Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2014 m. gruodžio 16 d.

Baigiantis metams – susitikimas su žurnalistais

Spaudos konferencijoje dalyvavo Aplinkos ministerijos Miškų departamento direktorius dr. Valdas Vaičiūnas, Valstybinės miškų tarnybos vadovas dr. Paulius Zolubas ir generalinis miškų urėdas. Anot dr. R.Prūsaičio, toks būdas bendrauti su žiniasklaida pasirinktas tam, kad ji vertintų tarnybas tokias, kokios jos yra.
Klausiami apie prioritetinius ateinančių metų veiklos uždavinius, V.Vaičiūnas ir P.Zolubas akcentavo perėjimą prie nepertraukiamos miškotvarkos, kurios iniciatorė buvo Valstybinė miškų tarnyba. R.Prūsaitis minėjo miškų urėdijų veiklos efektyvumo didinimą, startavusios integruotos miškų ūkio veiklos apskaitos informacinės sistemos diegimą ir niekaip per biržą neįsibėgėjančius biokuro pardavimus. Paklaustas apie Specialiųjų tyrimų tarnybos išvadas apie Generalinės miškų urėdijos prie AM veiklos sričių korupcijos riziką, generalinis miškų urėdas sutiko, kad prevencijos korupcijai nepakanka ir užsiminė apie planus steigti mobilią grupę Miško resursų ir prekybos mediena skyriuje.
V.Vaičiūnas išsamiai aptarė Aplinkos ministerijos parengtus Miškų įstatymo pakeitimus dėl miškų priskyrimo miškų grupėms proceso, naujos plantacinių miškų sąvokos, nepriklausomų medienos matuotojų teisinio reglamentavimo. Paklaustas apie trintį tarp valstybinių ir privačių miškininkų, Miškų departamento vadovas sakė šį procesą matantis kaip konstruktyvią partnerių diskusiją, o kylantys nesutarimai anot jo – normalus dalykas, esminių priešpriešų sako neįžvelgiantis. Kaip dėl visaip diskutuojamos restitucijos- žemės sklypų kompensavimo mišku - anot V.Vaičiūno, blogiausia, kai nėra jokio sprendimo. Negailėjo kritikos Miškų departamento vadovas ir neseniai patvirtintam Medienos gabenimo aprašui, kuris, jo nuomone, nėra pats efektyviausias sprendimas – tik laikinas žingsnis.
Diskutuodamas su žurnalistais apie plynuosius kirtimus, generalinis miškų urėdas dr. R.Prūsaitis pripažino, kad nors didžiumai visuomenės šis ūkininkavimo metodas atrodo drastiškas, tačiau dažnai yra racionaliausias, todėl Lietuvoje jo atsisakyti neįmanoma.

Generalinės miškų urėdijos informacija

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2014 12 16
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai