Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2014 m. gruodžio 3 d.

AMEPS duomenys - pirmo 2015 m. pusmečio aukcionuose nupirkta tik 67 % pasiūlytos apvaliosios medienos iš valstybinių miškų

Šių metų gruodžio 3 d. AMEPS paskelbti 2015 m. I pusmečio medienos aukciono rezultatai parodė, kad apvaliosios medienos perdirbėjai vėl nenupirko visos pasiūlytos apvaliosios medienos. Nenupirkta 33 % pasiūlytos apvaliosios medienos: pjautinųjų pušies – 7 %, eglės – 10 %, plokščių ir malkinės medienos – 65 %, popiermedžių – 65 %, kirtimo atliekų – 67 %. Šešios VĮ miškų urėdijos prekybos mediena taisyklių nustatyta tvarka organizuos pakartotinius pusmetinius aukcionus medienai parduoti.

Aukciono rezultatai rodo, kad ženkliai mažėja popiermedžių, plokščių ir malkinės medienos kainos, vidutiniškai – apie 11-12 %. Sistemoje registruota per 900 pirkėjų, 2015 m. I pusmečio aukcione registruota per 1300 pasiūlymų dalyvauti aukcionuose.  „Statistiko rodo, kad medienos rinkoje yra pakankamai ir visi kas nori – apsirūpina. Nėra pavojaus, kad jos nepakaks iki 2015 metų pabaigos. Privalome toliau siekti darnaus išteklių naudojimo: kuo mažiau eksportuoti ir kuo daugiau perdirbti vietoje“, – sako generalinis miškų urėdas Rimantas Prūsaitis.

Lietuvos medienos perdirbėjams siūloma sudaryti su miškų urėdijomis ilgalaikes sutartis, kaip pastovų medienos tiekimo garantą. Šis žaliavos užsitikrinimo būdas atitinka ES ir Lietuvos teisės aktus.
Miškų urėdijos 2014 m. yra sudariusios ilgalaikių sutarčių 1,8 mln. ktm medienos kiekiui, todėl teigti, kad vidaus rinka visiškai nėra apsaugota nuo žaliavos eksporto yra netikslu. Pavyzdžiui, įmonės, sudariusios ilgalaikes sutartis su miškų urėdijomis, užsitikrina ilgalaikį medienos tiekimą 10 – čiai metų už aukcione nustatytą kainą. Privačių miškų savininkai negali pasiūlyti tokių garantijų, todėl medieną parduoda tam, kas pasiūlo didesnę kainą.
Aplinkos ministerijos ir Generalinės miškų urėdijos pastangomis miškų urėdijų medienos pardavimai įmonėms, eksportuojančioms medieną, per dešimtmetį sumažėjo beveik dvigubai. Tačiau ir toliau siekiama imtis visų teisiškai įmanomų priemonių, kad apvaliąja žaliavine mediena apsirūpintų Lietuvos perdirbėjai, o ne eksportuotojai.

GMU info, 2014-12-03 d.

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2014 12 03
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai