Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
Kalėdos
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2014 m. gruodžio 17 d.

Kalėdinėms madoms keičiantis, Kalėdų dvasia – saugoma

Artėjant didžiosioms žiemos šventėms, turbūt vienas maloniausių rūpesčių – pasiruošti jas sutikti: pasirūpinti dovanomis šeimai, sveikinimais draugams bei artimiesiems ir, žinoma, papuošti namus.
Norisi, kad šventė būtų įsimintina. Kartais netradicinė, išskirtinė, o kartais tokia kaip vaikystėje.
Kokias Kalėdas prisimena kino prodiuseris ir režisierius Stasys Baltakis, dainininkė, „Mis Lietuva 1996“ Sandra Chlevickaitė, teisininkė Dainė Baumilė, kuo Kalėdos svarbios dabar ir kaip jas pasitinka?

Teisininkė Dainė Baumilė sako, kad Kalėdų visuomet labai laukianti, tačiau dovanų nesureikšminanti: svarbiausia, kad dovana išrinkta neatmestinai.
„Labai džiaugiuos, kad Kalėdos ir dabar yra tokios pat, kaip vaikystėje. Visi susirenkame pas mano senelius, kartu sėdame prie stalo, šurmuliuojame, dalinamės dovanomis. Kitaip jų neįsivaizduoju. Man tai pati gražiausia metų šventė, kada susirenka visa šeima. Kalėdų laukiu labiausiai!
Šventėms eglutę puošiame gruodžio 1 dieną. Papuošti namai sukuria šventinę nuotaiką. Mūsų eglutė dirbtinė. Taip praktiškiau. Sykį įsigijome gyvą eglutę vazone, tačiau ji nekvepėjo. Dėl to tikrų neperkame. Galbūt kitais metais pati sukursiu originalią Kalėdinę puošmeną – ypač kai yra tiek gerų idėjų!
Esu girdėjusi, kad dabar kalėdinės eglutės specialiai auginamos ir jas kertant žala gamtai nedaroma. Negaliu su tuo visiškai sutikti, ypač žinant, kiek ilgai jos auga. Juk ne šiaip sau žmonės skatinami vietoj eglučių puošti eglių šakas. Dirbtinių eglučių gamyba taip pat kenkia gamtai. Geriau rinktis eglutės vazonuose, kad vėliau būtų jas galima pasodint. Arba eglės šakas. Tikros eglės – gražus atributas, bet po to labai gaila išmest“.

Kino prodiuseris ir režisierius Stasys Baltakis prisipažįsta, kad jam smagiausia gauti dovanų vilnones kojines, kurias mielai nešioja ir laukia kitos tokios pat dovanos.
„Kalėdas iš vaikystės prisimenu nebylias: niekaip nesuprasdavau, kodėl dovanos po eglute atsirasdavo visą savaitę prieš Naujuosius metus. Ir niekas nepaaiškindavo. Tokie laikai buvo. O dabar Kalėdos man, turbūt kaip ir daugeliui, svarbios tuo, kad tai šeimos šventė – reta proga su artimaisiais susėst prie stalo negalvojant apie darbus ir rūpesčius.
Neįsivaizduoju Kalėdų be eglutės. Beveik kasmet ji puošia mūsų namus ir tampa pagrindiniu traukos centru juose. Nemokamai dalinamos eglių šakos – gražus paramos gestas tiems, kuriuos riboja finansinės galimybės. Jos primena tikros eglutės teikiamą miško žalumą ir kvapą“.

Dainininkė, „Mis Lietuva 1996“ Sandra Chlevickaitė prisimena, kad vaikystėje labai džiaugdavosi dovanomis. O dabar džiaugiasi galėdama jas dovanoti.
„Savo vaikystės Kalėdas prisimenu kaime. Buvau labai didžiulė organizatorė: manęs nelepino staigmenomis, todėl aš darydavau staigmenas seneliams ir tėveliams, puošdavau eglę, tvarkydavau gryčią, pakuodavau dovanas, ruošdavau programą ir pati dainuodavau.
Auginu du sūnus ir noriu, kad jiems Kalėdos būtų jaukios, šiltos, gražios! Už tai Kalėdos labai svarbios, kad esame kartu.
Eglutę puošiu dirbtinę, nes, mano manymu, tai praktiškiau ir patogiau. Bet kartais norėčiau tikros. Jei kitąmet nutarsiu puošti gyvą eglutę, rinksiuosi tik eglę vazonėlyje, kad ją galima būtų paskui pasodinti atgal į žemę. Kalėdinės tradicijos yra svarbios ir gražios. Eglutė – viena jų. Galbūt nebūtina keisti šių širdžiai mielų tradicijų, o surasti kitų būdų, kaip tausoti gamtą ir švęsti Kalėdas ekologiškai“.

***
Gruodžio 18 d., nuo 13 val. visoje Lietuvoje vyks akcija „Parsinešk Kalėdas į savo namus!“. Šia akcija siekiama paskatinti žmones tausoti gamtą, išsaugoti kuo daugiau medelių, padėti sukurti šventinę nuotaiką tiems, kuriems sunku finansiškai, populiarinti gamtosaugines idėjas. Taip pat šia akcija siekiama kovoti su savavaliautojais, kurie neteisėtai kerta eglutes.
Jau šešerius metus iš eilės akciją organizuoja Generalinės miškų urėdija, Aplinkos ministerija ir visos 42 šalies miškų urėdijos. Akciją globoja aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas.
Daugiau informacijos apie akciją Generalinės miškų urėdijos tinklalapyje www.gmu.lt

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2014 12 17
VĮ miškų urėdijos
Alytaus miškų urėdija
Anykščių miškų urėdija
Biržų miškų urėdija
Druskininkų miškų urėdija
Dubravos emmu
Ignalinos miškų urėdija
Jonavos miškų urėdija
Joniškio miškų urėdija
Jurbarko miškų urėdija
Kaišiadorių miškų urėdija
Kauno miškų urėdija
Kazlų Rūdos mmu
Kėdainių miškų urėdija
Kretingos miškų urėdija
Kupiškio miškų urėdija
Kuršėnų miškų urėdija
Marijampolės miškų urėdija
Mažeikių miškų urėdija
Nemenčinės miškų urėdija
Pakruojo miškų urėdija
Panevėžio miškų urėdija
Prienų miškų urėdija
Radviliškio miškų urėdija
Raseinių miškų urėdija
Rietavo miškų urėdija
Rokiškio miškų urėdija
Šakių miškų urėdija
Šalčininkų miškų urėdija
Šiaulių miškų urėdija
Šilutės miškų urėdija
Švenčionėlių miškų urėdija
Tauragės miškų urėdija
Telšių miškų urėdija
Tytuvėnų miškų urėdija
Trakų miškų urėdija
Ukmergės miškų urėdija
Utenos miškų urėdija
Valkininkų miškų urėdija
Varėnos miškų urėdija
Veisiejų miškų urėdija
Vilniaus miškų urėdija
Zarasų miškų urėdija
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai