Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2014 m. lapkričio 25 d.

Žuvusiems atminti – ąžuoliukų alėja


„Radviliškio naujienos“, Aušra Laurinkienė, 2014 11 21

Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet, trečiąjį lapkričio sekmadienį minint Pasaulinę dieną žuvusiems eismo įvykiuose atminti, Radviliškio rajone pratęsta išskirtinė tradicija.
Prie Radviliškio girininkijos žuvusiųjų atminimui sodinti ąžuoliukai, uždegtos žvakės. Renginio organizatoriai: Radviliškio rajono savivaldybė, Radviliškio rajono policijos komisariatas ir Radviliškio miškų urėdija, tikisi, kad jau penktus metus sodinama ąžuoliukų alėja atkreips visuomenės dėmesį į kiekvieno asmeninę atsakomybę už savo elgesį kelyje, Kelių eismo taisyklių laikymąsi, kad būtų išvengta beprasmių aukų.

Pasodinti septyni ąžuoliukai
Į Radviliškio rajono savivaldybės, miesto seniūnijos, Radviliškio rajono urėdijos ir Radviliškio rajono policijos komisariato kvietimą ateiti ir pasodinti ąžuoliuką, priminsiantį savo artimą žmogų, žuvusį eismo įvykyje, šiemet vėl atsiliepė brangiausių žmonių avarijose netekę radviliškiečiai. Šiemet ąžuoliukų alėją papildė septyni nauji medeliai. Braukdami ašaras žmonės sako visuomet prisiminsiantys, kuris ąžuoliukas alėjoje yra skirtas būtent artimam asmeniui, žuvusiam kelyje.
Medelių sodinimą bei šios akcijos prasmę pabrėžė ir Radviliškio parapijos Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčios klebonas, dekanas, monsinjoras Gintas Sakavičius, pašventinęs medelius.

Svarbu nepamiršti ir pareigų
Trečiąjį lapkričio sekmadienį minėtos akcijos iniciatorių ir rėmėjų dėka kiekvienas iškeliavęs Anapilin yra įamžinamas ąžuoliuku, kuris, laikui bėgant, virs tikru ąžuolu, visoms pasaulio tautoms simobolizuojančiu tvirtumą, stiprybę ir išmintį.
Radviliškio rajono policijos komisariato informacija rodo, kad nuo praėjusių metų lapkričio trečiojo sekmadienio iki praėjusio sekmadienio Radviliškio rajono keliuose žuvo septyni žmonės. Visoje šalyje šie skaičiai yra keliasdešimt kartų didesni.
Minint šią dieną, institucijų, besirūpinančių eismo saugumu, atstovai kreipiasi į visus eismo dalyvius, norėdami priminti, kad išmanydami savo teises nepamirštume ir pareigų bei elemetarių žmogiškųjų savybių, tokių kaip atsakingumas, mandagumas, atidumas. Nes būtent jos kartu su visais priimamais teisės aktais gali išgelbėti ne vieną gyvybę.

Norėtųsi daugiau pagarbos kelyje
Ąžuoliukų sodinime dalyvavęs Radviliškio rajono savivaldybės meras Darius Brazys akcentavo, kad kiekvienais metais į eismo saugumą kreipiamas vis didesnis dėmesys, ir viliasi, kad galbūt ateis diena, kai šioje ąžuoliukų giraitėje nereikės sodinti medelių.
„Ši diena – ne tik susikaupimo ir tylaus pagerbimo diena, bet ir galimybė įvertinti žmogaus gyvybės svarbą, pasirūpinti savo ir šalia esančiųjų saugumu. Gaila, bet kasmet tų ąžuoliukų čia vis tenka pasodinti. Norėtųsi, kad būtų daugiau pagarbos vienas kitam kelyje, kad vienas kitą labiau matytume, bandytume atkreipti dėmesį atšvaitais ar kitomis saugos priemonėmis stengtumėmės išvengti nelaimių. Kiekviena nelaimė yra nelaimė ne tik tiems, kurie pateko į įvykį, bet ir jų šeimos nariams, artimiesiems“, - sako rajono meras.

Mandagumas gali išgelbėti ne vieną gyvybę
Radviliškio miškų urėdas Juozas Eismontas pasakoja, kad 2010 metais sodinti pradėta ąžuoliukų alėja – buvusio Radviliškio rajono policijos komisaro Alvydo Lideikio idėja: „Suradome tinkamą vietą, kad visiems būtų arčiau ateiti. Iš pradžių pasodinome kelis, o dabar, kaip matote, čia – jau visa alėja. Ąžuoliukus mes dovanojame – jie išauginti urėdijos medelyne. Radviliškio girininkija juos prižiūri, puoselėja“.
Radviliškio rajono policijos komisariato viršininkas Saulius Baltakis sako, kad žmonės, vairuodami padidinto pavojaus šaltinį – automobilį, turėtų nors kelioms sekundėms susimąstyti apie tai, kad mandagumas, atsargumas kelyje išties nieko nekainuoja, tačiau gali išgelbėti ne vieną gyvybę.

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2014 11 25
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai