Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2014 m. liepos 28 d.

Gaisrų pavojus

„Vakaro žinios“, Eglė Piekienė, 2014-07-26

Neseniai Kuršių nerijoje, šįkart Rusijos teritorijoje, kilus dar vienam gaisrui, Aplinkos ministerija rekomendavo apriboti lankymąsi ne tik Neringos miesto savivaldybės administruojamos teritorijos, bet ir kituose Lietuvos miškuose, mat daugelyje iš jų pasiekta jau IV gaisringumo klasė.
Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, šiuo metu Lietuvoje vyrauja III ir IV klasės miškų gaisringumas. Artimiausiu metu prognozuojami labai karšti, net iki 33 laipsnių, ir be kritulių orai, todėl per kelias dienas beveik visą Lietuvos teritoriją apims IV klasės miškų gaisringumas. Miškuose labai sausa ir nuolat didėja miško gaisrų kilimo pavojus.
Generalinės miškų urėdijos Miško atkūrimo ir apsaugos skyriaus vedėjo Dariaus Stonio teigimu, būtent orų prognozės ir verčia imtis atsargumo priemonių, mat aukšta temperatūra ir lietaus trūkumas sudaro puikias sąlygas gaisrams kilti.
D.Stonio teigimu, nors kai kur gaisringumo klasė yra aukštesnė nei Kuršių nerijos miškuose, didelių nuostolių pridariusių gaisrų čia kol kas nebūta. Šiemet Lietuvos miškuose iš viso buvo kilę 105 gaisrai, išdegė per 150 ha miškų ploto. Tiesa, daugiau nei 130 ha ploto nuniokojo vos vienas gaisras, balandžio pabaigoje kilęs Kuršių nerijoje.
Kadangi orų prognozės artimiausiu metu nežada pokyčių, o vasara - pats uogų ir kitokių gėrybių rinkimo metas, kai į miškus pasipila gausybė poilsiautojų, dažnai neatsargiai besielgiančių su ugnimi, visos miškų urėdijos stiprins miškų teritorijų kontrolę.
Ketinama organizuoti sustiprintą priešgaisrinį budėjimą ir patruliavimą miškuose, prireikus atšaukti iš atostogų valstybinius miškų pareigūnus; organizuoti papildomus reidus, pasitelkiant ir policijos bei aplinkos apsaugos pareigūnus, labiausiai lankomuose rekreaciniuose ir kituose objektuose, ypač esančiuose sausuose spygliuočių medynuose, siekiant sudrausminti miškų priešgaisrinės apsaugos ir lankymosi miške taisyklių pažeidėjus; apie padidintą miško gaisrų pavojų ir galimas pasekmes informuoti vietos gyventojus; įvertinus vietos sąlygas, apsvarstyti poreikį kreiptis į savivaldybių vykdomąsias institucijas dėl laikino fizinių asmenų lankymosi miškuose gaisrams kilti pavojingu laikotarpiu apribojimo ar uždraudimo.
Šiuo metu visos Lietuvos teritorijos yra pasiekusios III gaisringumo klasę.
Pavojinga IV gaisringumo klasė, reiškianti didelį gaisrų pavojų, užfiksuota Kauno, Alytaus, Tauragės, Šilutės, Ignalinos, Telšių, Raseinių ir kitose teritorijose.
Nesikeičiant orams ir kritulių kiekiui, gaisringumo klasė Lietuvos miškuose gali kilti, todėl šios ypatingos situacijos metu reikėtų elgtis itin atsargiai ir atsakingai.
Vyraujant dideliems karščiams reikia saugoti ne tik miškus, bet ir savo sveikatą. Aukšta temperatūra iššaukia įvairius sveikatos sutrikimus. Užvakar dėl karščių sustojo mikroautobusą vairavusio vyro širdis. Saulės ar šilumos smūgis gali ištikti net ir sveikus žmones, todėl reikia būti itin atsargiais ir dėmesingais sau bei artimiesiems.

2014-07-28

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2014 07 28
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai