Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2014 m. gruodžio 3 d.

Kalėdos jau keliauja, o eglės dar neapsirengusios

„Vakaro žinių“ priedas „Geras“, Sidas AKSOMAITIS, Dalia BYČIENĖ, Darius ČIUŽAUSKAS, Jaunius POCIUS, Edita SIAVRIS, Olava STRIKULIENĖ, 2014 11 29

ALYTUS. Miestas Kalėdų nuotaikai sukurti šiemet yra numatęs išleisti 80 tūkst. litų. Numatoma papuošti ir apšviesti gatvių stovus, svarbiausius kultūrinius pastatus - rotušę, teatrą. Sidabrinę eglę miestui dovanoja vienas alytiškis. Eglė Rotušės aikštėje pastatyta jau lapkričio 28 d., o įžiebimo šventė numatyta po savaitės - gruodžio 5 d. Šventinę nuotaiką kurs vietos meno kolektyvai.

ANYKŠČIAI. Savivaldybė lėšų Kalėdų renginiams atskirai nėra numačiusi. Eglę, kuri bus puošiama aikštėje prie Kultūros centro, pažadėjo dovanoti Anykščių miškų urėdija. Jos įžiebimo ceremonija gruodžio 12-ąją bus kukli: kol miestelėnai lauks atvykstančio Kalėdų Senelio, vietos kolektyvai parodys spektaklį „Krištolinės gėlės“. Dar prie eglutės susiburti anykštėnai galės gruodžio 21 d., kai vyks saldaturgiu vadinama saldumynų mugė.

BIRŠTONAS. Eglės įžiebimas Birštone vyks gruodžio 6 dieną, čia „Caritas“ organizacija dalins arbatą, meduolius, vaikams atšvaitus. Pagrindinė kurorto eglė bus karkasinė - dirbtinė, kita eglė J.Basanavičiaus aikštėje bus gyva, kurią Birštonas gavo dovanų iš verslininko. Viso mėnesio šventiniai renginiai ir miesto papuošimas atsieis apie 75 tūkst. litų.

BIRŽAI.
Nuo gruodžio 12-osios biržiečius džiuginsianti žaliaskarė dar neišrinkta, tačiau jau aišku, kad ji bus arba iš parko, arba iš miško. Kadangi eglė puošiama prie bažnyčios, čia triukšmingų renginių advento laikotarpiu nebus. Savivaldybė išlaidų Kalėdų renginiams atskirai nėra numačiusi, dauguma jų vyks Kultūros centre.

DRUSKININKAI. Miestui nereikia sukti galvos, iš kur gauti Kalėdų eglę - ji jau 30 metų auga miesto centre, Pramogų parke. Eglei išgražinti kasmet reikia vis daugiau žaislų, nes kasmet ji pastypsta maždaug pusę metro. Šiemet eglė turėtų siekti daugiau kaip 25 metrus. Eglės įžiebimo šventė numatyta gruodžio 6 d. Kalėdų nuotaika į Druskininkus ateina 2 kartus. Gruodžio 11 d. Gydyklų parke prie žiemą neveikiančio muzikinių spalvų fontano trečią kartą nušvis visas Kalėdų eglučių parkas.

GARGŽDAI.
Šventiniam papuošimui planuojama išleisti iki 50 tūkst. litų. Mieste bus pastatyta natūrali eglutė, kuri sužibs gruodžio 4-ąją.

IGNALINA.
Gyventojus ir šiemet džiugins iš Ceikinių kaimo atvežta žaliaskarė: Anastazija ir Ramutis Nakroševičiai savo sodybos alėjos egles miestui dovanoja jau ketvirtus metus. Gruodžio 12-ąją, įžiebiant skarotąją pagrindinėje miesto aikštėje, miestelėnai čia pat stebės teatro pasirodymą.

JONAVA.
Gruodžio 3-iąją sužibsianti savivaldybės pagrindinė eglutė jau puošiama Sąjūdžio aikštėje. Jonaviškių eglę puošia Jolanta Šmidtienė, puošybai pasirinkusi šerkšno ir pynimo elementus. Be to, ties trimis pagrindiniais žiedais, įvažiuojant į miestą, svečius pasitiks šerkšnu papuošti, švytintys medeliai. Jonava papuošta už 20 tūkst. Lt. Eglutę dykai atvežė ir pastatė viena bendrovė ir ūkininkas Ramūnas Mačiulis.

JONIŠKIS. O štai joniškiečiams nesopa galvos dėl šventinės eglės paieškų - gruodžio 3-iąją jie, klausydami tikro garso koncerto, įžiebs žaliaskarę, augančią prie Joniškio kultūros centro. Žemaičių gatvėje, vedančioje kultūros centro link, įvairios Joniškio organizacijos papuoš 17 nedidelių eglučių, o pagrindinės eglės įžiebimo šventė kainuos apie 1,5 tūkst. litų.

JURBARKAS.
Šventėms užteks iki 20 tūkst. litų. Eglutę padovanojo Seredžiaus miestelio gyventojai Birutė ir Romas Naunčikai. Jos įžiebimas numatytas gruodžio 12 d.

KAIŠIADORYS.
Eglė, kaip ir kasmet, bus nenukirsta, bet gyvas medis, augantis aikštėje, netoli bažnyčios. Eglė bus įžiebta gruodžio 8 d.

KALVARIJA. Centre Kalėdų eglė bus įžiebta gruodžio 4 d. Išlaki eglė bus atvežta iš Sangrūdos globos namų kiemo. Savivaldybė nenumato išlaidauti. Šventę pagyvins vietos saviveiklos kolektyvų pasirodymai.

KAZLŲ RŪDA. Šiemet miestelis sulaukė daug gyventojų pasiūlymų padovanoti eglę. Pasirinkimą nulems jau turimų papuošalų kiekis ir girliandų ilgis. Eglės įžiebimo šventė numatyta gruodžio 6 d. Tą pačią dieną nušvis ir miesto medžiai. Juos puoš mokiniai.

KAUNAS

Pagrindinė kalėdinė eglė, įsižiebusi lapkričio 29 dieną, šeštadienį Rotušės aikštėje, bei visi papuošimai yra pagaminti iš beveik 300 tūkstančių plastikinių baltų vienkartinių indelių. Eglutė, anot ją sukūrusios Kauno menininkės, Tekstilininkų ir dailininkų gildijos vadovės Jolantos Šmidtienės, vadinasi „Debesų taku“. Dalį indelių suaukojo žmonės, dalį kūrėja pirko ar tiesiog surinko panaudotus. Prie šio kalėdinio „Debesų taku“ stebuklo plušėjo ne tik J.Šmidtienė, bet ir visa komanda - gildijos nariai, šeši skulptoriai ir 30 savanorių.

Pernai J.Šmidtienė buvo sukūrusi iš plastikinių virvių numegztą eglę, o dar anksčiau - smaragdinę, iš žalsvų butelių.

Dar viena kalėdinė eglė bus papuošta Vytauto Didžiojo universiteto skverelyje. Studentai, kaip ir kasmet, puoš ne nukirstą, bet gyvą, prie universiteto visus metus žaliuojančią eglę.

Kalėdų šventė neapsieis ir be jau 25 metus Kauno rotušėje organizuojamo kalėdinio labdaros pokylio. Jo metu paaukoti pinigai bus skirti šeimoms, auginančioms neįgalius vaikus. O Kauno savivaldybės pastato vestibiulyje vyks neįgaliųjų tautodailininkų kalėdinė mugė. Skulptorius Adolfas Teresius, kaip ir kasmet, pastatys prie Arkikatedros-bazilikos savo sukurtą ąžuolinę prakartėlę.

KELMĖ. Kalėdų eglė tradiciškai bus įžiebta prie Kultūros centro, o jos įžiebimo ceremonija numatyta gruodžio 5-ąją. Kelmiškiai šiemet puoš žaliaskarę, kurios kamienas pagamintas iš plieninio karkaso ir padengtas gyvomis eglių šakomis su moksleivių pagamintais žaislais - šiai eglei pagaminti ir papuošti skirta 15 tūkst. litų.

KĖDAINIAI.
Šiemet miestiečius nustebins karkasinė eglė, stovėsianti Didžiosios rinkos aikštėje. Prie karkaso bus pritvirtinti tikri papuošti eglišakiai. Eglė bus įžiebta gruodžio 12 d.

KLAIPĖDA. Su gerumo vėtrungės ženklu kalėdines bei naujametines šventes pasitinkantis uostamiestis joms išleis per 524 tūkstančius litų. 20 metrų aukščio dirbtinė eglutė kainuos 77 tūkst. litų. Sužibs ji gruodžio 6-ąją.

KRETINGA.
Natūralią žaliaskarę tradiciškai padovanos Kretingos miškų urėdija. O jos įžiebimo šventei gruodžio 6-ąją ir miesto papuošimui iš biudžeto bus skirta 22 tūkst. litų.

KUPIŠKIS.
Rajonas septintus metus gyvena „krizės režimu“, todėl bus pasitenkinta pastačius Lauryno Stuokos-Gucevičiaus aikštėje kupiškėno dovanotą eglę, o Kalėdų laikotarpis bus kuklus, be fejerverkų. Žaliaskarė bus įžiebta gruodžio 5 d.

LAZDIJAI.
Gruodžio 5 d. Nepriklausomybės aikštėje suspindėsianti eglė 30 metų augo Lazdijų kaimo gyventojo kieme. Gyventojų dovanotomis eglėmis Lazdijai puošiasi jau 15 metų.

MARIJAMPOLĖ

Čia šiemet pirmą kartą papuošta dekoratyvinė eglė. Eglė Marijampolės aikštėje sumontuota ir papuošta praėjusį antradienį, o įžiebta buvo šeštadienį 17 val. Gyvomis eglės šakomis apkaišytą 12 metrų eglės formos karkasą puošia kelių spalvų šviesą atspindintys atšvaitai. Kaip eglė nušvis, kol kas tik spėjama, niekur tokios eglės dar nebuvo.

Sutemus eglę apšvies 4 galingi prožektoriai, kurių šviesoje atšvaitai turėtų mirgėti lyg švieselės. Atšvaitų ant eglės pakabinta 2760, tiek, kiek Marijampolės savivaldybės mokyklose mokosi 1-5 klasių mokinių. Trijų karalių dieną eglutė bus išmontuota, o nuo jos nuimti atšvaitai išdalyti tiems, kam jie ir skirti - mokiniams. Dėl atšvaitų eglė pavadinta saugiausia Lietuvos egle. Idėją Marijampolės savivaldybei pasiūlė bei eglės pastatymo ir puošimo išlaidas prisiėmė tarptautinė autobusų kompanija „Ecolines“.

MAŽEIKIAI. Gyventojai gruodžio 5-ąją laukiami pagrindinės miesto eglės įžiebimo ceremonijoje Šv.Pranciškaus Asyžiečio aikštėje prie Kultūros centro - čia koncertuos Romas Dambrauskas ir kiti atlikėjai, šventėje dalyvaus Kalėdų personažai, į dangų kils fejerverkai. Šventė ir miesto papuošimas kainuos apie 70 tūkst. litų.

MOLĖTAI. Molėtiškiai kalėdiniu laikotarpiu nebus itin linksminami: Kultūros centras iš metų renginių biudžeto 2014-ųjų pabaigtuvėms yra skyręs apie 7 tūkst. litų. Pagrindiniai prieššventiniai renginiai - koncertai, vaidinimai, bendruomenės dovanų mugė - vyks eglutės įžiebimo dieną, gruodžio 12-ąją. Ir molėtiškiams nereikia sukti galvų, iš kur gabentis eglę, nes Jaunimo aikštėje kasmet puošiama gyva.

NAUJOJI AKMENĖ. Geros valios žmonių dovanota Kalėdų eglė prie Kultūros centro šventinėmis spalvomis sužibės taip pat gruodžio 5-ąją. Šventės bendruomenei kainuos 10 tūkst. litų.

NERINGA
. Kalėdų sutikimas kainuos iki 50 tūkst. litų. Nidoje bus papuošta vietos miške išsirinkta ir nukirsta eglutė. Ji sužibs gruodžio 11 d.

PAGĖGIAI. Miestui papuošti bus skirta apie 10 tūkst. litų. Eglutę tradiciškai dovanos vietos girininkija, o gyventojus žaliaskarė džiugins nuo gruodžio 5 d.

PAKRUOJIS.
Pakruojiškiai šiemet planuoja puošti dvi gyventojų dovanotas egles: pagrindinę - Vienybės aikštėje, o kitą - Nepriklausomybės skverelyje. Į eglės įžiebimo šventę Vienybės aikštėje Pakruojo miesto gyventojai rinksis gruodžio 11 d.

PALANGA. Šventiniam papuošimui ir renginiams išleis apie 200 tūkst. litų. Kurortas tikisi, kad ne tik palangiškiai, bet ir visa Lietuva atvyks pasižiūrėti įspūdingos 12 metrų aukščio eglutės-Kalėdų Senelio, kuri įžiebiama šiandien.

PANEVĖŽYS. Šiemet valdžia neapsijuokė: „Rožyno“ gyventojos Irenos Čepurnienės dovanota eglė Laisvės aikštėje jau stovi ir, atrodo, nebus tokia sukrypusi kaip pernai. Jai, aikštei ir prieigoms papuošti savivaldybė šiemet skyrė 65 tūkst. litų. Dar 10 tūkst. litų savivaldybei kainuos jau ateinantį penktadienį numatyta eglės įžiebimo ceremonija ir fejerverkai. Prie eglės ketinama pastatyti Kalėdų Senelio pašto namelį, Betliejų, taip pat nedidelę sceną. Šių metų naujovė - aikštėje atsiras eglučių alėja, kurioje išsirikiuos 60 papuoštų žaliaskarių. Tačiau triukšmingiausias gruodžio renginys prie eglės numatytas gruodžio 13 d., kai vyks didžiulis koncertas, priminsiantis, kad Panevėžys šiemet buvo kultūros sostinė.

PASVALYS.
Komisijos išrinkta gyventojo dovanota sidabrinė eglė bus atvežta ir papuošta šią savaitę, o įžiebta, skirtingai nei kiti miestai, ne vakare, o ryte, t.y. ateinantį penktadienį 7.40 val. Pernai eglei pirkta papuošalų už 4 tūkst. litų, šiemet jų atsargos atnaujintos maždaug už 3 tūkst. Tačiau kiek litų skirta šventiniams renginiams, paaiškės tik kitą savaitę. Aišku tik tiek, kad į daugumą Kultūros centre vyksiančių koncertų pasvaliečiams teks pirkti bilietus.

PLUNGĖ. Gražiausių metų švenčių pasitikimas nekainuos nė cento. Eglute, jos papuošimu bei įžiebimo ceremonija gruodžio 5-ąją pasirūpins jubiliejų švenčianti bendrovė „Plungės kooperatinė prekyba“.

PRIENAI.
Eglė bus įžiebta Laisvės aikštėje tik gruodžio 12-ąją, todėl Prienų seniūnija dar ieškojo tinkamiausio medžio, kurį dovanojo prieniškiai.

RADVILIŠKIS.
Miesto papuošimams ir miesto centrinėje aikštėje augančios eglės įžiebimo šventei, kuri vyko gruodžio 1-ąją, skirta 45 tūkst. litų. Radviliškio gatves tradiciškai puoš stilizuoti kalėdiniai burbulai, centrinėse miesto gatvėse švenčių dvasią skleis nauji žibintai.

RASEINIAI.
Kalėdinė eglutė, stovėsianti Žemaičio aikštėje, prie savivaldybės, bus įžiebta gruodžio 8 d. Dar ieškoma pačios tinkamiausios eglės, tačiau ją, kaip ir kasmet, dovanos raseiniškiai, patys siūlantys Raseinių miesto seniūnijai savo kiemuose augančias egles.

RIETAVAS. Savivaldybė šventėms išleis 2-3 tūkst. litų, likusius 15-20 tūkst. litų skirs įvairūs rėmėjai. Rietaviškiai puoš miesto centrinėje aikštėje augančią eglę, o įžiebs ją gruodžio 6 d.

ROKIŠKIS. Eglės įžiebimas numatytas gruodžio 11 d. Eglė bus atvežta iš Panemunėlio geležinkelio stoties, o „Rokiškio komunalininkas“ ją, kaip ir pernai, papuoš senais žaisliukais. Pasak miesto seniūno Arūno Krasausko, kiek kainuos renginiai - paslaptis, nes dabar tebevyksta viešieji pirkimai.

SKUODAS.
Šventiniam miesto papuošimui išleis apie 10 tūkst. litų. Aukštą ir natūralią eglutę parūpins vietos seniūnas, o įžiebta ji bus gruodžio 15 d.

ŠAKIAI.
Bus puošiamos 3 mieste augančios eglės. Pagrindinė - apie 20 metų prie savivaldybės auganti eglė. Eglutės įžiebimas numatomas gruodžio 12 d.

ŠALČININKAI.
Čia eglės įžiebimo šventė - gruodžio 5 dieną, kartu bus paminėta ir centrinės miesto aikštės rekonstrukcijos pabaiga. Eglė Šalčininkuose bus karkasinė. Pasiruošimas šventėms kainuos ne daugiau nei 20 tūkst. litų.

ŠIAULIAI. Pagrindiniu Kalėdų švenčių simboliu tapsianti apie 14 metrų aukščio eglė Prisikėlimo aikštėje bus įžiebta gruodžio 5-ąją, po šventinę eglę bus papuošta ir Rėkyvos seniūnijoje, aikštėje prie Šiaurės Lietuvos kolegijos, Vilniaus gatvės pėsčiųjų bulvaro pradžioje bei Medelyno seniūnijoje. Joms pastatyti ir papuošti iš miesto biudžeto skirta apie 25 tūkst. litų.

ŠILALĖ. Miestas bus papuoštas už maždaug 10 tūkst. litų. Į šią sumą įtraukta ir iš eglišakių surinktos eglutės kaina. Jos įžiebimas - gruodžio 6 d.

ŠILUTĖ.
Miestui papuošti ir šventėms pasitikti bus išleista 15-18 tūkst. litų. Rajono miškuose užaugusią eglutę pamario sostinei tradiciškai dovanos vietos miškininkai. Ji bus įžiebta gruodžio 12 d.

ŠIRVINTOS.
Širvintiškius kalėdinis renginys aplankys gruodžio 12 dieną. Savivaldybė skyrė pinigų naujiems eglės žaisliukams, o žaliaskarė bus nupirkta iš vietinio gyventojo. Šventinis pasirengimas atsieis apie 6 tūkst. litų.

ŠVENČIONYS.
Lapkričio 29-ąją, Kalėdų eglės įžiebimo koncerto metu buvo tiesiogiai susijungta su TV3 projektu „Išsipildymo akcija“ - Švenčionys sveikinosi su visais Lietuvos žmonėmis ir ragino aukoti likimo nuskriaustiems vaikams, kartu buvo įžiebta Kalėdų eglė, kuri tradiciškai Švenčionyse atvežama iš miško.

TAURAGĖ.
Šventiniam papuošimui bus išleista apie 22 tūkst. litų. Šeštadienį sužibusią eglutę padovanojo tauragiškė Elzė Mirbakienė.

TELŠIAI. Pagrindinės eglės įžiebimo ceremonija Turgaus aikštėje vyko lapkričio 29-ąją, jos metu buvo renkamos aukos remtiniems vaikams, o gruodžio 19-ąją telšiškiai eglutę prie simbolinio Kūčių stalo įžiebs ir Katedros aikštėje. Eglutė Žemaitijos sostinėje bus papuošta ir prie Švč.Mergelės Marijos dangun ėmimo bažnyčios, o dar viena girliandomis papuošta žaliaskarė ant specialios prieplaukos jau stovi Masčio ežere - visi šventiniai akcentai telšiškiams kainuos ne mažiau kaip 20 tūkst. litų.

TRAKAI.
Trakų rajono savivaldybė šįmet šventėms pinigų negailės, vien eglė kainuos apie 30 tūkst. litų. Konstrukcinės eglės įžiebimas - gruodžio 5 dieną, Trakuose atgis gatvės - jos bus papuoštos senovinių žibintų dekoracijomis.

UKMERGĖ.
Kalėdų eglės įžiebimo šventė prasidės gruodžio 12 dieną. Prie eglės vyks teatralizuotas įžiebimo momentas, koncertuos grupė „Dar“, šventę vainikuos fejerverkas. Bus papuoštas ir centrinis miesto tiltas per Šventąją. Eglei papuošti ir šventiniam renginiui skirta 20 tūkst. litų.

UTENA. Utenio aikštėje gruodžio 5 d. šurmuliuos Kalėdų miestelis, drieksis eglučių alėja, uteniškiai klausysis Deivio ir Renatos koncerto, žiūrės Klaipėdos pilies teatro trupės spektaklį „Versalio sodai“. Šiems renginiams ir eglutės puošybai atnaujinti miesto valdžia šiemet skyrė panašiai tiek, kiek pernai, - apie 30 tūkst. litų. Eglės savivaldybei pirkti nereikėjo, nes dar rugsėjo mėnesį savo valdose augusią gražuolę pasiūlė vienas miesto gyventojas.

VARĖNA.
Žmonių dovanota eglutė Kalėdų laukti pradėjo viena pirmųjų Lietuvoje. Miesto aikštėje ji pastatyta praėjusį antradienį. Eglę numatoma papuošti gruodžio 8 d., o įžiebti gruodžio 12 d.

VILKAVIŠKIS. Kalėdų eglė šiemet keičia vietą. Dėl miesto centre vykdomų rekonstrukcijos darbų ji persikels prie Kultūros centro. Eglė nušvis gruodžio 4 d.

VILNIUS

Sostinėje pakvipo Kalėdomis jau šeštadienį, lapkričio 29-ąją, - 19.30 val. Katedros aikštėje buvo įžiebta Kalėdų eglė. Žaliaskarė skirta M.K.Čiurlionio 140-osioms gimimo metinėms, o vilniečiams, laukiantiems eglės įžiebimo momento, nuobodžiauti neteko - pasirodymą, kuriame netruko šviesos ir akrobatikos elementų, surengė Italijos trupė „KitonB“.

Nuo gruodžio 1 iki sausio 11 dienos sostinės Katedros ir Rotušės aikštėse įkurdintuose Kalėdų miesteliuose lankytojai galės įsigyti skanumynų, suvenyrų ir kitų neatsiejamų Kalėdų atributų. Nuo gruodžio 5 dienos Bernardinų sodas džiugins šviesos projekcijomis, taip pat karusele, kuri veiks savaitgaliais.

Vilniečiai, jau pamėgę 3D pasakas Katedros aikštėje, ir šiemet galės pamatyti šių demonstracijas. 3D pasakas bus galima išvysti nuo gruodžio 25 iki 31 dienos 17, 18.15 ir 20 val.

VISAGINAS.
Visagino savivaldybė prieššventiniu laikotarpiu irgi pinigais nesišvaistė. Sodo sklype užaugusią eglę, kuri bus pastatyta pėsčiųjų alėjoje prie „Aukštaitijos“ viešbučio, dovanojo miesto gyventojas. Savivaldybė nesamdė eglei puošti profesionalių puošėjų ir žada pasitenkinti pernykščiais žaislais. Įžiebimo dieną, gruodžio 12-ąją, prie eglutės vyks neformalių ugdymo įstaigų mugė, moksleivių pramoginė programa, pasibaigsianti fejerverku. Visa tai savivaldybei kainuos 5 tūkst. litų.

ZARASAI.
Zarasiškiai numatė, kad jiems Kalėdų laikotarpis kainuos apie 27 tūkst. litų. Daugiau nei pusė šių lėšų, 14 tūkst. litų, skirta eglutei papuošti ir iliuminacijų, kurios spindės pagrindinėse gatvėse, nuomai. Likusi dalis - vietos kolektyvų koncertams. Eglutė sužibs gruodžio 5 d.

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2014 12 03
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai