Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2014 m. liepos 24 d.

Kuršių nerijoje degęs miškas užgesintas

Vakar popiet įsiplieskęs miško gaisras Kuršių nerijos dalyje, priklausančioje Rusijos Federacijai, šios šalies informacijos priemonių žiniomis, jau užgesintas. Generalinės miškų urėdijos žiniomis, gaisrą Kuršių nerijos nacionalinio parko antžeminė automatinė miško gaisrų stebėjimo sistema (AAMGSS) užfiksavo 12.48 val. Pažymėtina, kad šį gaisrą Kretingos miškų urėdijos AAMGSS užfiksavo 30 km atstumu, o Šilutės miškų urėdijos AAMGSS - 42 km atstumu. Poilsiautojai Lietuvoje gaisro dūmus išvydo apie 13.10 val.
Naujausiais duomenimis, išdegė apie15 ha teritorijos, keliama versija, kad gaisrą galėjo sukelti sprogęs dujų balionas viename iš gyvenvietėje stovinčių namų. Įvykio vietoje dirbo didelės pajėgos - ugniagesiai gelbėtojai, policija, situaciją stebėjo vietos valdininkai. Tiesa, lietuviai į pagalbą nebuvo pakviesti, tačiau teigė budintys prie pasienio, jeigu ugnis išplistų į Lietuvos teritoriją. Šiuo metu, kaip praneša rusų žiniasklaida, gaisras jau užgesintas.
Gaisras kilo apie 13.10 val., buvo spėjama, kad dega plotai, esantys maždaug už 5-6 km nuo Lietuvos sienos, tačiau vėliau patikslinta, kad atstumas kone dvigubai didesnis - apie 10 km.
Kretingos miškų urėdijos Miškų želdinimo ir apsaugos inžinierė Danutė Songailaitė GRYNAS.lt vos tik išplitus žiniai, kad kilo gaisras, teigė, kad kai vyrauja karšti orai, bet koks šapelis gali lengvai įsiliepsnoti ir sukelti gaisrą, taigi nors ugnis šiuo metu plinta Rusijos teritorijoje, jos atėjimui ruošiamasi ir Lietuvoje.
„Stebime situaciją, pranešta apie tai Kuršių nerijai, jai pasakyta, kad pakraštį nuo Lietuvos stebėtų labai aktyviai. Gerai, kad vėjas šiaurės rytų, taigi dūmus nupučia nuo mūsų. Urėdijos padėtį žino ir stebi“, - teigė D. Songailaitė.
Ji tikino, kad budi gaisrinės, bet kurią akimirką pasiruošusios išvykti, jeigu tik reiks. Taip pat mobilizuota rezervinė komanda, ji įspėta, kad jeigu gaisras plis, reikės kibti į darbus.
Koks miško plotas kaimyninėje Rusijos teritorijoje dega, urėdijos žinių neturi.
„Tokia sausybė dabar, bet koks numestas degtukas gali iškart miškus uždegti. Šlapiose girininkijose ir tai dabar, kai važinėjame, visur išdžiūvę kanalai. Gal kokią nuorūką numetė, gal kokį degtuką – kas dabar žino...“, - versijas nuo ko galėjo kilti gaisras kėlė D. Songailaitė.
Kuršių nerijos nacionalinio parko direktorė Aušra Feser pripažino pati ką tik aplankiusi Parnidžio kopą, nuo kurios stebėjo tamsius dūmus, ateinančius iš Rusijos pusės.
„Dūmai šokinėja, ugnis pulsuoja – tai matosi, tai vėl aprimsta. Matosi, kad ten yra gesinama – kokiu būdu, kaip, kiek – mums sunku pasakyti, bet kad dirbama – tai tikrai taip. Rusai tokių didelių gaisrų neturėję, tai jiems truputėlį bus patirties pasisėmimo“, - sakė A. Feser.
Ji ryžosi teigti, kad šiuo metu gaisro išplitimo tikimybė į Lietuvos teritoriją nedidelė: „Drįsčiau teigti, kad pavojaus mums nėra, nes labai palankus vėjas – šiaurės rytų ir sukasi į šiaurę“, - teigė parko direktorė.
Jos duomenimis, gaisras yra kilęs maždaug 10 km iki Lietuvos sienos. Lietuviai ugniagesiai gelbėtojai siūlėsi rusams į pagalbą, buvo nuvykę prie sienos, tačiau jie neturi vizų, todėl nebuvo įsileisti.
Nepaisant to, kad pavojaus Lietuvai šiuo metu nėra, A. Feser patikino, kad parko gaisrinės situaciją stebi budėjimo režime ir laukia naujausios informacijos.

Nurodė stiprinti pajėgas
Vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas nurodė sustiprinti priešgaisrines pajėgas Nidoje. Į pasienį su Rusijos Federacija jau atvyko 2 didelės talpos ir padidinto pravažumo gaisrinės autocisternos, taip pat nukreipta automobilinė siurblinė ir žarnų paskirstymo automobilis.
Lietuvos gaisrininkams nurodyta stebėti situaciją ir imtis neatidėliotinų veiksmų, jeigu miško gaisras persimestų į Lietuvos teritoriją.
Dūmai šokinėja, ugnis pulsuoja – tai matosi, tai vėl aprimsta. Matosi, kad ten yra gesinama – kokiu būdu, kaip, kiek – mums sunku pasakyti, bet kad dirbama – tai tikrai taip. Rusai tokių didelių gaisrų neturėję, tai jiems truputėlį bus patirties pasisėmimo.
A.Feser
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Visuomenės informavimo ir analizės skyriaus vedėja Vida Šmigelskienė teigė, kad naujausiomis žiniomis į Nidą yra persikėlę Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vadovai ir stebi, kas vyksta Rusijos pusėje.
„Yra nusiųstos ugniagesių gelbėtojų papildomos pajėgos iš Klaipėdos į Nidą, pasienyje situacija stebima. Kol kas informacijos apie pagalbos prašymą (iš rusų – red. past.) neturime ir kiek teko klausti, tokio prašymo nėra. Kai nėra prašymo nėra, pagalba nėra siūloma“, - sakė V. Šmigelskienė.
Galima tik pasidžiaugti, kad šiuo metu pučia palankūs vėjas – nuo pasienio į jūros pusę, todėl tikimasi, kad gaisras iki Lietuvos neateis.
Rusų portalas kgd.ru apie 16 val. pateikė duomenis, kad dega per 10 hektarų miško plotas, jame sutelktas maksimalus gaisro gesinimo įrangos kiekis. Vairuotojams yra sudaryti atskiri maršrutai, siekiant išvengti spūsčių ir netrukdyti privažiuoti gaisrinėms mašinoms. Kai kurie keliai skendi juoduose dūmuose, todėl patariama jų vengti.
Kol kas nėra žinomos priežastys dėl ko kilo gaisras, tačiau pranešama, kad į gesinimo operaciją įsijungusios ir policijos pajėgos, tikrinami šalia miško pastatyti automobiliai.
Taip pat rusų spauda praneša, kad yra galimas pavojus nuo plintančio gaisro nukentėti šalia gyvenvietės esančiam kariniam daliniui.
Gaisro vietoje dirba 35 specialistai, iš jų - dvidešimt ugniagesių. Į vietos apylinkes suvažiavę 9 ugniagesių automobiliai, gaisras gesinamas ir iš sraigtasparnių.

Generalinės miškų urėdijos, www.GRYNAS.lt informacija
2014-07-24

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2014 07 24
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai