Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2014 m. liepos 23 d.

Vėl dega Kuršių nerijos miškas - šį kartą Rusijos pusėje

Generalinis miškų urėdas Benjaminas Sakalauskas pasirašė įsakymą Nr. 218, kuriuo Šilutės ir Kretingos miškų urėdai įpareigoti nedelsiant vykti į pasienį su Rusija. Jiems patikėta išsiaiškinti situaciją, nedelsiant apie ją informuoti, reikalui esant sutelkti žmogiškuosius išteklius ir gaisro gesinimo techniką, kad būtų pasirengta gesinti gaisrą.
Šiandien popiet įsiplieskė miško gaisras Rusijai priklausančioje Kuršių nerijos dalyje. Generalinės miškų urėdijos žiniomis, gaisrą automatinė antžeminė gaisrų stebėjimo sistema (AAGSS) užfiksavo 12.48 val. Poilsiautojai Lietuvoje gaisrą pastebėjo tik apie 13.10 val. Miškas degamaždaug 5-6 km nuo Lietuvos sienos.
Kuršių nerijos pušynus siaubia antras gaisras per tris mėnesius. Tik šį kartą ugnis niokoja miško masyvą Rusijoje. Neringos ugniagesiai buvo nusiteikę važiuoti į pagalbą, tačiau jų nepraleido Rusijos pasienio tarnybų pareigūnai - priežastis paprasta, mūsiškiai neturi Rusijos vizų.
Kaip praneša Lrytas.lt, poilsiautojai Nidoje pastebėjo, kad virš miško pasienio zonoje kyla dūmai. Ant kojų buvo sukelti Neringos ugniagesiai. Gelbėtojai vyko į stebėjimo bokštus ir aukštesnes vietas, iš kurių galėtų įvertinti padėtį kaimyninėje šalyje. „Ačiū Dievui, kad vėjas pučia ne į Nidos pusę. Dūmus neša į Rusiją. Matau atvirą ugnį. Liepsnos liežuviai labai aukšti, matosi iš Nidos nudistų pliažo“, - telefonu iš pajūrio pasakojo ten poilsiaujanti lrytas.lt skaitytoja Nijolė. Anot jos, gaisras mišką naikina maždaug už 3 kilometrų.
Kaip BNS sakė Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovė spaudai Aurelija Lapaitė, Lietuvos ugniagesiai seka informaciją ir yra pasiruošę teikti pagalbą.
„Pareigūnai važiuoja apsižiūrėti ir yra pasiruošę, jeigu reikės, teikti pagalbą“, – sakė A.Lapaitė.
Pasak jos, gaisras kilo Parnidžio kopose, atvykus vietos ugniagesiams jos degė atvira liepsna.
Savo ruožtu kurorto ugniagesiai Lrytas.lt teigė, kad ugnies židinys yra už 5-6 kilometrų nuo pasienio. Jokio pagalbos prašymo iš Rusijos kol kas negauta. Pasieniečių duomenimis, miško gaisras siaučia už 3 kilometrų nuo Lietuvos sienos. Vėjas pučia į jūrą.
Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vadovai skubiai persikėlė per marias ir taip pat atvyko į Nidą, iš kur stebi, kas vyksta Rusijos pusėje.
Neringiškius apie kilusį gaisrą kaimynai informavo trumpa žinute: „Gorim silno“ (liet. smarkiai degame). Pagalbos jie neprašė.
Pasieniečių duomenimis, miško gaisras siaučia už 3 kilometrų nuo Lietuvos sienos. Vėjas pučia į jūrą.
Ugnis įsiplieskė toje vietoje, kur yra bene vienintelis kalnapušėmis apaugęs plotas.
Lietuvos gelbėtojai vyko į stebėjimo bokštus ir aukštesnes vietas, iš kurių galėtų įvertinti padėtį kaimyninėje šalyje. „Ačiū Dievui, kad vėjas pučia ne į Nidos pusę. Dūmus neša į Rusiją. Matau atvirą ugnį. Liepsnos liežuviai labai aukšti, matyti iš Nidos nudistų pliažo“, – telefonu iš pajūrio pasakojo ten poilsiaujanti lrytas.lt skaitytoja Nijolė. Anot jos, gaisras mišką naikina maždaug už 3 kilometrų.
Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vadovai skubiai persikėlė per marias ir taip pat atvyko į Nidą, iš kur stebi, kas vyksta Rusijos pusėje.
Neringos meras Darius Jasaitis sakė, kad šiuo metu nuo Nidos matomas vaizdas – bauginamas: „Atrodo taip pat, kaip buvo pas mus, bet dūmų dar daugiau.“
15 val. 57 min. Prašoma žmonių atidėti keliones per Kuršių neriją iš Zelenogradsko, jei galima, nevykti iš kurortinės dalies į žemyninę. Keliuose budi policijos pareigūnai, jie vairuotojams rekomenduoja stabtelti pakelėse, kad netrukdytų ugniagesių mašinoms.
15 val. 50 min. Portalas newkaliningrad.ru praneša, kad 15 valandą gaisras buvo apėmęs maždaug du hektarus nerijos, nukentėjusių žmonių nėra. Taip pat jau likviduotas pavojus Morskoje gyvenvietei.
Gairavietėje dirba 35 specialistai, I6 jų - dvidešimt ugniagesių. Į Morskoje apylinkes suvažiavo devyni ugniagesių automobiliai, gaisrą gesina ir iš sraigtasparnių.
15 val. 30 min.Lrytas.lt skaitytoja informavo, kad gaisras pradedamas gesinti iš oro. Pakilęs vienas sraigtasparnis pila vandenį ant gaisro židinių.
15 val. 18 min. Nidoje prie pasienio posto budi iš Klaipėdos atvykusios dvi autocisternos ir viena vandens siurblinė.
14 val. 57 min. Skaitytoja Nijolė pranešė, kad prieš 15 val. horizonte vėl pasirodė liepsnos, nors atrodė, kad gaisras rimsta. Ji teigė, kad vėjas pasisuko, pučia iš šiaurės pusės, ir pilki dūmų kamuoliai jau ritasi ne į Lietuvos pusę, bet į Rusijos gilumą.
14 val. 36 min. Klaipėdos ugniagesiai gelbėtojai permetė papildomas pajėgas į Nidą. Jie pasirengę imtis veiksmų, jeigu ugnis imtų artėti Lietuvos link.
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento vadovas Remigijus Baniulis aiškinasi, kokios yra galimybės mūsų ugniagesiams vykti į pagalbą. Neringoje yra vienintelė ugniagesių mašina.
13 val. 30 min. Lrytas.lt korespondentė Klaipėdoje Aušra Pilaitienė pranešė, kad gaisras kilo Rusijos Federacijai priklausančioje Kuršių nerijos dalyje, Morskoje gyvenvietėje. Nuo jos iki sienos su Lietuva - maždaug aštuoni kilometrai.
Apie situaciją informuoti Neringos ugniagesiai, jie pasiruošę vykti į pagalbą Rusijos ugniagesiams. Stebėti gaisro nuvyko Neringos meras Darius Jasaitis ir Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos vadovė Aušra Feser.
13 val. 55 min. D.Jasaitis ir A.Feser gaisrą stebėjo nuo Parnidžio kopos Nidoje.
„Gaisras didelis, net mums bebūnant ant kopos matėme, kaip plečiasi jo teritorija jūros link. Pagal hidrometeorologų prognozes dabar pučiantis šiaurės rytų vėjas pereis į šiaurės vėją. Tokiu atveju pavojus Lietuvai sumažėja. Tačiau didelė grėsmė kyla Morskojė miesteliui ir jo gyventojams“, – sakė A.Feser.
Kol kas sunku prognozuoti, kaip Rusijos ugniagesiams pavyks susidoroti su stichija – iki šiol Rusijos neringoje didesnių gaisrų nebuvo kilę, todėl jie neturi patirties.
Prieš porą savaičių Finansų ministerija Neringos savivaldybei iš Vyriausybės rezervo skyrė 62 tūkst. litų balandį kilusio gaisro padarinių likvidavimo išlaidoms iš dalies padengti.
Gaisras Kuršių nerijoje kilo balandžio 25 dieną.
Bendras išdegusio miško plotas sudaro 117,6 hektaro. Iš viso Kuršių nerijos nacionalinio parko (KNNP) miškai apima 8,1 tūkst. hektarų.
Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos vadovė Aušra Feser yra sakiusi, kad išlaidos gaisravietei sutvarkyti įvertintos 1,11 mln. litų, 36,4 tūkst. litų atsiėjo pats miško gaisro gesinimas, dar 23,5 tūkst. litų įvertintos miško atkūrimo išlaidos.
Direkcijos specialistai, vadovaudamiesi aplinkos ministro patvirtinta žalų skaičiavimo metodika, nustatė, kad žala gamtai dėl išdegusių kalnapušių siekia 45 mln. litų.

Generalinės miškų urėdijos, Lrytas.lt, BNS informacija

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2014 07 23
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai