Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2014 m. lapkričio 4 d.

LVAT: Viešųjų pirkimų tarnybos vadovo veiksmai dėl privataus pobūdžio ginčo buvo veikiami interesų konflikto (atnaujinta)


Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas 2014 m. spalio 22 d. galutine ir neskundžiama nutartimi paliko galioti Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) 2013 m. gegužės 28 d. sprendimą, kad Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) direktorius Žydrūnas Plytnikas, būdamas privataus pobūdžio konflikte su savo buvusia pavaduotoja, tačiau priiminėdamas tarnybinius sprendimus dėl jos tėvo vadovaujamos Generalinės miškų urėdijos ir dėl VPT pozicijos teisme nagrinėjant bylą dėl šios tarnautojos atleidimo iš tarnybos, prastovos paskelbimo bei jos tarnybos eigos, pažeidė Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo (Įstatymas) reikalavimus, įpareigojančius vengti interesų konflikto ir nusišalinti jam iškilus (3 straipsnio 1 dalies 1, 2 punktai, 11 straipsnio 1 ir 2 dalys).
Teismo nuomone, vykstant buvusios VPT vadovo pavaduotojos inicijuotam teisminiam ginčui dėl šmeižto tikėtina, kad Ž. Plytnikas turėjo neigiamą nusistatymą jos atžvilgiu, neigiamą subjektyvų požiūrį, buvo suinteresuotas savo privačiais interesais – baudžiamosios bylos, kurioje buvo kaltinamas šmeižimu, baigtimi.
Teisėjų kolegijos vertinimu, VTEK nustatytos aplinkybės patvirtina, kad kilus privataus pobūdžio į teisminį išsivysčiusiam ginčui tarp Ž. Plytniko ir buvusios jo pavaduotojos – generalinio miškų urėdo dukters, VPT vadovas, pagal jam tarnybines funkcijas kilus būtinybei spręsti klausimus, susijusius su Generaline miškų urėdija, savo tarnybines pareigas atliko netinkamai, nes nenusišalino nuo šių klausimų sprendimo. Ž. Plytnikas prašė pateikti duomenis, nesudarinėti sutarčių, pasirašė VPT raštą Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybai (FNTT), nors tai kėlė abejonių dėl egzistuojančio interesų konflikto ir jo šališkumo. Tokį vertinimą pagrindžia ir faktas, kad nors darbo grupė tyrimui dėl Generalinės miškų urėdijos sutarčių sudaryta VPT direktoriaus pavaduotojos, Ž. Plytnikui tyrime nedalyvaujant, tačiau atsakymą FNTT teikė būtent VPT vadovas ir nuo šio klausimo jis nenusišalino.
Teismas sutiko ir su VTEK vertinimu, kad Ž. Plytniko elgesys priiminėjant sprendimus dėl VPT pozicijos teisme nagrinėjant bylą dėl buvusios jo pavaduotojos atleidimo iš tarnybos ir prastovos paskelbimo prieštarauja Įstatymo reikalavimams.
Šioje byloje teismas dar kartą atkreipė dėmesį į tai, kad valstybės institucijos vadovui yra taikomi aukštesni veiklos ir atsakomybės standartai, o visuomenė turi pagrįstų lūkesčių, jog valstybės institucijos vadovai yra ne tik aukštesnės profesinės kvalifikacijos, bet ir veikia laikydamiesi aukštesnių moralės ir tarnybinės etikos principų. Į tai VPT vadovas, teismo nuomone, turėjo atsižvelgti vertindamas jo veikloje iškilusį interesų konfliktą ir galinčias kilti abejones dėl jo šališkumo priimant atitinkamus tarnybinius sprendimus.
Kaip 2014 11 03 d. rašė „Alfa“savaitė“, Seime yra daug patenkintų sprendimu atleisti Ž.Plytniką iš VPT. „Sveika ir tarnybai, kad iš tikrųjų pakeitimai įvyktų. Atrodydavo, gal ir keista, kad viena įmonė kažkodėl proteguojama labiau, arba raštai – mažiau reaguojama į juos yra. Jo dirbamoje kompanijoje buvo tam tikrų žmonių, kurie turėjo ryšių su tam tikromis advokatų kontoromis, kurios gindavo vienus ar kitus verslininkus, ir tokių kartais įdomių sutapimų būdavo“,- sako Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas Remigijus Žemaitaitis.


Susijusi informacija:

Informacija iš Lietuvos korupcijos žemėlapio 2014 (žiūrėti čia).

Balsas.lt: Seimo Krikščionių partijos frakcija prašo ištirti VPT vadovo veiksmus, 2012 07 10
http://orai.balsas.lt/naujiena/608202/seimo-krikscioniu-partijos-frakcija-praso-istirti-vpt-vadovo-veiksmus


alfa.lt: Tomas Dapkus, Kur galima neteisėtai įgyti slaptą informaciją apie viešuosius pirkimus? 2012 09 25 http://www.alfa.lt/straipsnis/15057834/Kur.galima.neteisetai.isigyti.slapta.informacija.apie.viesuosius.pirkimus.=2012-09-25_07-00/


„Respublika“, Valdas Kvedaras, Ž.Plytniką ėda korupcija, Valdas Kvedaras, 2011 12 29 (skaityti čia).

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2014 11 04
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai