Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2014 m. rugpjūčio 20 d.

Šių metų kino festivalio „Nepatogus kinas“ Žalioji programa skirta miškų klausimams

Šiemet spalio 23 – lapkričio 16 d. Vilniuje, Kaune, Šiauliuose, Panevėžyje, Klaipėdoje Alytuje ir Marijampolėje jau aštuntus metus iš eilės įvyks didžiausias šalyje dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“. Kasmet vykstantis tarptautinis dokumentinių filmų festivalis, unikalus savo programa ir formatu: visi festivalyje rodomi dokumentiniai filmai kelia su žmogaus teisėmis, lygybe, darniu vystymusi, aplinkosauga ir kitomis temomis susijusius klausimus.
Festivalio metu Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose pristatoma turtinga dokumentinių filmų programa, rengiami susitikimai su kino kūrėjais, organizuojamos diskusijos su filmų herojais, žmogaus teisių aktyvistais ir ekspertais. Tai nekomercinis projektas, kuriame gali dalyvauti kiekvienas, nes kiek verta mokėti už bilietą į kiną apsisprendžia patys žiūrovai. Nepaisant festivalio socialinės misijos ir nekomercinio pobūdžio, “Nepatogus Kinas” kartu yra ir vienas gausiausiai lankomų kino renginių Lietuvoje.
Tradiciškai festivalio filmų programa skirstoma į rubrikas. Per aštuonerius „Nepatogaus kino“ gyvavimo metus festivalio lankytojai ypač pamėgo tradicine tapusią „Žaliąją programą“, kuri kiekvienais metais skiriama kažkuriam aplinkosauginiam aspektui. Šiais metais rubrikoje rodomi filmai įvairiais aspektais palies miškų klausimą – individualias ir kolektyvines pastangas saugojant ir puoselėjant miškus, žmogaus ir miško harmoningo sugyvenimo svarbą bei miško reikšmę individo ir bendruomenių gyvenime.
„Būtent tokiu kampu programą pasukome todėl, kad pavyko susitarti dėl kelių labai įspūdingų filmų. Vien ko vertas filmas „Miško daina“ (angl. „Song from the Forest“) – praėjusių metų prestižiniame Amsterdamo dokumentinių filmų festivalyje pelnęs vieną pagrindinių prizų. Iš viso programoje planuojame parodyti 5 naujausius dokumentinius filmus.“ – sako festivalio direktorius Gediminas Andriukaitis.
Festivalio direktorius džiaugiasi, kad prie „Žaliosios programos“ prisijungia šalies miškininkai. „Kreipėmės į Generalinę miškų urėdiją (GMU) ir šalies miškų urėdijas pristatydami festivalio idėją bei šių metų „Žaliosios programos“ temą. Valstybinių miškų pareigūnai pritarė „Žaliosios programos“ tikslams - pristatyti festivalio žiūrovams įvairias miškosaugos problemas gvildenančius filmus, supažindinti žiūrovus su miškų priežiūros ir atkūrimo aktualijomis bei pabrėžti miško svarbą Lietuvos gyventojui. „Žaliosios programos“ filmus pristatysime įvairių Lietuvos miestų gyventojams bei surengsime keletą diskusijų miškosaugos temomis“, - sakė G. Andriukaitis.
Daugiau apie festivalį „Napatogus kinas“ sužinosite apsilankę puslapyje www.nepatoguskinas.lt

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2014 08 20
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai