Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2014 m. gruodžio 18 d.

Miškininkai: išdalintos eglių šakos – visų mūsų dovana gamtai

Tai tradicinė, užgimusi prieš devynerius metus ir jau šeštus metus Generalinės miškų urėdijos rengiama miškininkų akcija, kuria skatinama tausoti gamtą. Organizatoriai įsitikinę, jog vietoj eglutės papuošus jos šakas, galima ir medį išgelbėti, ir džiaugtis gyvos eglės žaluma bei kvapu.
„Skleisdama aplinkosaugos ir ekologijos idėjas, ši akcija kviečia būti draugiškais gamtai. Kaip ir kasmet ši akcija ne tik daugybei namų suteiks šventinio jaukumo, bet ir padės išsaugoti mūsų miškus žaliuojančius, – sako šiųmetinės akcijos globėjas aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas. – Didžiosios metų šventės – tai ypatinga nuotaika, nuoširdumas, artimųjų ir draugų būrys ir jas pasitinkant visai nebūtina kirsti eglučių. Liūdna, kad šventėms praėjus, eglutės nukloja kiemus, gatves, patvorius arba sugrūdamos į šiukšlių konteinerius“.
Akcija kasmet populiarėja ir eglių šakos tiesiog išgraibstomos. Išdalintų eglių šakų kiekis per kelerius metus nuo keliasdešimt tūkstančių išaugo iki šimto tūkstančių. „Toks eglių šakų kiekis prilygsta maždaug tūkstančiui brandžių eglių, o tūkstantis tokių eglių – tai vienas hektaras eglyno, išgelbėtas nuo kirtėjų,“ – sako Generalinės miškų urėdijos vyriausiasis patarėjas Andrius Vancevičius.
Sostinės gyventojams eglių šakas sutelkusios pajėgas dovanojo trys urėdijos: Vilniaus, Trakų ir Nemenčinės.
„Stengiamės paruošti kuo gražesnių eglių šakų, kad žmonės turėtų iš ko pasirinkti. Šakos atkeliavo iš paruoštų miško kirtimų valksmų ir nė viena eglutė nebuvo nukirsta. Ši akcija – puiki galimybė nukirstas ar dirbtines eglutes pakeisti gyvomis miško dalelėmis. Ar išties negalima apsieti be gyvos eglutės, kad sukurtume šventinę nuotaiką namuose?“ – klausia Vilniaus miškų urėdas Artūras Nanartavičius.
Prisijungusiems prie akcijos kartu su šakomis įteikta ir simbolinių dovanų – eglių kankorėžių. Tai – miškininkų padėka už supratingumą saugant ir tausojant gamtą.
Toks yra ir pagrindinis šios akcijos tikslas – skatinti žmones išsaugoti kuo daugiau medelių. Taip pat siekiama kovoti su savavaliautojais, kurie neteisėtai kerta eglutes. Miškininkų teigimu, prieš kelerius metus inicijuota akcija išsaugojo tūkstančius eglučių, sumažėjo ir nelegalių miško kirtimų. Tai ir miškininkų darbo, ir visuomenės sąmonėjimo pasekmė.
Akciją „Parsinešk Kalėdas į savo namus!“ rengė Generalinė miškų urėdija, Aplinkos ministerija ir visos 42 šalies miškų urėdijos. Akcijos globėjas – aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas.

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2014 12 18
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai