu ar kas nors iš paminėto devintuko vėl atsisės į vadovo kėdę...“, tai nė kiek nesumažina mano ketinimo dalyvauti konkurse. Ne šimtas parengtų klausimėlių apsprendžia vadovo kompetenciją ir gebėjimus, o jo nuveikti darbai ir pasiekti rezultatai. Noriu pažymėti, kad pats aplinkos ministras pastabų dėl darbinės veiklos neturėjo ir vertino labai gerai (2014-06-18 d. delfi.lt)“- paaiškino apsisprendimo motyvus generalinis miškų urėdas B.Sakalauskas.
Antrasis D.Simėno klausimas buvo suformuluotas taip: „jeigu ketinate, tuomet prašytume glaustai (keliais esminiais punktais) pateikti, kaip stiprinsite valstybės miškų ūkio efektyvumą, apskaitos skaidrumą, jei būtumėte perrinktas į šias pareigas“.
Generalinis miškų urėdas įvardijo miškų sektoriaus sritis, kurios reikalingos nuolatinio tobulinimo ir jo būdus: „Miškų sektoriaus veiklos efektyvumą įrodo jau tai, kad VĮ miškų urėdijos pelningai dirba mokėdamos didžiausius mokesčius Europoje. Kasmet į valstybės iždą sumokama daugiau kaip 220 mln. litų, arba per 42 proc. nuo urėdijų gaunamų pajamų. Įdiegta elektroninė apvaliosios medienos prekybos sistema AMEPS yra viena skaidriausių bei tobuliausių sistemų Lietuvoje, tačiau ji reikalauja nuolatinio tobulinimo. Artimiausiu metu visose miškų urėdijose bus diegiama vieninga buhalterinė apskaitos sistema IMŪVIS, kuri irgi pasitarnaus miškų sistemos efektyvumui ir skaidrumui. Tačiau noriu pabrėžti, kad ne sukurtos sistemos lemia sėkmę, o sugebėjimas jas sėkmingai įgyvendinti.
Miškų sektoriaus efektyvumui ir stabilumui būtinas darbų tęstinumas, stabilumas ir aiški strategija bei krizinių situacijų valdymas. Kaip antai, 2009 metais pirmieji šalyje suvaldėme ekonominę krizę, 2010 metais operatyviai ir sėkmingai likvidavome škvalo padarinius – tai ir bus ėjimo į priekį garantas“- teigiama atsakyme. „Konkursui ketinu parengti išsamią ketverių metų savo veiklos programą, nes turiu pakankamai patirties ir ryžto toliau vadovauti Generalinei miškų urėdijai“- pabrėžiama atsakymo pabaigoje.
Kaip išsamūs generalinio miškų urėdo atsakymai interpretuojami, matyti iškart juos išsiuntus „Verslo žinių“ interneto portale patalpintame straipsnyje („Ieškoma būdų, kaip generaliniu miškų urėdu palikti Sakalauską“).
Išnagrinėjus internetiniuose portaluose patalpintų straipsnių turinį tampa akivaizdu, kad siekiama susidoroti vadovaujantis stalininio laikotarpio principu „duokite žmogų – straipsnį pritaikysime!“ ir veikiama pagal standartinį „triukšmo“ scenarijų.

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2014 07 08
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai