Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2014 m. liepos 14 d.

Urėdijoms patikėta ūkinė veikla ir kariniuose poligonuose

Nuo šiol miškų urėdijos, kaip efektyviai besitvarkančios valstybiniuose miškuose, ūkinę veiklą vykdys ir Lietuvos kariuomenės kariniuose poligonuose.
Iki šiol kariniai poligonai disponavo ne tik valstybine žeme, bet ir šiuose sklypuose esančiu nenukirstu mišku ir iš jo pagaminta mediena. Vyriausybė nutarimo pakeitimu gegužės mėnesį valdymo teises į poligonuose nenukirstą mišką ir iš jo pagamintą medieną patikėjo miškų urėdijoms. Nutarimo pakeitime nurodoma, kad kompleksinę miškų ūkio veiklą miškų urėdijos vykdys ir miško išteklius valdys ir naudos pagal patvirtintus miškotvarkos projektus ir darbų grafikus, sudarytus atsižvelgiant į karinio mokymo ir pratybų mėnesio planus. Papildomai urėdijos tvarkys 7598,86 ha miško. Be to, Kazlų Rūdos taktinio mokymo centro, Lietuvos kariuomenės centrinio, Gaižiūnų ir Pagudonės karinių poligonų miškų vidinės miškotvarkos projektų galiojimo trukmė pratęsta iki metų pabaigos.
Prieš dešimtį metų Vyriausybės nutarimu urėdijoms patikėjimo teise perduoti valdyti 4 nacionalinių parkų teritorijose esantys valstybiniai miškai. Tuomet Ignalinos miškų urėdijai perduoti Aukštaitijos nacionalinio parko teritorijoje esantys miškai, Druskininkų ir Varėnos miškų urėdijoms – Dzūkijos nacionalinio parko, Telšių miškų urėdijai – Žemaitijos nacionalinio parko, o Trakų miškų urėdijai – Trakų istorinio nacionalinio parko teritorijoje esantys valstybinės reikšmės miškai. Iš viso 2004 m. nacionaliniai parkai urėdijoms perdavė 36 232 ha miškų.
Pernai, Vyriausybei įpareigojus Generalinė miškų urėdija ir Lietuvos savivaldybių asociacija suderino sąrašą, pagal kurį urėdijos perima kai kuriuos miestuose esančius savivaldybių miškus. Generalinei miškų urėdijai, Lietuvos savivaldybių asociacijai ir Nacionalinei žemės tarnybai sutarus urėdijoms perduota apie 1700 ha miestų teritorijose esančių valstybinės reikšmės miškų.
Be to, rengiamas Vyriausybės nutarimas, kuriuo remiantis Kretingos urėdijai bus patikėti Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos valdomi miškai. Nutarimui įsigaliojus urėdija perims prižiūrėti dar 7881,3 ha miškų.

Generalinės miškų urėdijos informacija

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2014 07 14
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai