Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2014 m. spalio 24 d.

LVAT: Viešųjų pirkimų tarnybos vadovo veiksmai dėl privataus pobūdžio ginčo buvo veikiami interesų konflikto

vtek.lt, 2014 10 22  
„Kilus privataus pobūdžio į teisminį išsivysčiusiam ginčui tarp Žydrūno Plytniko ir buvusios jo pavaduotojos – generalinio miškų urėdo dukters, Viešųjų pirkimų tarnybos vadovas, pagal jam tarnybines funkcijas kilus būtinybei spręsti klausimus, susijusius su Generaline miškų urėdija, savo tarnybines pareigas atliko netinkamai, nes nenusišalino nuo šių klausimų sprendimo“.
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas 2014 m. spalio 22 d. galutine ir neskundžiama nutartimi paliko galioti Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) 2013 m. gegužės 28 d. sprendimą, kad Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) direktorius Žydrūnas Plytnikas, būdamas privataus pobūdžio konflikte su savo buvusia pavaduotoja, tačiau priiminėdamas tarnybinius sprendimus dėl jos tėvo vadovaujamos Generalinės miškų urėdijos ir dėl VPT pozicijos teisme nagrinėjant bylą dėl šios tarnautojos atleidimo iš tarnybos, prastovos paskelbimo bei jos tarnybos eigos, pažeidė Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo (Įstatymas) reikalavimus, įpareigojančius vengti interesų konflikto ir nusišalinti jam iškilus (3 straipsnio 1 dalies 1, 2 punktai, 11 straipsnio 1 ir 2 dalys).
Teismo nuomone, vykstant buvusios VPT vadovo pavaduotojos inicijuotam teisminiam ginčui dėl šmeižto tikėtina, kad Ž. Plytnikas turėjo neigiamą nusistatymą jos atžvilgiu, neigiamą subjektyvų požiūrį, buvo suinteresuotas savo privačiais interesais – baudžiamosios bylos, kurioje buvo kaltinamas šmeižimu, baigtimi.
Teisėjų kolegijos vertinimu, VTEK nustatytos aplinkybės patvirtina, kad kilus privataus pobūdžio į teisminį išsivysčiusiam ginčui tarp Ž. Plytniko ir buvusios jo pavaduotojos – generalinio miškų urėdo dukters, VPT vadovas, pagal jam tarnybines funkcijas kilus būtinybei spręsti klausimus, susijusius su Generaline miškų urėdija, savo tarnybines pareigas atliko netinkamai, nes nenusišalino nuo šių klausimų sprendimo. Ž. Plytnikas prašė pateikti duomenis, nesudarinėti sutarčių, pasirašė VPT raštą Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybai (FNTT), nors tai kėlė abejonių dėl egzistuojančio interesų konflikto ir jo šališkumo. Tai, kad sprendimą įvertinti Generalinės miškų urėdijos vykdytus viešuosius pirkimus bei atlikti tyrimą dėl sudarytų sutarčių vykdymo VPT vadovas priėmė ne savo asmenine iniciatyva, o FNTT pavedimu, teismo nuomone, aukščiau minėtųjų Įstatymo reikalavimų pažeidimų sudėčių nepaneigia. Tokį vertinimą pagrindžia ir faktas, kad nors darbo grupė tyrimui dėl Generalinės miškų urėdijos sutarčių sudaryta VPT direktoriaus pavaduotojos, Ž. Plytnikui tyrime nedalyvaujant, tačiau atsakymą FNTT teikė būtent VPT vadovas ir nuo šio klausimo jis nenusišalino.
Teismas sutiko ir su VTEK vertinimu, kad Ž. Plytniko elgesys priiminėjant sprendimus dėl VPT pozicijos teisme nagrinėjant bylą dėl buvusios jo pavaduotojos atleidimo iš tarnybos ir prastovos paskelbimo prieštarauja Įstatymo reikalavimams.
Šioje byloje teismas dar kartą atkreipė dėmesį į tai, kad valstybės institucijos vadovui yra taikomi aukštesni veiklos ir atsakomybės standartai, o visuomenė turi pagrįstų lūkesčių, jog valstybės institucijos vadovai yra ne tik aukštesnės profesinės kvalifikacijos, bet ir veikia laikydamiesi aukštesnių moralės ir tarnybinės etikos principų. Į tai VPT vadovas, teismo nuomone, turėjo atsižvelgti vertindamas jo veikloje iškilusį interesų konfliktą ir galinčias kilti abejones dėl jo šališkumo priimant atitinkamus tarnybinius sprendimus.
Tačiau teismas panaikino VTEK sprendimo dalį, kuria buvo konstatuota, kad Ž. Plytnikas privalėjo privačių interesų deklaracijoje, kaip interesų konfliktą jam keliančią aplinkybę, nurodyti faktą, jog su buvusia savo pavaduotoja yra privataus ginčo santykiuose.

Susiję rašiniai:
lzinios.lt: Jurga Tvaskienė, 2013 05 17, „Ž.Plytnikas prieš urėdus: dvikova be nugalėtojų“
verslaspolitika.lt: Gintautas Kniukšta, Jolanta Tamašauskienė, 2012 07 02, „Išdavystė už pinigus. Ar išsaugosime valstybės turtą? Už kiek bus parduotas generalinis miškų urėdas?“
 

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2014 10 24
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai